Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Michal Antonin Sparta Rapid 28.7.2021

Aktualizováno 11.9.2021: O miliardáři Janouškovi a jeho věznění média psaly, o Antonínu Michalovi a jeho spoluúčasti na miliardových podvodech mlčí, stejně jako o jeho podivném „věznění“?

Aktualizováno 21.8.2021: Žádost o informace na  MsP (20.8.2021). Údajně neměl Antonín Michal (AM) nastoupit do výkonu trestu kvůli svému zdravotnímu stavu? Pokud se o zdravotním stavu Romana Janouška veřejně psalo, proč se o zdravotním stavu AM, odsouzeného v jiné  celostátně známé kauze, nepíše? Údajně měl mít problém s rakovinou před cca 11 lety, ale má se dnes těšit plnému zdraví? Pokud by se měl zamlčovat zdravotní posudek, který nedoporučuje pobyt ve vězení, tak by to zavánělo praktikami „JUDr.“ Martina Michala a jeho skutečně „dlouhými prsty“ a dobrým důvodem jeho obsah zamlčet. Roman Janoušek takového tatínka nemá, ale alespoň něco si „odsedí“. Můžeme jen doufat, pokud by AM trpěl skutečnou rakovinou či jiným vážným onemocněním, že v rámci rovnosti všech občanů před zákonem se ve věznicích ČR nenachází žádný občan se stejnými zdravotními problémy, jakými údajně trpí AM. 

Aktualizováno 10.8.2021: Na koncerty létá už jen tímto letadlem. Manžel Heleny Vondráčkové popsal výhody letecké přepravy – zvláštní, že na webových stránkách Agentury MM žádné fotografie z koncertů nenaleznete, „schválená stránka fanklubu“ a „oficiální profil“l, nejsou funkční, pouze instagram s celými 86 příspěvky. Zřejmě pro samé létání na správu webových stránek nezbývá čas… O šíření PR článku se AMM stará více než o samotné koncerty. Třeba začne AMM svážet i návštěvníky na koncerty HV letecky, jako další podnikatelskou aktivitu pana MM. S letectvím má bohaté zkušenosti, byť "vlastnil "více letadel než měla nalétaných kilometrů...

Fanynka HV ze Slovenska, která mi odkaz na článek výše zaslala, komentuje: „Dnes vznikajú takéto články. Neviem kto je Rudolf Šindelár - autor toho článku. Ale ten článok je božský, človek sa zasmeje.“ 

***

Soud mu pro těžkou nemoc odpustil vězení i miliony. Mezitím sportoval po světě

***

Aktualizováno 6.8.2021: VS ČR mi dnes odpověděla obratem SDĚLENÍM. Mám osvědčit „právní zájem“. Zajímavé, že v případě Romana Janouška jsem informace obdržel bez „právního zájmu“, kdy o jeho kauze a silvestrovské dovolené v Rakousku veřejnoprávní a známá média informovala širokou veřejnost. I o kauze Antonína Michala jsem je informoval, včetně deníku BLESK. Dosud všechna mlčí, i když příjem a přečtení emailů potvrdily. O výkonu trestu za řízení automobilu pod vlivem alkoholu miliardářem a zranění chodkyně se píše podrobně, ale o výkonu trestu za krádeže miliard se už nepíše? Je snad důvodem ochrana „dobré pověsti“ zpěvačky, vyznamenané prezidentem Zemanem? Má tak „dlouhé prsty“ „JUDr.“ Martin Michal, psychopat, podvodník, násilník, sňatkový podvodník a smilník, dobrý známý Jaroslava Tvrdíka už od vojny? Nebo se opět ukazuje moc peněz, známostí na patřičných místech, včetně médií a strachu nepopudit mocné nevyjímaje? Především „peníze druhých a Helena“ jsou jeho „podnikatelské instrumenty“, které svým „podnikáním“ vždy úspěšně prošustruje. I proto musela kdysi bohatá zpěvačka zastavit svůj dům v Řitce na 10 let za bankovní půjčku 1.500.000,-Kč od Comerz-Bank. Mimochodem všimli jste si jak si už žádná média, včetně bulvárních netroufnou napsat nic negativního o Agentuře MM a její hlavní „hvězdě“, zatímco na jiné si stále troufají? Chápu, ne každý má zalíbení soudit se roky o dobrou pověst, když si ji svým životem sám zkazil…

Doufejme, že „právní zájem“ projeví alespoň MsP… Ukradené miliardy se nenašly. Odpovědné instituce by měly být alespoň schopny zajistit výkon trestu všem odsouzeným, tedy i těm, kteří jsou případně „nemocní“ pouze na papíře. U Janouška to trvalo dost dlouho, ale jeho bohatství mu nakonec nepomohlo. U AM mohou hrát roli i jiné prvky. Uvidíme, nic netrvá věčně.   

***

Miliardy se nenašly, odsouzení budou pro dobré chování předčasně propuštěni a budou si beztrestně užívat z nakradeného jako „ctihodní“ občané, kdy jejich lup zákon „zlegalizoval“. Kdo by chtěl tvrdit něco jiného, neví, nebo nechce vědět, kde žije. Pokud se tak děje masově v různých formách, jednou peníze dojdou. Potom poděkujme jen sobě, že jsme to nechali tak daleko dojít svým nezájmem o věci veřejné. Čas na potřebnou změnu se krátí. Další už nemusí přijít. I dnes by Jan A. Baťa řekl: „Je třeba sedlat!“ Jinak si koledujeme o opětovné "osedláni" a zbaveni svobody. Kritizovat, naříkat a trpět umíme. Kdo o svobodu aktivně neusiluje, dočká se vždy jen otroctví v nové formě. S ním i zákonité bídy a mravního úpadku. 

***

Ve věci jsem dnešního dne zaslal dopis Sodales Solonis z. s. k rukám gen.  řed. Vězeňské služby České republiky a  vrchního státního rady genpor. PhDr. Petra Dohnala. S jeho odpovědí bude veřejnost seznámena.

Děkuji tímto neznámému za zaslání fotografie z živého televizního přenosu.

„Nemocný“ miliardář Janoušek lyžuje v Alpách a PČR odvezla pacienta, pod vlivem léků, z Bohnic na Pankrác

Česká republika 2021: Můj dům vydražen za 4.900.000,-Kč – za svobodu slova!

 

J.Š. 5.8.2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.76 (17 Votes)
Share

Komentáře   

0 #3 Jan Šinagl 2021-10-20 18:40
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová právě podala kárnou žalobu na soudkyni KS Brno za to, že umožnila přerušení trestu miliardáři Romanu Janouškovi ze zdravotních důvodů. Měla by se zajímat, proč i Antonín Michal zůstává na svobodě, přestože na veřejnosti působí dojmem zcela zdravého člověka a proč mi o Janouškovi sděluje VS ČR všechny podrobnosti, ale o Antonínu Michalovi mi je odmítá sdělit s odkazem na "ochranu osobních údajů". Budu jí to muset připomenout, aby všem bylo "měřeno stejným metrem", kdy jsou si všichni občané rovni před zákonem!
0 #2 Jan Šinagl 2021-08-10 15:01
Náhodou jsem cosi početl na Vašich odkazech o Vondráčkové a Martinu Michalovi.

Domnívám se, že pan Martin Michal je slušně "romský etnikus"- i podle obličeje a projevu.

Získat pilotní licenci je dneska dost obtížné nad 60 let věku.

K Heleně Vondráčkové - je mi jí celkem trochu líto, ale jen trochu.

Kdysi byl uveden asi v TV medailonek o talentu Heleny Vondráčkové jako dítě,
jak hraje na klavír a zpívá. V luxusní místnosti /doma/ běžel vedle mikrofonu malý
cívkový magnetofon, což byla západní "Nagra"- tehdy jsem to prožíval, byl to tak drahý
magnetofon, že to normálně nemohl nikdo mít doma. Tehdy jsem já a podobně smýšlející
zařadili paní Helenu do skupiny protekčních dětí nomenklatury a přestali se o ni zajímat.

Není mi jasné, kdo dneska chodí na takové akce jako jsou na webových stránkách.
To jen tak pro zasmání.

Arašid
0 #1 Jan Šinagl 2021-08-07 15:03
„Všechno, včetně základních hodnot, relativizujeme. Je zdůrazňován pohled naučeného chování s ignorací vrozených vzorců sociálního a právního chování, které disponují přirozeným, vysoce diferencovaným systémem vylučujícím všechny společensky škodlivé tendence, stejně jako tělo využívá imunity k tomu, aby ochránilo celé buněčné společenství. Dochází tím k zpochybňování, až devastaci konstant našich životů, tradic, zvyklostí i našich základních fundamentálních hodnot, jako je pravda, rozum a lidská přirozenost. Ty se nahrazují různými novými ideologiemi, sociálními konstrukty, systémem nových norem sociálního chování – roste například počet pohlaví, tak se zřizují univerzální toalety a úzkostlivě se dbá na jazykovou korektnost. Dnešní doba se odklání od etických a morálních hodnost a biologické přirozenosti, čímž se ztrácí pevný řád, který se postupně rozpadá.“

Prof. Pavel Kolář

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)