Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

  • 17.05.2024 16:43
    Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

    Read more...

     
  • 15.05.2024 11:01
    Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

    Read more...

     
  • 15.05.2024 10:58
    Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

    Read more...

     
  • 15.05.2024 10:05
    Až teď jsem si toho emailu všiml.. Advokáta, že nepotřebujeme?

    Read more...

     
  • 14.05.2024 11:21
    Pokud se někdo domnívá, že lživým zápisem v dokladech problém ...

    Read more...

     
  • 13.05.2024 16:04
    “Je velmi těžké najet na válečnou ekonomiku. Ještě těžší ...

    Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

… V okolí prezidenta Zemana se pohybuje hned několik lidí, které mohou být v hledáčku BIS, a kontakty s nimi jsou tedy z pohledu bezpečnosti země problematické. K nim patří Zdeněk Zbytek, předlistopadový velitel tankové divize a pozdější podnikatel využívající své někdejší styky v zemích bývalého SSSR, či Martin Nejedlý, který v 90. letech působil v Rusku (není zcela jasné, co tam dělal) a nyní v České republice zastupuje ruský Lukoil. …

Již více než rok uběhl od chvíle, kdy Vratislav Mynář zažádal o prověrku na stupeň přísně tajné a veřejnost dodnes neví, zda jeden z nejbližších spolupracovníků prezidenta Miloše Zeman představuje či nepředstavuje pro tuto zemi bezpečnostní riziko.

Prověrka se v případě komplikací může protáhnout až na 27 měsíců. Koncem loňského roku se ovšem ukázalo, že Mynář chybějící požadované informace a dokumenty NBÚ poskytl až poté, co ho úřad varoval: nedodá-li materiály nutné pro doplnění žádosti o prověrku, bude řízení zastaveno.

Mluvčí úřadu Radek Holý přitom již dříve v MfD uvedl, že většina uchazečů prověrku získá v základní devítiměsíční lhůtě. „Délka řízení ovšem závisí i na míře součinnosti prověřované osoby,“ dodal Holý.

Připomeňme si, o co se NBÚ v případě šéfa Zemanovy hradní kanceláře Vratislava Mynáře zajímá. HlídacíPes.org s využitím systému Gnosus společnosti Bisnode sestavil „pavouka“ firem a společností, v nichž Mynář působil či působí. Z údajů vyplývá, že během šestnácti let figuroval v osmnácti soukromých firmách, dvou nadacích a jednom občanském sdružení.

Nejkontroverznější angažmá Vratislava Mynáře

V první dekádě tohoto století vystupoval v privatizační kauze Petrcíle (odstátnění ocelářské společnosti Nová Huť Ostrava, nyní Arcelor Mittal Ostrava) po boku kontroverzního podnikatele Radima Masného.

Poté působil ve společnosti Tessile Ditta Services, která figurovala v lukrativním byznysu na vymáhání pohledávek pražského dopravního podniku (na základě přímo zadané zakázky pro spřízněnou firmu Tessile Ditta pohledávky vymáhala). Zakázka budila podezření i kvůli tomu, že ve spřízněné firmě vystupoval také Mynářův dlouholetý známý Martin Horák, který ve stejné době pracoval jako ekonomický ředitel dopravního podniku.

Ve firmě působil také jeho hlavní byznys partner Vladimír Pavlík. Figuruje i ve strukturách Mynářovy VVinvest.

Předloni Mynář koupil prvorepublikovou vilu od lobbisty Romana Janouška za pouhých 5,5 miliónu (v hotovosti). Jiné odhady stanovily cenu na dvojnásobek. Dodnes není jasné, odkud na ní Mynář měl peníze. Jeho firmám se totiž podle dostupných zdrojů v posledních několika letech příliš nevedlo.

Mynářovi patří též historický dům pod Pražským hradem, skiareál v jihomoravských Osvětimanech, penzion (získal pětimiliónovou dotaci na jeho dobudování), restaurace, další domy a několik hektarů pozemků na Moravě.

Skutečnost, že Mynář nemá bezpečností prověrku, ovšem nemusí souviset jen s jeho podnikáním. V okolí prezidenta Zemana se pohybuje hned několik lidí, které mohou být v hledáčku BIS, a kontakty s nimi jsou tedy z pohledu bezpečnosti země problematické. K nim patří Zdeněk Zbytek, předlistopadový velitel tankové divize a pozdější podnikatel využívající své někdejší styky v zemích bývalého SSSR, či Martin Nejedlý, který v 90. letech působil v Rusku (není zcela jasné, co tam dělal) a nyní v České republice zastupuje ruský Lukoil.

Vratislav Mynář, jeho byznys, majetek a další aktivity

Celý článek:

http://hlidacipes.org/grafika-privatizacni-kauza-vymahani-nakup-levne-vily-podivejte-se-co-stihl-kancler-mynar/

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)