Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...

   
 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Striz Igor

Aktualizováno 25.7.2021: Stříž není jediný. Odmítače vojny stíhali i další z horních pater justiceJaroslav Fenyk ( místopředseda Ústavního soudu), Roman Hájek (NSZ, ředitel trestního odboru), Petr Kovanda (NSZ, zástupce z odboru trestního řízení). Komunistickým vojenským prokurátorem byl i severočeský podnikatelský boss Igor Brdlíček. Měl přezdívku „prasoň“. V roce 2013 figuroval v kauze rozvadovských kuplířů, na které vydělávalo až 700 prostitutek. Jistě existuje dostatek schopných a charakterově  nezpochybnitelných právníků s čistou minulostí. Ta je pro ně překážkou uspět na vyšších pozicích. Špinavá minulost i dnes pomáhá k jejich obsazení bezcharakterními, kteří jsou stále členy stejných part, vzájemně si vyhovujících a chránících se. „Zvonění klíčky“ ještě žádnou revoluci nevyhrálo. Potomek Rothschildů: „Soudy legitimizují rasová opatření.“ J.Š.

***

Rothschildové zdůrazňují, že přeživší rodinní příslušníci po válce podali žádost, aby stát jejich panství vyklidil, stát ale řízení protahoval a možnost znovuzískání majetku zhatil únor 1948 a nástup komunistů k moci.

Rodina Rothschildů považuje podle svého vyjádření fakt, že se i demokratické české soudy vůbec odmítli jejich věcí zabývat za „legitimizaci nacistických protižidovských opatření z doby holocaustu“. Trvají navíc na tom, že jejich restituční nároky byly po válce uplatněny. Zdůrazňují, že usilují o vyklizení nemovitostí, které jsou v drtivé většině v držení státu nebo obcí, nikoli soukromých osob. „Ctíme soukromé vlastnictví českých občanů,“ říká baron Geoffrey R. Hoguet, potomek bývalých majitelů rozsáhlých pozemků a nemovitostí ve Slezsku. …

***

Nedivme se, když byl právě jmenován NSZ bývalý člen této zločinecké organizace, který včera v Událostech ČT řekl: „Byl jsem členem KSČ dva roky před rokem 89. Byl jsem řadovým členem, nevstupoval jsem do strany ani z ideologických ani z kariérních důvodů, prostě ta doba byla taková.“ Bagatelizuje, relativizuje, není schopen se upřímně omluvit za své morální selhání, jako se dokázal omluvit premiér Babiš. Kariérista pro každou dobu. Mimochodem byl 10 let náměstkem NSZ.

Světlana Witovská jej vyzpovídala v Interview ČT24. Za předvedený výkon by ji ve vyspělé televizi zbavili místa. Na místě Stříže bych se jí zeptal „Proč se při kladení otázek smějete?“. Ptala se na kdeco, i ve věci Pavla Zemana, ale skandální kauze Czernin a chování Zemana se vyhnula. Ten se jako nejvyšší státní zástupce soukromě snažil o dohodu v restitučním sporu. „Ty schůzky byla moje soukromá iniciativa a já zásadně odděluji soukromou profesní věc. O trestním řízení jsem nevěděl.“ Třikrát do trestní kauzy vstoupil. „Když jsem schůzky inicioval, o trestním řízení jsme se ani nebavili.“

V roce 2018 byla Witovské předána novinářská Cena Karla Havlíčka Borovského, pořádaná nadací Český literární fond. Porotou byla oceněna za vedení rozhovorů s „nadhledem, důstojnosti a elegancí“. Wikipedie neuvádí nic o minulosti jejích rodičů? Nedivil bych se, kdyby byli členy KSČ…  

O jeho kvalitách nepochybuje ministryně spravedlnosti Marie Benešová, která ho navrhla. Podle ní i proto byl vybrán do Komise pro vyšetřování událostí 17.istopadu. Jistě dohlížel, teď bude dohlížet na Rotschildy… To je jako kdyby po válce členové NSDAP dohlíželi na vyšetřování vlastních zločinů.

Nedivme se, že Jaroslav Vodička byl opět zvolen předsedou SBPB, kdy mohli hlasovat jen vyvolení. Novodobý papaláš, bývalý člen KSČ a agent StB. Tyto vyžírky stát ročně podporuje miliony korun, které z většiny spotřebuje vedení, aniž by zdůvodnilo za co?! I Vodička se dočkal vyznamenání za „zásluhy“ od prezidenta Zemana…

Kdyby se gen. Josef Mašín dožil odhalení své pamětní deskyRoudnici nad Labem v roce 2016 Vodičkou, jistě vy ho na místě inzultoval. Přítomná veřejnost se ovládla a napadla ho jen slovně. Mnohdy je druh obrany rozhodující pro pozdější úspěch či neúspěch.

 

Jan Šinágl, 13.7.2021

***

„Možná je fakt už jedno, co kdo dělal před 32 lety, jen není úplně jednoduchý pochopit, proč ani po těch 32 letech není na funkci NSZ k dispozici nikdo vhodnější než bývalý vojenský prokurátor a člen KSČ.“


Jindřich Šídlo

***

Největší skandál české justice a mezinárodní ostuda České republiky už rok zamlčovaná před veřejností!

Prohlášení předsedkyně NS ČR z roku 1999, abychom nezapomínali

Odkaz Pavla Zemana

Největší skandál české justice a mezinárodní ostuda České republiky už rok zamlčovaná před veřejností!

Naše žaludky se mají dobře. Zbyly nám jen materiální hodnoty.

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.31 (13 Votes)
Share

Komentáře   

-4 #1 Jan Šinagl 2021-07-16 18:57
Ohlasy diváků:

„Člověk by ani nevěřil, co vše se může po tolika letech odehrát a jaký to může mít dopad do dnešní doby.“ (D. S., severní Morava)

„Vyjádřil se jen v tom smyslu, že tehdy platily takové zákony... – a je mi smutno. Je to pořád dokola.“ (L. M., Praha)

„Nechce se věřit, že to vše bylo pouze jen z mladistvé nerozvážnosti. Je urážlivé, když srovnává odpírače vojenské služby, kteří se nechtěli nechat cvičit v zabíjení druhých s tím, že dozoroval soudní procesy s vrahy. Mezi tím je přece jen nějaký rozdíl.“ (A. B., Kanada)

„Mluvit 20 minut. Vyhnout se všem přímým otázkám a nic nepřiznat...“ (R. B., Praha)

„Skvrny u levharta nezměníš. (Viz Jeremjáše 13:23.)“ (J. N., severní Morava)

„Napadol mi text z Jeremjáša 6:15: ,Ani nevie, čo je hanba, ani sa nevie hanbiť‘.“ (V. G., východní Slovensko)

„Toto bol presne môj prípad... Mne poslali povolávací rozkaz po 1 roku práce v podzemí, takže poznali môj postoj a vedeli, že odmietnem nastúpiť (čiže vtedajšie ŠtB cielene zapríčinila stratu slobody). Ja som urobil všetko pre to, aby som ako občan vtedajšieho režimu využil všetky dostupné možnosti ,vyhovieť cisárovi‘. (Marek 12:17) Všetci zainteresovaní o tejto skutočnosti vedeli, vrátane súdu.“ (F. B., jižní Slovensko; viz též nsoud.cz/.../...,)

„Docela to odpovídá popisu Bible, jací lidé tady budou. (2. Timoteovi 3:1-5)... A taky mlžit, mlžit, mlžit.“ (P. Z., jižní Morava)

„Je to absurdní a je vidět, že můžeme čekat cokoli…“ (P. V., jižní Morava)

„Já jsem se u rozhovoru v Interview ČT24 pozastavil hlavně u tří momentů, kde podle mě ... možná nehovoří zcela pravdu:

15:33: ,Tato trestnost toho činu samotného činu tady byla neustále, od dob Rakouska Uherska přes první republiku. A tento trestný čin je trestný dodnes. Ta samotná trestnost nám nezmizela.‘

16:17: ,Pokud si pamatuji, tak ta nezákonnost spočívala akorát v uložení tak vysokého a přísného trestu. Co se týká viny, zůstává zachován.‘

20:11: ,Žádná soudní instance neprohlásila nezákonnost toho trestního stíhání, které bylo vedeno.‘“ (T. P., Praha)
--
Interview v ČT 24 – 14. 7. 2021

ceskatelevize.cz/.../...

začátek pasáže o odpíračích vojenské služby - 9:35

konec pasáže o odpíračích vojenské služby - 20:16


16. 7. 2021 zapsal: L. Müller

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)