Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
út čvc 16 @13:00 -
OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2024 08:49
  Naši vládní politici jdou ve stejných stopách jako pokrokářští ...

  Read more...

   
 • 13.06.2024 12:29
  „Žádné morální zábrany“. Spekulanti útočí na majitele podílů ...

  Read more...

   
 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Praha VN Zeman socha 12.4.2022Praha VN Zeman reznictvi 12.4.2022Jsem netrestaný, je mi přes 40 a mám židovské kořeny. Nespáchal jsem nikdy trestný čin ani přečin, který by mohl zavánět sympatiemi k nacismu. Neexistuje pro to ani jediný důkaz. Přesto jsem byl za to i bez soudního jednání poměrně tvrdě odsouzen.

Sám vyšetřující kriminalista se mě dokonce mimo kancelář opakovaně dotazoval, komu jsem šlápl na kuří oko, že vůbec nerozumí tomu, co se ze strany státního zastupitelství děje a že to během své kariéry nezažil. Dokonce řekl, že absolutně nechápe, jak mohlo státní zastupitelství tak nepochopitelně změnit moje obvinění a rozšířit ho bez podkladů od policie o přečin sympatie k nacismu!

Praha VN Zeman petice text 12.4.2022Státní zástupce vykonává dozor nad zákonností přípravného trestního řízení ALE MÁLOKDO VÍ, ŽE Vedle spisového materiálu - trestního spisu, kam máte právo nahlížet je veden na státním zastupitelství také tzv. dozorový spis, kde se nacházejí další dokumenty týkající se vyšetřování a vaší osoby. Do tohoto spisu vás nepustí, nemáte právo do něj nahlížet, resp. vědět, co je jeho obsahem a ve výjimečných případech rozhoduje o možnosti nahlédnout do něj stejný státní zástupce, který dohlíží vaší kauzu. Je vám jasné, co to pro vaše práva znamená?

Nehezké praktiky Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 v čele s jeho vedoucím Mgr. Bc. Janem Lelkem se roztočily do děsivých obrátek.

Soud, konkrétně soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Mgr. Kateřina Rybáková nechce mou kauzu vůbec řešit a sama uznala a vysvětlila, proč celá kauza není finančně nákladného soudního jednání hodna. Nastává ale obrat. Z příběhu mizí do důchodu zarputilá zástupkyně Galková a přichází vyšší šajba s lepšími známostmi a větší autoritou u soudců. Přímo vedoucí JUDr. Galkové z Prahy 1. Do hry vstupuje Mgr. Bc. Jan Lelek. Shodou náhod i spolužák naší soudkyně, která se soudkyní stala poté, co sama vykonávala funkci státní zástupkyně. Vedoucí Mgr. Bc. Lelek je první liga a vystupuje např. i v kauzách Babiše ml. a dalších.

Rozhodnutí jemu dobře známé soudkyně, bývalé spolužačky, Mgr. Rybákové napadá a ruší. Za stejné situace, bez důkazu a za zcela totožné důkazní situace Mgr. Rybáková nevyslyší ani sdělení nadřízeného Městského soudu, že má nařídit hlavní líčení u soudu a začít sympatie k nacismu dokazovat.

V tichosti rovnou vydá trestní příkaz, kterým mě odsuzuje jako sympatizanta nacismu na 8 měsíců vězení s podmínkou na 15 měsíců a uděluje mi finanční trest 30.000,- Kč.

Jen pro zajímavost, návrh vedoucího zástupce Lelka na moje potrestání byl vlastně totožný, jaký uplatnila soudkyně Rybáková. Ta jen snížila podmínku z 18 měsíců na “pouhých” 15.

Za celou dobu vyšetřování a “souzení” jsem byl 4x v souvislosti s tím hospitalizován. Má těžká diagnóza je soudu od začátku dobře známa a přesto, že na to neustále upozorňuji, soud nikdy můj stav nevzal v potaz. Prostě se mu to nehodí. Kdyby ho nepřehlížel, čárku za odsouzení „nácka“ by si rozhodně nepřipsal.

Mé nejbližší stála snaha obhájit mou nevinu navzdory výmyslům státních zástupců Galkové a Lelka od začátku tohoto čarodějnického honu už na 300.000,- Kč. Zdaleka není konec. Ani jedno soudní stání totiž ještě neproběhlo. Soud mi navíc doslova na poslední chvíli přidělil advokátku bez nároku na bezplatnou obhajobu, takže budu muset zaplatit státu i za její služby. Celý příběh>

 

Jaromír Petr, tel.: 721 900 000

***

Jaromír Petr: Odsouzený nacista - stánek na Václaváku

***

Mafie I. MAFIE Z CENTRA PRAHY

Mafie II. KDO VLÁDNE MOCNÝM?

MAFIE III. Z CENTRA PRAHY - Mgr. Kateřina Rybáková – soudkyně

Česká republika 2022: Justiční Palermo v kauze ing. Marka Gáby ignoruje zdravý rozum jako soudy v 50. letech – jen nenařizují popravy!

Sodales Solonis z.s. podal dnešního dne podnět na soudního „znalce“ MUDr. Igora Dvořáčka

***

Česká společnost nemá spojující téma ani autoritu. Zato problémy se vrší

Střední Evropa se nikdy nenaučila spoléhat na vlastní občanskou společnost a dodnes putuje mezi touhou po vůdci a potřebou nepřítele. Skutečnou demokracii dialogu se zde vlastně nikdy nepodařilo ani nastartovat, a pouhá tři desetiletí svobody nestačila na vznik sebevědomé občanské společnosti, která by dokázala stavět mantinely politické kultury.

Demokratický dialog, zahrnující všechny společenské skupiny, tedy i ty mimo politické strany, představuje spolu se sociálním smírem společenské bohatství. Je nejvyšší čas společnost oslovovat a naslouchat jí.

V této chvíli všechny problémy ještě přikrývá čas dovolených, válka na Ukrajině a české předsednictví v Radě Evropské unie. Dovolené i předsednictví skončí, a česká společnost bude tváří v tvář válce potřebovat skutečný dialog víc, než kdykoliv v minulosti.

K tomu nedůvěryhodná justice a státní zastupitelství, příliš často poklonkující politické moci i postkomunistickým sportovním bafuňářům.  Celý článek>

***

Civilizace dožívá

Opět jen rabuje do svého opakovaného začátku. Přirozenost člověka je neměnitelná. Chceme žít  „bohatě“, ale jen blahobytně existujeme. Přestali jsme žít a nevíme už co to je. Jde nám všem o život! V těžkých dobách lidstva si doba vždy vygenerovala své skutečné, schopné vůdce a reprezentanty. Schopní lidé budou mít opět šanci. Smečka zločinců nemůže věčně krást, zůstat bez trestu a likvidovat ty, co ji ohrožují. Současný systém přestává fungovat, kolabuje. Pud sebezáchovy nutně vygeneruje do čela opět ty nejlepší z nás. Období blahobytu a bídy se nutně opakuje. Příroda a její neměnné zákony nikdy nezklamou. „Občané, je třeba sedlat!“, řekl by i dnes Tomáš Baťa.

 

Jan Šinágl, 20.7.2022

Mezinárodně uznávaný nezávislý novinář, publicista, politolog, t.č.  postihován v zemi EU (za svobodu slova a právo veřejnosti na informace) na majetku i zdraví. Angažovaný občan, dvacet let hájící pravdu, spravedlnost a zachování demokratických hodnot. Občan České republiky a Švýcarské konfederace, respektovaný demokratickými občany Evropy. 30 let života v totalitě, 20  let v demokracii, 20 let v postotalitě.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)