Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.02.2024 10:34
  „Realisticky si musíme připustit, že Evropa pro Ukrajinu ...

  Read more...

   
 • 23.02.2024 10:33
  „Putin chce strach a tím mu dáváme co on chce.“ Premiérka ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Kojetínska eulogie a podíl vlastní viny

***

Přestože KS Praha rozhodl, že obchodní smlouvy, pokud je jedna ze stran veřejná instituce, nemohou podléhat obchodnímu tajemství, rozhodl ÚOOÚ s konečnou platností dne 17.3.2021, že obchodní smlouva ČRo s Lubošem Xaverem Veselým, zůstává i nadále „státním tajemstvím“, včetně výše jeho finančních odměn. Na zdůvodnění potřeboval ÚOOÚ celých 9 stran!

Podobně zdůvodnila své rozhodnutí VS-ČR ve věci miliardáře Romana Janouška a miliardového podvodníka Antonína Michala, kdy je opět „státním tajemstvím“, zda se jim dostává zdravotní péče za mřížemi, nebo mimo věznic, kde si mají odsedět mnohaleté tresty. Tentokrát na zdůvodnění postačilo 6 stran!  

Pokud zveřejníte něčí rodné číslo, hrozí vám pokuta 8.000,-Kč, jako se stalo mně v roce 2012 zveřejněním rodného čísla Heleny Vondráčkové. Na druhé straně ochrana osobních údajů lidí v exekuci nikoho nezajímá, kdy na internetu i na obecních nástěnkách najdete plná jména dlužníků, včetně adres a dalších podrobností. Dlužníci tak nemají žádné právo na ochranu svého soukromí, zato zločinci, moderátoři, zpěváci a další veřejně známé osoby, jsou chráněni takřka dokonale. Vskutku příkladná rovnost všech občanů před zákonem.

Máme vysoce postavené úředníky, s patřičnými pravomocemi a finančním ohodnocením, ale rozhodují za ně tisíce nesmyslných zákonů, předpisů a nařízení, kdy jejich jediná schopnost spočívá v jeiich znalosti a umění zdůvodnit kdejaký nesmysl či pitomost tak, aby nebyl porušen zákon ačkoliv jsou často v rozporu s elementárním zdravým rozumem. Zbavují se tak vlastní odpovědnosti, kdy je ani ve snu nenapadne naplňovat ducha zákona, hledat spravedlnost a podporovat dobré mravy. Jejich druhou schopnosti je, se na tato místa dostat a udržet se v nich co nejdéle. Hlavně nikoho nepopudit a nemít za nic odpovědnost, kterou za ně přebírají zákony.

Dříve na těchto místech byla skutečná elita. Zákony sloužily občanům. Dnes zákony slouží především podvodníkům a zločincům, mají-li dost nakradeno, aby se o lup podělili často i s těmi, kteří by je měli posílat do vězení na dlouhé roky.

Český člověk je zvyklý trpět, naříkat, kritizovat, nebojovat a čekat, že to za něho udělá někdo jiný. Potom se nemůže divit, když má sám potíže, že zde není nikdo, kdo by mu pomohl. Koronavirus je možná poslední nadějí, jak se můžeme z tohoto morálního a mravního bahna začít postupně dostávat. Každý musí začít u sebe.  

 

Jan Šinágl, 20.3.2021

***

Neuvěřitelná komunikace s ČRo za účelem získání pracovní smlouvy a výše finančních odměn Luboše Xavera Veselého

„Nemocný“ miliardář Janoušek lyžuje v Alpách a PČR odvezla pacienta, pod vlivem léků, z Bohnic na Pankrác

Můj letitý boj proti zločinné exekuci za svobodu slova a právo veřejnosti na informace se blíží ke konci, nebo začátku

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (7 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)