Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Petice za odstoupení prezidenta Miloše Zemana

* * *

Zeman maly krokVážený pane prezidente, příteli, kamaráde, milý Miloši,Hulka Zeman

donedávna jsem žil v domnění, že Tě mohu nazývat přítelem. I u těch nejlepších přátel se může stát, že nastane situace, na níž má každý z nich opačný názor. Opravdoví přátelé, kteří k sobě mají vzájemný respekt, spolu o věci diskutují a třeba se i pohádají. Opravdový přítel však nikdy veřejně svého kamaráda nezesměšní a nevzkazuje mu prostřednictvím médií, že si má dát mokrý hadr na hlavu, jen proto, že má odlišný názor. V demokracii má každý názor stejnou hodnotu. Tvůj, stejně jako ten můj nebo názor kohokoli jiného. Pokud ovšem ještě žijeme v demokratické zemi…

Zklamal jsi mě, Miloši. Zklamal jsi mě jako člověk. Zklamal jsi mě jako přítel. Ale to vlastně není tolik důležité, to je věc nás dvou a našeho končícího přátelství. Ty jsi mě však zklamal také jako prezident naší země, a to už vůbec není pouze naše věc.

Žijeme v těžké době, v níž je mnoho našich spoluobčanů na pokraji osobního nebo firemního bankrotu, a to v žádném případě vlastní vinou. Tito lidé se bojí o svoji budoucnost a o budoucnost svých dětí. Jde jim v podstatě o život. Tobě nehrozí nic, Ty o nic nepřicházíš. A právě v této době, kdy národ, který Tě demokraticky zvolil prezidentem své země, od Tebe očekává pomoc či slova útěchy, si Ty naopak ještě přisadíš. Řekneš lidem, že jsou neschopní, nevzdělaní a zaslouží si zkrachovat, potažmo skončit na ulici.

Proč to děláš? Co Tě k tomu vede? Co si to k nám, normálním lidem, vlastně dovoluješ? Ty nejsi o nic víc než my, jsi taky jenom člověk, i když si to asi nemyslíš. Ale hlavně: Proč jsi se obrátil proti svému národu, proti obyčejným normálním pracujícím lidem? Proč se k nám chováš sprostě, agresivně, nenávistně, egoisticky, egocentricky, narcisticky a naprosto bohorovně?

Takže, jak se říká: „Na hrubý pytel, hrubá záplata“. Děkuji Ti za poslední lekci, kterou jsi mi dal na rozloučenou s naším přátelstvím. Ukázal jsi mi svou pravou tvář, a tím jsi mě donutil zachovat se následovně:

Ve státní svátek 28. října 2020 Ti přijdu na Pražský hrad vrátit vyznamenání, které jsi mi udělil. Nemohu si ponechat toto ocenění, které jsem obdržel z rukou člověka, jakým ses ukázal být. Musel bych se za sebe stydět.

A k tomu Ti vzkazuji to samé, co jsi přes média vzkázal Ty mně: „Miloši, dej si prosím studenej mokrej hadr na hlavu a stáhni se do soukromí “. Bude to lepší pro Tebe a pro nás všechny.

I přes to všechno Ti přeji hlavně zdraví a nepřeji Ti rozhodně nic zlého.

 

S pozdravem

Tvůj bývalý přítel

Daniel Hůlka

13.10.2020

* * *

Prezident se rozhodl definitivně zničit stát

LN DR JS Smolinec 141020A připomeňme si, že ve hře není nic menšího než třeba dostavba Jaderné elektrárny Dukovany, poslední velké sousto, do nějž se Zemanovo okolí hodlá zakousnout.

Tohle všechno samozřejmě jednou skončí. Nejpozději přesně 8. března 2023, kdy Miloš Zeman definitivně odejde do penze. Zbývá mu ani ne dva a půl roku v úřadu a tenhle čas zjevně nehodlá promarnit. Až s celým svým gangem definitivně zmizí, nebude lehké tuhle zemi uklidit. A to musíme doufat, že to ještě vůbec půjde.

* * *

Miloš Zeman provalil muže na černou práci. Nové „Olovo“ se lije na šéfa BIS Koudelku

… Zeman svým výrokem Roma zdiskreditoval a podle dostupných informací zevnitř BIS i vystavil opovržení ve zpravodajské komunitě. Prezident zjevně ztrácí kontrolu nad sebou samým a tím, co vypouští z úst. Je ovšem i adresátem tajných zpráv BIS a zároveň jsou jeho nejbližšími spolupracovníky lidé, kteří by se k deskám s nápisem tajné (natož přísně tajné) neměli ani přiblížit – kancléř bez prověrky Vratislav Mynář a poradce bez poradenské smlouvy Martin Nejedlý. Zeman je tedy i bezpečnostním rizikem. Ze zákona je adresátem zpravodajských informací, jež se přitom velmi pravděpodobně týkají i lidí z jeho bezprostředního okolí.

A do toho teď v Kanceláři Pražského hradu v podřízeném postavení přistane člověk, který měl dlouhé roky přístup k těm nejtajnějším a nejcitlivějším zpravodajským informacím: u centrální analytiky BIS se scházejí k vyhodnocení veškeré poznatky, které služba nasbírá.

… Ještě zbývá dodat, čím že to Koudelka Zemanovi tak leží v žaludku. Dnešní ředitel kontrarozvědky vedl deset let kontrašpionáž, která se zaměřovala na Rusko a Čínu. O aktivitách těchto dvou mocností (jež jsou srdci českého prezidenta a peněženkám pánů Mynáře a Nejedlého tak blízké) v Česku ví tedy svoje a otevřeně o tom mluví – o dezinformační válce, přebujelé ruské ambasádě, špionáži, vlivových operacích, užitečných idiotech mezi českými veřejnými osobami

Poslední kapka byla asi kauza novičok, kdy Zeman k radosti ruské propagandistické mašinérie „potvrdil“, že se tato chemická látka vyráběla a testovala v Česku. Koudelka naopak veřejně řekl, že „novičok byla brutální ruská kampaň proti Česku“; práce BIS pak hrála roli i při následném vyhoštění tří zaměstnanců ruské ambasády.

A mimochodem: neveřejná výroční zpráva BIS za rok 2019 je už napsaná a dávno odevzdaná zákonným adresátům, četli ji tedy už i na Pražském hradě. Dá se celkem dobře odhadnout, že ve vztahu k zájmům a aktivitám Ruska a Číny je popis situace stejně jednoznačný jako v letech předchozích. S tím rozdílem, že jak Rusko, tak Čína mají enormní zájem o nastartovaný tendr na dostavbu Dukovan a každá podobná negativní reklama je pro ně špatně. Ví to i Zeman a spol, i když zprávy BIS běžně označuje za „plácání“ a jejich autory za „čučkaře“.

Doposud svou zášť Zeman projevoval jen pětinásobným trapným odmítáním povýšení Koudelky do generálského stavu. Teď vytahuje těžký kalibr. A je mu jedno, že tím jen podtrhuje úpadek svůj, úpadek celého prezidentského úřadu a připomíná, že ke špinavým metodám neměl ve své kariéře nikdy moc daleko.

* * *

LN JV Peteruv princip 101020Pokud by Rusko postavilo Dukovany, bylo by to srovnatelné s okupací z roku 1968, kdy si také zajistilo kontrolu a vliv v naší zemi na dlouhou dobu. Pražský hrad je v podstatě druhou ruskou ambasádou. Prezident Zeman se trvale chová jako vlastizrádce. Nehraje roli zda kvůli své mstivé povaze, duševní nemoci, sešlosti stářím, či kombinaci všeho. Nic dobrého to o naší zemi nevypovídá, když si ho zvolí prezidentem a bezmocně jen přihlíží jak se zemí a jejím obyvatelstvem zachází, jakoby to byla bezcenná hračka, dobrá jen k jeho mocenským a mstivým politickým hrátkám. Změna je nevyhnutná. Trvající pasivitou obyvatelstva se můžeme ocitnout opět pod plným vlivem východu dříve, než tušíme. Máme ale také jedinečnou šanci zopakovat si Listopad 89, ale nedopustit se stejné chyby a nesvěřit moc „stejným v jiném kabátě“. Úsilí pouze pro blahobyt vede ke ztrátě svobody - i blahobytu. Je třeba začít boj za svobodu a demokracii, nechceme-li přijít o vše.

 

Jan Šinágl, 13.10.2020

* * *

Benešovy lži aneb co společného má historie s dneškem

Hradní ceremoniál 28. října bude. Na frak tím dostává morálka i právní stát

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.27 (15 Votes)
Share

Komentáře   

-4 #1 Jan Šinagl 2020-10-13 17:25
Sebeprznění a obnovitelnost.

Devastaci přírody lidským faktorem si příroda dokáže obnovit sama.

Regenerace, zdevastované lidské povahy, kterou společnost způsobí sama sobě dělajíc ze sebe duševní invalidy, je nucena regenerovat sama sebe. Taková obnova je mnohem obtížnější, když lidé ubližují sami sobě.

To příroda nikdy nedělá.

K. Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)