Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Masini Odbojova skupina

Zeman maly krok„Má v sobě herostratovský komplex, můžu něco zničit, ale ať je to velké.“ Jiří Pribáň, právník a sociolog - „Kdykoli jsme vítězili, dálo se to pokaždé více převahou ducha, nežli mocí fyzickou a kdykoli jsme podléhali, že tím vinen vždy býval nedostatek duchovní činnosti, mravní statečnosti a odvahy.“ František Palacký

***

Vyznamenání gen. Josefa Mašína převzala ministryně obrany ČR Jana Černochová – jasný vzkaz rodiny Mašínů. Už příští rok bude nový prezident/ka udělovat na Hradě další státní vyznamenání. Dva dny předtím do kin vstoupí celovečerní film BRATŘI. Na premiéru možná přijede Josef Mašín ml. Bude to přesně 70. výročí od útěku Odbojové skupiny bratří Mašínů z komunistického koncetračního tábora, kterým naše země byla. Letošní státní svátek zůstane tak už jen trapnou vzpomínkou na jakéhosi důchodce z Vysočiny, na kterého už si nikdo se zdravým rozumem nevzpomene. Na film Bratři se nenašly žádné státní zdroje – složili se na občané. I to vypovídá o stavu společnosti a institucí, které mají sloužit zemi. Bylo mi ctí také přispět!

***

 

Petice za odstoupení Miloše Zemana z funkce prezidenta České republiky!

 ***

Připomínám, že Zemanovo zdůvodnění, proč neudělil nejvyšší vyznamenání i Odbojové skupině bratří Mašínů, že při útěku zabili dva „nevinné lidi“, je navýsost trapné a účelové. Jeden ze zabitých nebyl „podříznut“ zaživa, jak se snažil zdůraznit prezident Zeman, ale v omámení. Oba členové zločinecké organizace KSČ splnili svoji přísahu – sloužit KSČ na život a na smrt. Odbojová skupina si potřebovala pořídit zbraně a peníze, aby se mohla probojovat na Západ. Kdyby oba komunisty nezabili, nepochybně by je udali – potom by je zřejmě Zeman vyznamenal… Mimochodem Zbyněk Janata a Václav Švéda byli v NDR chyceni a odeslání do ČSR. Byli odsouzeni k smrti a na Pankráci popraveni barbarským způsobem – v podstatě přetrženi zaživa na speciálně zkontruovaném popravčím stroji. Václava Švédu, otce dvou dcerek, Josef Mašín vyzíval, aby s nimi do boje nešel, kvůli jeho dětem. Odpověď Václava Švédy: „Právě proto, jdu s vámi!“   

Čím se zasloužila Ivana Trumpová o stát? Tisíce nevyznamenaných, neznámých vlastenců, vykonalo pro rodnou zemi mnohem více. Jana Lorencová vrátila vyznamenání na protest proti ocenění presidenta Ukrajiny. Její obrat v posuzování pachatelů zla se komentuje sám. Trestně stíhaný Miroslav Jansta byl také vyznamenán. Jaroslav Čvančara své obdivuhodné dosavadní dílo sám mravně pošlapal převzetím ocenění. Petr Marek byl také vyznamenán. Tom mne tolik nepřekvapuje. Na jeho tzv. „antikomunistických akcích“ mne nikdy nenechal promluvit, naposledy na Olšanech.

Vávlav Klaus se zúčastnil debaty na Hradě, kterou pořádal pořádal SČBS za účasti předsedkyně KSČM a europoslankyně Konečné – zda byl přítomen i předseda Jaroslav Vodička média nezmiňovala. Těžko nemohl nebýt, tento novodobý papaláš, uživící se za každého režimu. Manželka zpěváka Žbirky také nepůsobila zrovna reprezentativně, kdy si doslova vzala vyznamenání, místo aby důstojně vyčkala jeho předání – o „slouhovském“ klanění se, raději nemluvě, ale třeba to nezvládla nervově. Nedivil bych se…

Věřme, že za rok už tuto „merendu“ nemravných nahradí skutečně důstojná slavnost, hodna místa a že mezi vyznamenanými budou skutečně jen ti, kteří si ho svým životem zasloužili, tedy i Odbojová skupina bratří Mašínů!

 

Jan Šinágl, 31.10.2022   

***

Pražský hrad 28.10.2022: Každý, kdo se zúčastní dnešní akce na Pražském hradu, včetně vyznamenaných, morálně selhal

Lošany 26.8.2022: Otevření "Památníku Tří Odbojů" - střet s "inteligentním" plebejstvím moderátora ČT

Jan Urban: Milošku žaluj

Petice za odstoupení Miloše Zemana z funkce prezidenta České republiky!

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentáře   

-2 #1 Jan Šinagl 2022-11-17 12:04
Prezident Zeman vyznamenal 7 studentů, kteří jimi nebyli - byli fašisty - ceskatelevize.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)