Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:05
  Až teď jsem si toho emailu všiml.. Advokáta, že nepotřebujeme?

  Read more...

   
 • 14.05.2024 11:21
  Pokud se někdo domnívá, že lživým zápisem v dokladech problém ...

  Read more...

   
 • 13.05.2024 16:04
  “Je velmi těžké najet na válečnou ekonomiku. Ještě těžší ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Benes Edvard… Nakonec se Edvard Beneš dostal do situace, kdy zkoušel zachránit trosky svého díla, ale hlavně sebe a svou pověst. V den, kdy se 15. září 1938 britský ministerský předseda Neville Chamberlain schází s Adolfem Hitlerem, pověřuje Beneš ministra Nečase tajným úkolem. Posílá po něm francouzskému ministerskému předsedovi tajný plán, v němž navrhuje odstoupení sudetoněmeckých oblastí v rozsahu 4000 až 6000 km² a přesídlení 1,5 až 2 milionů Němců z vnitrozemí, a v příloze Nečasovi zdůrazňuje: „Nikdy nepřipustit, aby se mohlo říci, že plán pochází z Čech! Neříci, že to pochází ode mne! Neříci to ani Osuskému! Žádám, aby s ním o tom nebylo mluveno. Tyto papíry zničit!“ Ano, hlavně, aby se národ nic nedozvěděl! Když s tajným návrhem neuspěje, hraje vabank a vyhlašuje mobilizaci. Směrem ven se tak Beneš pokouší vyhrožovat i vydírat, směrem domů vzbuzovat plané naděje.

SDL CZ vyhnani 1945… Po vzniku Československa v roce 1918 byly trvalým motivem střetů požadavky a demonstrace českých Němců požadujících právo na stejné sebeurčení, na jakém vznikla samostatnost československá. Vše vyvrcholilo všeobecnou stávkou 4. března 1919, během níž střety demonstrujících s oddíly čs. armády přinesly desítky mrtvých Němců oproti dvěma českým vojákům, což definitivně rozdělilo společnost. Světová hospodářská krize zasáhla Sudety víc než jiné kraje. Koloniální hospodářská politika vlády brnkající na obrozeneckou protiněmeckou strunu byla příčinou, důsledkem pak masivní příliv sudetských Němců do řad Sudetendeutsche Heimatsfront (SHF) a později Sudetendeutsche Partei (SdP) Konrada Henleina.

… Tak jako národ potřebuje spasitele, potřebuje i naději! Ale zanedlouho 22. října 1938 jsou tato srdce tvrdě zasažena, když se rozšíří zpráva jiná: „Beneš uletěl do Anglie!“ Naděje se mění ve vztek: „Nechal nás v tom!“ A včera šeptaný vzkaz naděje v krutou anekdotu, podle níž celý Benešův vzkaz zní: „Mám svůj plán! Aeroplán!“

Co společného má tento historický příběh s dneškem? Mobilizace 1938 byla dlouho posledním hrdým masovým vystoupením národa, nebudeme-li brát v potaz činy jednotlivců a malých skupin. Poučení, které přináší, spočívá v tom, že je třeba čas od času demytizovat některé úseky našich dějin i činy a motivy některých velikánů. Je třeba mít odvahu podívat se pravdě do očí. Někdy se zdá, že zbabělost je častým průvodcem našich dějin. Realita je ale taková, že společnost je tak odvážná a statečná, jak odvážní a stateční jsou její představitelé i v tom nejtěžším – podívat se pravdě do očí či přiznat vlastní omyl a slabost. Platilo to kdysi a platí to i dnes!

https://www.reflex.cz/clanek/zpetne-zrcatko/103363/vladimir-mertlik-benesovy-lzi-aneb-co-spolecneho-ma-historie-s-dneskem.html

Vzpomínky na Beneše

.. Etický rozměr a zcela zásadní význam obrany základních lidských svobod a práv byl vždy a je stále nad chápání velké části českých politiků. Hájíce se „demokratickým mandátem voličů“, tak podobni Putinovi, vnímají politiku jako pouhý boj o moc a rozdílení prebend.

Proto nevadí korupce či nefungující vláda práva. Proto vadí pravidla, stejně jako pravda o historii. Proto česká „politika“ stále popírá zločiny minulosti. Ani třicet let od roku 1989 nestačilo na otevření pravdy o zločinech, iniciovaných a přikázaných za druhé světové války i po ní Edvardem Benešem a vedením československé armády – o zločinnosti celého komunistického období nemluvě.

Dodnes nebyl rehabilitován armádní generál Lev Prchala, jediný generál, který v historii Československa bránil jeho území vojenskou silou. Beneš ho nenáviděl a už za války ho nechal degradovat na vojína. Rodiny jeho spolupracovníků přikázal hned v květnu 1945 internovat.

Beneš je dodnes – zcela po putinovsku – falešnou ikonou země, státu a politiky, která není ochotna žít sebevědomě v pravdě. Neochota k pravdě je největší slabinou demokracie jakéhokoliv národa. I to je především etická, a ne politická pozice. Jenomže bez tohoto základu demokracie nefunguje.

https://hlidacipes.org/jan-urban-slabiny-demokracie-a-jediny-general-ktery-branil-ceskoslovensko-silou/

P.S.

Nedivme se, že i komunisté podpořili zákon „Edvard Beneš zasloužil se o stát“. Sluší se dodat o jeho vznik a zničení. I pro měl pravdu Karel Schwarzenberg, kdy řekl před svoji kandidaturou na presidenta, že „Beneš byl válečný zločinec a měl být postaven před Norimberský tribunál“. Potom stačil jeden celostránkový inzerát v deníku BLESK (uveřejněný v den voleb v rozporu se zákonem), kde stálo: „Naše první dáma bude Němka“ a další novodobý ničitel naší země Miloš Zeman, byl zvolen prezidentem. Strach opět vykonal svoji mouřenínskou roli...

J.Š. 13.10.2020

* * *

Otevřený dopis Daniela Hůlky prezidentovi České republiky, Miloši Zemanovi

Z korespondence potomků českých Němců…

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (9 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)