Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 10.06.2023 14:05
  Na Nadačním fondu Ivana Hlinky je 360 000 kč na podporu českého ...

  Read more...

   
 • 05.06.2023 13:16
  Lieber Herr Sinagl! Danke für Ihre Zusendung.Ich komme aus ...

  Read more...

   
 • 05.06.2023 07:43
  Litoměřice: Město řeší, co se sochou sovětského vojáka - „Lžu ...

  Read more...

   
 • 05.06.2023 07:38
  Voláte tu po míru beze zbraní, zatímco štváč Putin se zbraněmi ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:39
  Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:33
  Michael Žantovský už nepovede Knihovnu Václava Havla. Ředitelem ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Zeman 10.10.2021mohl zde zanechat úžasnou vzpomínku a spláchnout vlnou zapomnění ostudné chování po Mnichovu.

Nicméně u vědomí vlastní velikosti, vyvolenosti a také tlaku své ženy zůstal, navzdory lékařskému doporučení, jasně formulujícím neschopnost dále zastávat funkci, labilní s otřeseným zdravím a postupně deteriorující osobností až do vítězného února, kdy zradil nejen své přátele, kterým slíbil podporu, ale také sám sebe.

Tatíček Masaryk končil několik let po doporučení lékařů, nechal se v mizerném stavu znovu zvolit v roce 1934, protože neviděl žádného svého nástupce a Beneš nebyl ještě „plnoletý“ k výkonu funkce.

Naprosto zlomený a posléze zcela dementní Hácha, který se, pokud mohl, stačil udělat všechno pro záchranu české společnosti, byl nechutně obviněn, zatčen a stal se po válce obětním beránkem, který dodnes čeká na veřejnou rehabilitaci. Ten tehdy nemohl dělat nic jiného, ba ani protestovat proti zločinnému převezení na Pankrác.

Klementa Gottwalda si Smrtka odnesla ve chvíli, kdy se jel přesvědčit do Moskvy, zda obávaný Stalin je skutečně mrtvý. Jel přesto, že mu lékaři doporučovali, aby seděl doma na zadku. Nastydl a umřel.

Nemocní prezidenti v kritických dobách jsou opravdu požehnáním společnosti.

Jistou inspirací by mohl být příběh tuniského prezidenta Habiba Bourguiby. Ten prodělal těžný infarkt v roce 1964 a pak další; jeho nepřítomnost zcela paralyzovala vládu. 1971 už probíhala veřejná diskuse, kdo ho vystřídá, což ho vůbec nezajímalo. Ale spoustu jeho nohsledů rovněž ne a tak mu dokonce nabídli funkci „doživotního prezidenta“. Tak 1979 na kongresu své strany nezmínil ani slovem, že by snad odstoupil.

1987 vypukl státní převrat iniciovaný psychiatry, kteří vyhlásili jeho neschopnost vládnout pro demenci.

Není jasné, zda tehdy také novináři nesměli klást dotazy... Například, jako v případě generála Svobody, že je napřed třeba vyhlásit válku Polsku?

https://blog.aktualne.cz/blogy/radkin-honzak.php?itemid=40996

P.S.

Na presidenta se rozhodl kandidovat Tomáš Baťa, proto předal firmu Baťa svému nevlastnímu bratrovi Janu Antonínu Baťovi, aby se plně mohl věnovat nové výzvě svého života. Dobře si uvědomoval, jaká doba přichází a že bude třeba silného presidenta, aby čelil výzvám doby. Byl nesmírně populární v celé zemi a jistě by byl zvolen presidentem. Nepochybně by se spojil s polským maršálem Pilsudským. Německu bychom se postavili a neztratili čest. Když nacističtí generálové řekli Hitlerovi, jak silně jsme byli vyzbrojeni, zděsil se, protože Německo jen blafovalo o síle své výzbroje. České zbrojovky pak pomáhaly vyzbrojit Wehrmacht. Tomáš Baťa tragicky zahynul při leteckém neštěstí před zahájením presidentské kampaně. Edvard Beneš jistě netruchlil…

 

Jan Šinágl, 11.10.2021

***

Doufejme, že příští president ČR už nebude představitel toho nejnižšího

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.31 (13 Votes)
Share

Komentáře   

-8 #2 Jan Šinagl 2021-10-11 20:16
Prohlášení prezidenta ČLK Milana Kubka: „Prezident je pacient jako každý jiný“. Neuvěřitelné.
-11 #1 Jan Šinagl 2021-10-11 10:51
Poznatek Abrahama Lincolna: "Můžete oklamat všechny lidi po určitou dobu a můžete oklamat část lidí po celou dobu, ale nemůžete oklamat všechny lidi po celou dobu."

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)