Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

CT logo Petr Dvorak

Aktualizováno 21.3.2022: V tomto článku (LN 20.3.2022) si můžete přečíst skvělé vystoupení manželky velvyslance Ukrajiny v ČR paní Olgy Perebyjnys, které ČT “ustřihla“,  při přímém přenosu z Václavského náměstí. - 5.3.2022: To jsme skutečně takoví zbabělci, že necháme Ukrajinu padnout? - 28.2.2022: Včera odpoledne skvěle promluvil na demonstraci v Praze na Václavském náměstí ukrajinský velvyslanec, jeho excelence Jevhen Perebyjnis. Veřejnoprávní televize na ČT24 vstoupila živě, ne od začátku jeho projevu (7:14 min.)?! Když začala hovořit úžasně lidským způsobem jeho choť paní Olga Perebyjnis (14:35 min.) a sílila její kritika Putinova RuskaČT24 bez vysvětlení, zcela necitelně, nekultivovaně, přímý přenos "ustřihla" a pokračovala ve zpravodajství bez omluvy?! Večer v Událostech ČT samozřejmě ani jedno „živé slovo“, jen v pár vteřinách, že velvyslanec Ukrajiny také promluvil. Pohrobci totality a její metody, tak opět určují co smí a nesmí televizní diváci vidět a slyšet. Další prasárna! Nedivme se, že mám „stopku“ ve všech mainsreamových (ne)závislých médiích, ačkoliv mé zpravodajství sledují. Nabízím závažné informace, které často naleznete pouze na www.sinagl.cz. ČR selhala např. v otázce bezpečnosti Schengenu, či jmenováním nového velvyslance v USA Miloslava Staška. Více k tématu v mém rozhovoru s bývalým velvyslancem Slovinska v ČR panem Damjanem Prelovšekem. Ve věci jsem osobně informoval senátora Pavla Fischera, předsedu Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu ČR. Nekonal – nezávislost senátora má zřejmě své hranice. I proto jeho výzvy k podpoře Ukrajiny vnímám pod jiným úhlem pohledu. J.Š.

***

Dobrý den pane Šinágle,

CT Balada o vojakovi prg 26.2.2022CT balada o vojakovi obsah 26.2.2022byl bych rád, kdybyste mohl dnes zveřejnit: Zjistil jsem, že Česká televize dnes odpoledne bude vysílat sovětský film „Balada o vojákovi“.

Volal jsem do ČT 1 na adresu Dotazy diváků na programy  ČT, ozval se mi nějaký muž, který se nepředstavil, jen jsem se dozvěděl, že bude můj příspěvek nahráván. Řádně jsem se představil jménem a adresou a zeptal se: „Jak je možné, že ČT vysílá v této době ruské agrese na Ukrajině, která bojuje o přežití, sovětský, válečný film?“. Ten pán mně řekl, že je to naplánované. Odpověděl jsem mu, že ČT má možnost tento program nahradit něčím jiným. Odpověď tohoto pána byla stručná: „Nic se nahrazovat nebude!“

Nedivím se, když v čele ČT je zakuklený komunista Dvořák, dostávající za svoji problematickou činnost statisíce  korun měsíčně. Ptám se Pražáků: Kvůli tomu jste cinkali klíči v roce 1989 na Václavském náměstí?

S pozdravem,

Brig. gen. v.v. Zbyněk ČEŘOVSKÝ

26.2.2022

Praha 25.2.2022: Demonstrace Ukrajinců, narušená komunisty v den výročí „vítězného února 1948“

P.S.

Omlouvám se za mé výrazivo použité v titulku, ale výstižnější mne teď nenapadá. Na Ukrajině umírají nejenom ukrajinští vojáci, ale i civilisté, děti, kulkami ruských vojáků, bombami a raketami Ruské armády. Ruská armáda se dnes chová, jako kdysi Rudá armáda. Skutečně rudě, krvavě a zločinně. Vysílání tohoto filmu tak uráží statečně Ukrajince, jeho vojáky, obyvatelstvo i všechny slušné občany České republiky.

Je to jako kdyby po podpisu paktu Ribbentrop – Molotov 23.8.1939 a okupací ČSR nacisty, šířil Kreml propagační film o statečných vojácích Wehrmachtu na území naší země okupované nacisty. Co na to Rada ČT, RRTV a politici, jednotně podporující statečnou Ukrajinu?! Bojuje nejen o zachování své svobody a nezávislosti, ale i naší?!

Tak se nechová veřejnoprávní televize, sloužící občanům za jejich peníze, ale kolaborantská, při vší úctě ke všem redaktorům ČT, kteří odvádějí dobrou práci. Někteří z nich riskují zranění, či vlastní život na Ukrajině.

Pane Petře Dvořáku okamžitě odstupte!

Ruští vojáci jsou nevycvičení, mají velice špatnou výzbroj, mladí vojáci základní služby jsou dezorientovaní. Neví, kde jsou, vázne zásobování, jak ukazují rozhovory se zajatými. V boji muže proti muži nemají Rusové šanci. Nemají informace o stavu ukrajinské morálky a armády. Ani nemohou, protože neví co skutečná morálka a demokratické hodnoty znamenají. Neví kde je president, velitelství, které stále nemůže eliminovat apod. Pokud bude zasahovat do velení amatérsky sám Putin, bude zmatek a chaos v ruské armádě zákonitě narůstat a tím i růst demotivace,  nespokojenost a frustrace obyčejných vojáků. Naopak motivace a úspěchy Ukrajinců budou růst až ke konečnému vítězství! Západ musí nyní maximálně, urychleně Ukrajinu zásobovat zbraněmi, vším potřebným a politici tak ukázat, zdali si důvěru občanů nadále zaslouží!

Společný nepřítel tak pomáhá budovat tolik potřebnou jednotu západního světa – i v zájmu obyčejných obyvatel Ruska.

Ducha a vůli Ukrajinců nelze porazit.

Cení si svobody a nezávislosti nade vše. Příliš dobře znají a ví kdo a co se proti nim opět postavilo. Rusové odejdou s hanbou z Ukrajiny, stejně jako z Afgánistánu!

Ukrajina je už nyní morálním vítězem, nemůže prohrát a nepochybně nakonec vyhraje – i za nás a pro bezpečnost světa, tedy i naší!

SLAVA UKRAJINĚ - HEROJAM SLÁVA!

 

Jan Šinágl, 26.2.2022

***

14. 11. 2010: Dokument KGB z r.1947:„JAK ZACHÁZET S DOMORODCI“ – podle ruského vzoru a návodu !!!

Pokusí se okolí Putina o jeho likvidaci, jako se pokusili důstojníci Wehrmachtu zlikvidovat Hitlera? Stane se presidentem Alexej Navalnyj?

Plzeň 26. 2. 2022: 20. výročí skonu plk. Pravomila L. Raichla

P.S.

Fotografie ze zápasu Plzeň : Pardubice dne 26.2.2022 – DĚKUJEME!

Plzeň Pardubice 1 26.2.2022Plzeň Pardubice 2 26.2.2022

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentáře   

-5 #2 Jan Šinagl 2022-03-05 12:54
V Žitomiru žije velká česká menšina, udržuje české tradice více, než my sami, kdy první krajané přišli už v minulém století. Je tam i silná vojenská posádka a firmy na výrobu zbraní. Držme našim krajanům a vojákům palce!
-5 #1 Jan Šinagl 2022-03-05 12:53
Ruští vojáci už z hladu plení obchody s potravinami!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)