Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá pro 09 @11:00 -
Praha: Bílé papíry před Velvyslanectvím ČLR
čt pro 15 @09:30 -
OS Beroun: Šinágl versus Agentura MM
pá pro 16 @09:30 -
OS Děčín: ing. Petr Vlček
so pro 17 @14:00 -
Mrtník: Adventní koncert u Slavíků

Nejnovější komentáře

 • 08.12.2022 09:23
  Algoritmus nápovědy hledání služby Google překvapivě nenabízí ...

  Read more...

   
 • 05.12.2022 11:26
  Neskutečná justiční zvěrstva se dějí v tomto státě, viz i ...

  Read more...

   
 • 04.12.2022 15:56
  Informaci o tom, že Václav Klaus se ve sporu přiklonil na ...

  Read more...

   
 • 03.12.2022 08:39
  Je to 280 dnů. Pořád jsou videa, která mě dostanou...

  Read more...

   
 • 02.12.2022 13:09
  Může mi ten, kdo mi dal ten MÍNUS na můj výše uvedený komentář ...

  Read more...

   
 • 02.12.2022 10:03
  Zpěvačka Vondráčková bývala dříve milá holka, která hezky ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

IUSTITIA IIDemokracie se tzv. „salámovou metodou“ ukrajuje stále více. Nejnověji se přidalo i MsP, které omezuje ústavní práva občanů na úkor ochrany osobních údajů před zájmem země a veřejnosti. Veřejnost fakticky přišla o možnost účasti na veřejných soudních jednáních a kontroly soudů, protože se o nich prakticky nemůže dozvědět včas.

Slušný, nevinný člověk účast veřejnosti vítá, zločinec její neúčast také. GDPR tak pokračuje ve svém „vítězném tažení“.

„Šlo o dlouhodobě připravované ochranné opatření, které směřuje ke spuštění databáze soudních rozhodnutí,“ uvedla Lucie Machálková z tiskového oddělení MsP. Neuvěřitelná „argumentace“. Mluvčí ještě zapomněla dodat, že směřuje k omezení, či zamezení účasti veřejnosti na soudech! Kdo z řad veřejnosti bude asi upřednostňovat možnost najít si a přečíst  anonymizované rozsudky před účastí na soudním jednání?!

Podle advokáta Tomáše Sokola stačí, že má veřejnost možnost se soudních jednání účastnit. „Stát smí dělat pouze to, k čemu ho zákony opravňují. Žádný zákon neopravňuje stát, aby veřejnosti ‚vytruboval‘, kdo se kde rozvádí a kdo je souzen za to, že něco ukradl. Pokud se to dělo, tak to rozhodně byl zásah do osobnostních práv účastníků soudního řízení.“ Dost slabé až hloupé argumenty. Stačilo by zákonem určit rozvodová jednání za neveřejná, podobně jako je tomu v případě tajných služeb, obchodního tajemství, mladistvých či zdravotních údajů. To, že někdo kradl není žádný důvodem chránit jeho soukromí. Klade se otázka proč advokát Sokol takto „argumentuje“ a v čím zájmu?

Článek je krátký a přitom jde o vážnou věc, týkající se každého občana a celé země. Bude tomu odpovídat patřičná reakce novinářů, veřejnoprávních médií a parlamentu? Obávám se, že bude velmi sporadická, pokud vůbec? Práva občanů jsou tak neustále ukrajována osvědčenou „salámovou metodou“. Před 30 lety jsme měli ještě jeho celou „šišku“. Už z ní zbývá posledních pár plátků…

Demokracie funguje, pokud má skutečné občany. Stát díky nim může vytvořit takové podmínky, že se občan dokáže uživit sám a není na něm natolik závislý. Pokud někdo něco od státu neustále požaduje, stává se na něm závislým a podle toho se také chová. Potom už není skutečně svobodným, nezávislým občanem, ale jen poslušným individuem. Na to doplatí nakonec on i stát. Věřme, že koronavirová krize bude mít i dopad na změnu myšlení většiny, vztahu k hodnotám, aby se mohla začít budovat skutečná občanská společnost a pospolitost – jinak dojde titulek článku svého konečného naplnění.

 

Jan Šinágl, 17.5.2020   

* * *

Kdyby tyto informace zazněly v listopadu 89, nikdo by klíčky necinkal!

K probádání rozkazu ministra vnitra Sachera historiky z ÚSTR nedošlo ani po 30 letech?!

Záhadné trestní případy v NDR - skryté, potlačené, zamlčené

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)