Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 14:44
  Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 10:42
  Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 08:11
  Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

VSE Maetsela 14.2.2024Dne 14. ledna se konala debata se studenty na VŠE v Praze. K účasti jsem se přihlásil a obdržel potvrzení o registraci. V seznamech jsem k mému překvapení nebyl? Naštěstí mladí pořadatelé na mne nezavolali policii jako 7. listopadu Ve Vídni, kde jsem si chtěl poslechnout přednášku ministra zahraničí Lipavského. Studenti byli rozumní, počkali, zda někdo nepřijde a zaregistrovali mne znovu.  Povedlo se, ale zbylo na mne místo až v poslední řadě. Bylo tak ovšem málo pravděpodobné, že se zúčastním diskuse. Potvrdilo se. Připojuji zvukový záznam celého vystoupení předsedkyně EP.

S paní předsedkyní Metsolaovou jsem hovořil až po skončení, naprosto bez problémů. Předal jsem ji můj dopis, který obdrželi a ještě obdrží velvyslanci mnoha zemí. Týká se bezpečnosti Schengenského prostoru a budoucnosti Evropy. Pochopitelně ho zatím nemohu zveřejnit. Níže zveřejňuji mé dva dotazy, které jsem v diskusi nemohl položit a předal jí osobně:     

První dotaz: Jednou z priorit EU je bezpečnost a dodržování práva EU. To souvisí se správnou schengenskou vízovou politikou. Členské státy musí spolupracovat. V případě korupce a podvodů musí EU jednat, jinak občané ztratí důvěru v instituce EU. Zaslal jsem vám informace o závažných vízových podvodech na českém velvyslanectví v Maroku. Víza byla prodávána za peníze a vyměňována za obchodní dohody na náklady Francie, Německa atd. To je nepřijatelné a EU by měla jednat. Poctivá konzulka, která začala odmítat taková podezřelá víza, byla zbavena práce a její kariéra a zdraví byly zničeny. Hájila právo EU a EU by měla hájit ji. Odpověď pracovníka EK Giotakose, že je to pouze záležitost Česka, je absurdní. Víza jsou společná pro celou Evropu a státní korupce je velmi nebezpečná. Chceme budoucí Evropu bezpečnou, ne zkorumpovanou, musíme si pomáhat a podporovat ty čestné. Rád bych slyšel váš postoj a požádal vás o pomoc.

Druhý dotaz: V lednu 2023 zveřejnil německý týdeník SPIEGEL obsáhlý článek o korupci v EP, který jsem si přečetl v tištěném vydání, na internetu jsem ho nenalezl. V jakém stavu se dnes nachází vyšetřování? Bylo ukončeno? Kdo byl potrestán, nebo ještě nebylo uzavřeno? Zaráží mne, že při hlásané transparentnosti EU skandál utichl a média dosud mlčí?

***

Korupce na nejvyšší úrovni EU: Tajná schůzka v Apartmá č. 412

X. DÍL Czech-Marocco Gate - seriál na pokračování: Ahmed Bahaddou – podvodník či oběť? Otřesný zvukový záznam!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)