Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.04.2024 07:59
  Vážený pane Šinágle, ještě jednou Vám chci poděkovat za půjčku.

  Read more...

   
 • 13.04.2024 09:48
  Není podstatné kolik lidí sleduje informace, ale kdo a jak ...

  Read more...

   
 • 13.04.2024 07:45
  Vondráčková s Michalem se na soudy obracejí často, vedou ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Navalnyj Jeden za vsechnyNavalnyj a Putin

VOLODYMYR ZELENSKYJ PROMLOUVÁ K RUSKÝM OBČANŮM - To jsme skutečně takoví zbabělci, že necháme Ukrajinu padnout?

***

Znáte-li alespoň jednoho Rusa ve vašem okolí, pošlete mu toto video. Zná-li jakýkoliv Rus v mém okolí další Rusy, ideálně žijící v Rusku pošlete jim toto video. I když se najde jenom jeden Ruský voják, nebo policajt, který po tomto videu složí zbraň a přestane bojovat proti Ukrajincům (nebo přestane zatýkat Rusy, kteří odmítají válku) tak to má smysl! Za mě je tento projev prezidenta Ukrajiny nejlepším vojenským projevem, jaký jsem kdy slyšel!

***

Navalnyj: Jeden za všechny, všichni za jednoho.

***

Svědectví z těžce ostřelovaného Charkova: Rusům nikdy neodpustíme

***

Nemůže nadále oligarchům garantovat jejich osobní nedotknutelnost, majetek a další výhody. Majetek má vždy přednost u tohoto typu lidí. Hrozí-li jeho ztráta, není možné uhlídat vše a všechny, podobně jako Abwehr neuhlídal atentátníky z řad morálně silných důstojníků při atentátech na Hitlera.

Putinova hrozba atomovými zbraněmi ukazuje, že má strach, jeho chování je zločinné na absolutně nezodpovědné! Jeho plán na „Blitzkrieg“selhává stále více. Je zřejmě zaskočen vývojem událostí, zejména obdivuhodným odporem, jednotou Ukrajinců napříč celou společnosti, jednotou a silou demokratického světa. LN ON Role nepritele 28.2.2022Může skončit v Haagu jako válečný zločinec, stejně jako Miloševič. To na druhé straně zvyšuje riziko, že jako viditelně mentálně chorý člověk, může zapříčinit i atomovou válku. Neměli bychom zapomínat na dřívější slova Putina: „Bude-li hrozit válka, musíme být první, kdo ji začne“. Na druhé straně může tato hrozba celému světu, která by zničila i Rusko, o to více podporovat aktivity vedení Rudé armády, poctivých vojáků, k jeho eliminaci, bude-li situace nadále eskalovat a vymykat se kontrole. Svým činem by jenom naplnili svoji přísahu služby vlasti. Podpora Putina má své meze, nebude nekonečná!

Proč by se nemohl stát presidentem Ruska Alexej Navalnyj?

Rusko potřebuje pro budoucnost silnou osobnost, která by měla schopnosti Gorbačeva, Jelzina a přidala k nim charakterové vlastnosti Navalného. Věřme, že si oba své momentální „bydliště“ brzy vymění!

Český text: https://textpreklad.com/nicole-nicole-seibert-nee-hohloch-ein-bisschen-frieden/

Putin chtěl oslabit svého hlavního nepřítele a dosáhl pravého opaku. Ještě více sjednotil demokratický svět a posílil pospolitost občanské společnosti

V Rusku píší tisíce vědců a významných osobností veřejného života dopisy Putinovi, kde nesouhlasí s válkou. Levice ve SRN se také přiklonila plně na stranu Ukrajiny. V Berlíně bylo očekáváno na demonstraci 20.000 lidí na podporu Ukrajiny – dostavilo se půl milionu. Byla to největší demonstrace za poslední roky - odpověď lidskosti a občansky vyspělé společnosti.

Vojáci Rudé armády se zbaběle schovávají ve školách

V Černihivu ostřelovaly dokonce i nákupní centrum! To, že jim Romové dokázali ukrást tank je vypovídající o stavu Rudé armády.

Ukrajinci drží dosud všechna velká města, už bojují i dědové s puškami

Vězni byli propuštění, aby se mohli také zapojit do bojů. Ukrajina potřebuje každého bojeschopného muže - mobilizace každé dostupné síly! Tak bojuje hrdý národ za svoji svobodu (vzpomeňme si na naše chování při okupaci naší země nacisty v roce 1939). Ukrajinské MO zavedlo informační linku pro ruské vojáky: Vraťte se živí domů.

Anonymus dokázal vysílat zprávy z Ukrajiny v Ruské TV!

Další útoky chystají hackeři z celého světa na různé provozní systémy ruských podniků, organizací, infrastruktury, majetků oligarchů se zaměřením i na majetek Putina a nucením ruských specialistů zabývat se jinou prací než mají. Mj. přejmenovávají i na hanlivá jména lodě oligarchů v námořním navigačním systému, včetně Putinovi jachty. Pole působnosti mají široké. Žádají o pomoc všechny schopné programátory světa. Elon Musk dal Ukrajincům k dispozici svůj satelit. Západ je připraven přijmout uprchlíky z východu, stejně jako z Afriky. Jsou to lidé stejně ohrožení válkou a hrozícím hladem.

Kam zmizel Covid?

Zdá se, že Ukrajina vyrobila konečně nezpochybnitelnou a účinnou "vakcínu" proti Covidu.

***

Je pravdou dějin, že velcí si vždy dělali a dělají, co chtějí a ti menší se s tím musí smířit. Je jen na vyspělosti většiny, aby jim ukázala hranu, za kterou se nesmí v zájmu budoucnosti lidstva. Občané demokratického světa tuto vyspělost projevili. Není jiné cesty, nechceme-li, aby novodobý Hitler ohrožoval životy a budoucnost miliard lidí.

Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž prohlásil, že každému, kdo schvaluje okupaci Ukrajiny, hrozí trest odnětí svobody 3 roky.

Voják AČR se může zúčastnit bojů, pokud dostane výjimku od prezidenta Zemana? To tedy vysvětlete Ukrajincům, kteří potřebují každého muže co nejrychleji! Samozřejmě by měl president vyhlásit všeobecnou výjimku okamžitě a bez prověřování žadatelů! Že by se hlásili dobrovolníci do řad Rudé armády i z řad komunistů, nehrozí.

Každou hodinu očekávám objednanou vlajku Ukrajiny, abych ji mohl vyvěsit společně s vlajkou ČR. Po mnoha letech můžeme být na jednotu a činy české politické scény hrdi.

Ukrajina si nemohla přát lepšího presidenta než je Volodymyr Zelenskyj „Naše zbraň je naše pravda“ – je jejím věrným obrazem!

SLAVA UKRAJINĚ!

 

Jan Šinágl, 28.2.2022

***

14. 11 2010: Dokument KGB z r.1947:„JAK ZACHÁZET S DOMORODCI“ – podle ruského vzoru a návodu !!!

Praha 25.2.2022: Demonstrace Ukrajinců, narušená komunisty v den výročí „vítězného února 1948“

Donebevolající prasárna a podraz veřejnoprávní ČT! Ukrajina už je morálním vítězem – a vyhraje!

Doplatí celý svět opět na jednoho šílence - má prst na spoušti atomové zbraně !

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #3 Jan Šinagl 2024-01-14 18:10
Rusko označilo spisovatele Borise Akunina za zahraničního agenta.

Úřady spisovatele obviňují také z pomoci při získávání finančních prostředků na podporu ukrajinské armády. V den, kdy Rusko zahájilo rozsáhlou invazi na Ukrajinu, Akunin uvedl, že „Rusku vládne psychicky vyšinutý diktátor a nejhorší je, že země poslušně následuje jeho paranoiu“. Na oznámení ministerstva spravedlnosti v pátek pozdě večer pak Akunin, který žije v Londýně, reagoval: „Teroristé mě prohlásili za teroristu.“

seznamzpravy.cz/.../...
-1 #2 Jan Šinagl 2022-08-05 13:06
Na Ukrajině padla plukovnice, která se chlubila zabíjením. Putin ji vyznamenal
Ve městě Horlivka na východoukrajins kém Donbasu přišla o život velitelka Olga „Korsa“ Kačurová, jedna ze zakladatelek domobrany samozvané Doněcké lidové republiky. Ukrajinská raketa zasáhla její auto, když projížděla městem, píše server deníku Daily Mail. Kačurovová je první důstojnicí, která zahynula během ruské invaze na Ukrajinu a 97. známým důstojníkem útočící strany, který během invaze padl.
Ruský prezident Vladimir Putin udělil Kačurové in memoriam nejvyšší ruské vyznamenání Hrdina Ruska „za její odvahu a hrdinství prokázané při výkonu vojenské služby“.
Britský list The Daily Mail připomíná, že Kačurová se v rozhovorech pro ruské propagandistick é kanály chlubila, jak si užívala zabíjení Ukrajinců a jak vojáci její jednotky stříleli na civilisty v oblasti Donbasu.
Převlékala se do ukrajinské uniformy
Velení ukrajinské armády tvrdí, že se často převlékala do uniforem ukrajinských vojáků, a tak podnikala diverzní akce, aby se později válečná zvěrstva mohla svádět na Kyjev. Podnikání útoků v uniformě protivníka je přitom porušením válečných konvencí.

novinky.cz/.../...

Dne 05.08.2022 v 8:47 Jan napsal(a):
> Ukrajinská armáda ohrožuje civilisty tím, že při obraně před ruskou invazí zřizuje základny a umisťuje zbraně v obytných oblastech.
> Je to válka, žádná speciální operace. A i ta válka má nějaká pravidla.
> O této činnosti Ukrajinců se hovořilo, ale demokratičtí politici a novináři říkali, že to není pravda. Až nyní AI ( Amnesty internacionál ) to řekla v plné parádě !
>
> seznamzpravy.cz/.../...
-2 #1 Jan Šinagl 2022-02-28 17:19
... Pan profesor v odpovědi mimo jiné řekl: „Jistě, Putin děsí, jenže na druhé straně je to přece zbabělec. Vlastní život je mu nekonečně drahý, takže nikdy nepůjde vlastní smrti naproti – ani pouhému nebezpečí takové smrti!“ Podle Zubovova názoru se Vladimir Putin nikdy neodhodlá rudé tlačítko stisknout a aktivovat tak ruský jaderný arsenál. A kdyby se k tomu náhodou rozhodl, jeho okolí by k takovému kroku nesvolilo.

„Stal se překážkou doslova pro všechny,“ říká Zubov. „Jeho fobie, jeho bažení udržet se u moci za každou cenu jeho nejbližšímu okolí jednoduše vadí… Dosti široký okruh nejvyšších státních činitelů, včetně těch z FSB či GRU, si velmi dobře uvědomuje, že je to právě Putin, kdo jim brání v normálním životě!“

Zdroj: lidovky.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)