Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2018 00:11
  Tak hlavně, že považujete za nutné psát si do nicku v ...

  Read more...

   
 • 13.06.2018 00:09
  Jendo, máš to dobrý! Vždy se poučím a najdu něco nového.

  Read more...

   
 • 11.06.2018 17:14
  lokaj šinágl cpe práskače babyše všude - to je na ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 17:11
  Pane Šinágl, jako zámečník asi nejste schopen pochopit ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 13:04
  Kde jsou všichni ti demokraté? Proč se tu tak masivně, bez ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 12:48
  Chováš se jako spící agent, ktetý dostal po 30 letech příkaz ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Cecna plakat 250808Nechá se veřejnoprávní ČT cenzurovat ruskou ambasádou? - Unikátní dokument Jaromíra Štětiny a Pavla Hanuše z obklíčeného Grozného v prosinci 1999. Tento snímek získal řadu cen.

Autorská práva na dokument „Odvrácená strana světa“ vlastní veřejnoprávní ČT. Vysílala ho jen jednou, po protestech ruské ambasády v Praze už ho nikdy nevysílala. Na webových stránkách ČT stojí k dokumentu: „Tento pořad nelze na internetu přehrát z důvodu autorských práv.“ Vlastník autorských práv je tedy asi nesvéprávný, když si nechá svá autorská práva zakázat ruskou ambasádou v Praze?! Kde zůstala práva občanů, kteří si veřejnoprávní ČT platí? Občané platí a neplatiči z jiné země rozhodují?! Je snad takových dokumentů v archivu ČT více, které ruská ambasáda zakázala? Komu vlastně slouží veřejnoprávní ČT? Není snad cenzura Ústavou ČR zakázána, nebo se řídí ČT zákony či zvyky jiné země? Je moji občanskou povinností tento otřesný dokument a pravdu o Putinově Rusku, zveřejnit i ve jménu všech nevinných obětí na Majdanu, ruské agrese v Gruzii a na Krymu. Povinuje mne k tomu čl. č.23 LZPS, který je součástí Ústavy ČR. Je-li demokracie v ohrožení, občan má právo a povinnost jednat v zájmu její ochrany. Ústava je nejvyšším zákonem země.

KVH Vaclav Havel Jan Sinagl 171108Dovolím si připomenout výstavu „Čečna – konečné řešení“o tom, co je dnes skutečné Rusko. Zajistil jsem její převoz do ČR v roce 2008 poté, co byla v Bruselu úředníky EP zakázána. Výstavy se uspořádaly v sedmi městech: Praha-Emauzy (25.8.2008), Praha–Suchdol (19.10.2008), Karlovy Vary (6.11.2008), Knihovna Václava Havla (17.11.2008), Hořovice (7.1.2009), UK Praha (19.1.2009) a v Žebráku (31.3.2009). Vernisáže výstavy v Knihovně Václava Havla se zúčastnil i president Václav Havel. Pochybuji, že by na ni kdy přišli oba následující Klaus a Zeman. Připojuji dva články k tématu – o historii Čečenska a autoru výstavy Adamu Borowskim, a pozvánku na vernisáž v knihovně Václava Havla

Poslechněte si vyjádření Václava Klause o tom, kdo může za dění na Ukrajině!

Současné dění na Ukrajině popsal pořad Horizont ČT24, ze dne 7.12.2014. Otřesná fakta, připomínající chování komunistů v naší zemi po roce 1948. Už 4000 soukromých firem Ukrajinců bylo na Krymu „znárodněno“! Zdevastované ukrajinské TV studio připomíná útok nejprimitivnějších barbarů. Doufejme, že tentokrát už ruská ambasáda nebude ČT cenzurovat.

Dobře, že německá kancléřka Merkelová už to říká jasně: „Rusko se vměšuje do záležitosti jiných zemí.“ Začalo to Čečnou, pokračovalo Gruzií a Krymem. Pokud svět bude nadále takřka nečinně přihlížet, Rusko se nezastaví a bude zabírat další území jak už je jeho dávnou tradicí. Toto je i současné Rusko, jen se změnilo místo, vždy prosazuje svoji vůli silou, rozumí a respektuje a uznává jen sílu!

O promítnutí rozhoduje pouze ČT, jediná podmínka je, že musí být na titulkách uvedeni všichni autoři. Není to v kompetenci ani ruské ambasády, ani nikoho jiného. Jestliže je ČT spolumajitelem autorských práv a hlavním, či jediným sponzorem a všichni sponzoři a autoři jsou uvedeni na titulkách je pouze na ČT, zda dokument na internetu zveřejní či ne. Při současné politické situaci, ruských praktikách a stavu veřejnoprávní ČT si umím představit, že informace o ruské ambasádě je zcela pravdivá. Samozřejmě to nikdo nepřizná. Můžeme jen doufat, že se to neděje s vědomím vedení ČT a Rady ČT, ale opět v rámci tradice „autocenzury“. Nemám proto žádný problém tento dokument zveřejnit na You Tube. Činím tak i ve jménu všech těch, kdo vystupují v dokumentu a kteří dost možná už nežijí!

Jako občan ČR mám právo vidět dokument zaplacený z veřejných peněz, jako ruská ambasáda žádné ho zakázat. Ta k dokumentu ničím nepřispěla, tím méně si nemůže uzurpovat právo zakazovat ho shlédnout milionům českých diváků. Nedává rozum, aby někdo riskoval vlastní život a potom zakázal promítání dokumentu z důvodů ochrany autorských práv. Logicky to nebude nikdo, kdo se podílel na zhotovení dokumentu!

Po Rudinské, která mi vyhrožuje žalobou v souvislosti s porušením autorského zákona ve věci dokumentu „Pavel Wonka se zavazuje“, uvítám i žalobu ČT, Alexandra Barabanova či ruské ambasády!

Rád budu zažalován ve jménu těch, co tak zoufale v dokumentu volali po svobodě, marně. Nemusí to trvat dlouho, abychom i my po ní marně nevolali, pokud zůstaneme pasivní a nebudeme se aktivně bránit. Tentokrát už nikdo nemusí přijít na pomoc. Kdo si chce svobodu zasloužit, musí ji bránit a usilovat o ni každý den. Neváží si jí ten, kdo o ni neusiluje, nebojuje, nebo ten kdo o svoji svobodu nechá bojovat a umírat druhé. Potom si ji nezaslouží.

První e-mail s dotazem na ČT ze dne 10.11.2014 právní oddělení ČT neobdrželo. Přeposlaný obdrželo 11.12.2014. Na dnešní telefonický dotaz odpovědělo, že „na odpovědi se pracuje“. Jakmile odpověď obdržím, bude k tomuto článku připojena.

Prosím o všemožné šíření.

 

Jan Šinágl, 16.12.2014

Dokument aktualizován, původně nebyl nahrán v plné délce. J.Š. 17.12.2014

* * *

Před dvaceti lety začalo Rusko barbarskou válku v Čečně

Vladimir Putin a čistky informačního prostoru

Dneses před 5 lety byla zavražděna Anna Politkovská, Vladimír Putin slaví 59. narozeniny…

Památce Anny Politkovské - s vírou v uzdravení napadeného novináře Olega Kašina !

PČR podezírá Jana Šinágla z výtržnictví za zneuctění pomníku interbrigadistů v Praze na Olšanech

Ruský film LEVIATAN šokuje - současně burcuje a vyzývá postavit se zlu dokud můžeme!

* * *

Výzva na podporu Hlasu Svobody a Demokracie!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.15 (13 Votes)
Share
Přidat komentář