Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:05
  Až teď jsem si toho emailu všiml.. Advokáta, že nepotřebujeme?

  Read more...

   
 • 14.05.2024 11:21
  Pokud se někdo domnívá, že lživým zápisem v dokladech problém ...

  Read more...

   
 • 13.05.2024 16:04
  “Je velmi těžké najet na válečnou ekonomiku. Ještě těžší ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Franek CestmirPosuďte sami z mých dotazů a odpovědí ombudsmana ČT Čestmíra Jiřího Fraňka?

První dopis jsem ombudsmanovi ČT zaslal dne 23.dubna, druhý s doplněním dne 25.dubna do datové schránky ČT. Odpověděl mi dne 17.dubna a dne 20.května (dopis nemá č.j.?).

Ombudsman, které se sníží k emotivnímu hodnocení dotazovatele, místo aby věcně odpověděl, nemůže odvádět kvalitní práci. Skutečná kvalita se projeví věcnou reakcí na závažné věci, ne jen odpověďmi na nekonfliktní a nepopudlivá témata.

Cituji ze stránek ombudsmana ČT: … Je samozřejmostí a žádoucí formou zpětné vazby, když diváci reagují na vysílání České televize, posílají své podněty, návrhy, nápady, stížnosti. Institut ombudsmana v ČT však není koncipován jako jejich příjemce, ale je jakousi poslední instancí, místem, kam se lze obrátit, když reakce na stížnost nebo kritiku, podle názoru pisatele, nebyla ze strany pracovníků České televize adekvátní nebo dokonce žádná. …

Právě proto, že reakce pracovníků ČT nebyly „adekvátní“, obrátil jsem se na ombudsmana. Je škoda, že ombudsmanem se stal dosavadní zástupce šéfredaktora zpravodajství pro analytické a diskus­ní pořady. Na jedné straně sice zná „provoz“ ČT, ale jak může být nezávislý a jít proti svému dřívějšímu a současnému zaměstnavateli? Ke standardům také patří u takovýchto funkcí odkaz na podrobný životopis? Nenalezl jsem? 

Na moji výčitku, že ČT mrhá penězi odpověďmi doporučenou poštou, reaguje ombudsman mnou chybně zadanou datovou schránkou? I kdyby, může si její číslo snadno sám zjistit. Uvedl jsem IDDS Sodales Solonis z.s. správně, roky ho používám, ale nevzpomínám si, že by někdy veřejnoprávní ČT využila na odpověď  datovou schránku spolku, nebo případně moji osobní? Doporučenou poštou mi vždy odpovídalo jak právní oddělení ČT, tak Rada ČT.

Doufejme, že ombudsman ČT zařídí, jak slíbil, že u pořadů v iVysílání, kde se objeví: „Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný“ se objeví i  vysvětlení proč tomu tak je? Věřím, že příští odpověď už mi pošle do datové schránky a zařídí, aby mně a případně dalším občanům a spolkům, kteří mají datové schránky už nikdo z ČT neposílal odpovědi doporučenou poštu. Zajímavé je, že má pošta do ČT vždy dorazí, ale stejnou cestu zpátky už nenajde?

ČT vlastně nechává vydělat Českou poštu a má zaručené pohodlné dodání „jedním systémem“, kdy nemusí rozlišovat mezi občany kdo má či nemá datovou schránku? To by se zdálo, při tom obřím „molochu“ na Kavčích Horách, docela plausibilním vysvětlením…    

Kdysi mi jeden zaměstnanec právního oddělení ČT sdělil jak jim prý „dávám zabrat“ svými dotazy. Smutné, místo aby mi za věcné a podložené podněty poděkovalo a hlavně je řešilo! Bohužel není zájem řešit. Vážné problémy se tak „okecají“ ve víře, že dá „narušitel pokoje pokoj“, vzdá to a navždy se odmlčí.    

„Dokonalost není maličkost, ale spočívá v maličkostech.“ J.W. Goethe

  

Jan Šinágl, 28.5.2020

* * *

Pokud složení Rady ČT určují politické zájmy a ne občané, nebude ČT sloužit občanům!

Moderátor Luboš Xaver Veselý a jeho hosté – někdy dost podivní?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)