Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.04.2024 07:59
  Vážený pane Šinágle, ještě jednou Vám chci poděkovat za půjčku.

  Read more...

   
 • 13.04.2024 09:48
  Není podstatné kolik lidí sleduje informace, ale kdo a jak ...

  Read more...

   
 • 13.04.2024 07:45
  Vondráčková s Michalem se na soudy obracejí často, vedou ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Hercegova JanaLelek Jan

Aktualizováno 29.3.2022: Obává se NSZ ČR odhalovat podvodníky a zločince ve vlastních řadách? - 2.3.2022: Vyrozumění NSZ ČRAno, přijímám je s plným porozuměním. Patřičná odpověď bude následovat - 6.3.2022: Moje reakce. Věřme, že NSZ ČR přestane odmítat vyšetřovat a tolerovat prokazatelné zločiny a zločince ve svých řadách. Nemůže o nich nevědět. Zločiny na občanech a spravedlnosti nemohou nadále beztrestně pokračovat osobami, které si občané platí proto, aby je a zemi chránili a ne aby se jich obávali. 13.3.2022: MAFIE Z CENTRA PRAHY III. - Mgr. Kateřina Rybáková – soudkyně - Karel Čapek – Svíčička, aneb Česká republika stále celému demokratickému světu pro smích! J.Š.

***

Doporučuji rozhovor s detektivem Karlem Tichým (ČT 24, 19.2). Propojení justice, policie, politiků a kriminálních živlů, fungují i dnes, podobně jako v 90.letech. S panem Tichým jsem hovořil na jednom z mítinků Přísahy v Praze. Důvěryhodný muž a člověk. I dnes prožíváme „devadesátky“, věřme, že o nich se veřejnost dočká seriálu dříve než za 30 let. Cituji z článku Co Devadesátky zamlčely: … Roli Klause, Zemana a dalších politiků: 23. listopadu 1997 byla před svým domem v Masné ulici v Praze nalezena mrtvá sedmačtyřicetiletá státní zástupkyně Stanislava Kozubková. Věřící, téměř abstinentka a členka pěveckého sboru při kostele svatého Salvátora měla v krvi údajně 1,8 promile alkoholu. Vracela se ale ze setkání s kamarády, kde za celý večer, podle všech svědků, vypila pouze dvě deci bílého vína. Policie uzavřela vyšetřování velmi rychle – jako nešťastnou náhodu. … I tento článek bude zaslán NSZ ČR (jako Mafie I.), jako další podklad ke kontrole a vyšetřování. J.Š.

***

Dnes a denně můžeme číst o mocných politicích, podnikatelích nebo lobbistech. Prostý člověk by řekl, že tak má poměrně dobrý obrázek o tom, kdo rozhoduje o dění v této zemi. Kdo tahá za nitky. Jenže tohle je tak trochu jen mediální iluze, přelud, klam. I nad tím nejmocnějším lobbistou, podnikatelem, politikem nebo dokonce soudcem je na pomyslný Olymp postaven opravdu ten nejvyšší. A tím nejvyšším je státní zástupce. Ano, ten prostý, nenápadný úředník státu s černým talárem s červeným, krvavým pruhem. Státní zástupce. Soudruh prokurátor. Tento úředník státu má totiž v rukou moc tak velkou, ale především nekontrolovanou a bezbřehou, že se mu nikdo jiný v této zemi nevyrovná. Může klidně nařídit trestní stíhání nevinné osoby a nikdo mu v tom nezabrání. Může zastavit trestní stíhání svého známého a opět mu to projde. Pokud bude soudruh prokurátor chtít, nikdo jej nedokáže zastavit.

Praha. Podle článku 13 Ústavy České republiky je Praha hlavním městem naší země.

Centrum všeho dění, ekonomické, společenské a duchovní centrum naší vlasti. A nejmocnějším státním zástupcem v Praze je vedoucí Městského státního zastupitelství v Praze. Městské státní zastupitelství v Praze má totiž moc nad všemi deseti podřízenými státními zastupitelstvími. Kdyby ale jen to, Městské státní zastupitelství v Praze rozhoduje o největších a nejzásadnějších kauzách v naší zemi, protože v Praze sídlí většina úřadů, dělá se zde největší byznys a řeší ty nejzásadnější věci.

Šéfkou Městského státního zastupitelství v Praze byla dlouhé roky JUDr. Jana Hercegová.

JUDr. Hercegová tak měla dohled, ale především moc nad vším, co se v Praze, a tedy celé této zemi děje. Její působení tak bylo doprovázeno mnohými kontroverzemi, kdy bylo nejedno podezření, že JUDr. Hercegová ovlivňuje zásadní, velké, významné kauzy ve prospěch spřízněných osob. Dnes už šéfka není. Dnes už je pouze řadová státní zástupkyně Městského státního zastupitelství v Praze. Moc a vazby si však zjevně uchovala do dnešních dnů.

Městské státní zastupitelství v Praze se zabývá mimo jiné těmi nejzásadnějšími a nejsložitějšími ekonomickými kauzami.

Jeden by tedy řekl, že JUDr. Hercegová musela být špičkový odborník v této oblasti, když tomuto státnímu zastupitelství šéfovala. Tak tomu bohužel není. JUDr. Hercegová se nerozpakuje na papír sepsat svá tvrzení, kterými by ale rozesmála nejednoho studenta práv nebo ekonomie a přivedla k zoufalství lidi, kteří si uvědomí, že právě tato paní měla a dodnes má bojovat se sofistikovanou trestnou činností.

JUDr. Hercegová například uvedla, že když vám někdo ukradne akcie, tak se výše škody počítá z jejich nominální ceny, nikoliv ceny tržní. Nominální neboli jmenovitá hodnota je hodnota akcie, která je na akcii vytištěna. Je to prvotní hodnota. Například tisíc korun českých. Když se společnosti daří, její podnikání je výnosné, tak ta akcie na burze stojí po pár letech od vydání už třeba deset tisíc korun českých. A když jste na začátku takových akcií koupili třeba 100 kusů, tak jste nyní docela bohatí. Koupili totiž sto akcií po tisícovce, takže jste za ně zaplatili 100 000,- Kč. Ale nyní má těch sto akcií tržní cenu 100*10 000, tedy už celkem 1 000 000,- Kč. Když by Vám ty akcie někdo ukradl, tak byste přišli o ten milion, protože za tuhle částku by je od vás nyní na burze koupili. Jenže JUDr. Hercegová by řekla jasné „NE!“ Škoda, která Vám byla způsobena, je pořád těch původních 100 000,- Kč. Divné říkáte si? Ano, je to divné, ale takhle uvažuje (vše)mocná JUDr. Hercegová.

JUDr. Hercegová tedy zjevně nemá ekonomické vzdělání.

Zcela zjevně nerozumí ekonomickým otázkám. Jeden by řekl budiž, je právnička, nikoliv ekonomka, takže to nevadí. Jenže ono to hodně vadí, protože těžko může stíhat sofistikovanou ekonomickou kriminalitu, kdo nemá páru o ekonomii. Navíc kdyby jen o ekonomii. JUDr. Hercegová příliš nerozumí ani právu.

Když si stěžujete na usnesení vedoucího státního zástupce, tak Vaši stížnost dostane k vyřízení nadřízené státní zastupitelství.

A u státních zástupců je to jako na vojně. O stížnostech na šéfa, byť šéfa podřízeného státního zastupitelství, nemůže rozhodnout řadový státní zástupce, byť řadový státní zástupce nadřízeného zastupitelství. Ba ne. O stížnosti na šéfa musí rozhodnout opět šéf, a to nadřízeného státního zastupitelství. Ani s tím si JUDr. Hercegová hlavu nelámala. Že je to protizákonné? Že se to nesmí? To bohužel nikomu nevadí, protože JUDr. Hercegová je přeci ta (bývalá) mocná šéfka Městského státního zastupitelství v Praze.  

A jako správná státní zástupkyně JUDr. Hercegová nikdy nepotopí jiného státního zástupce.

Když podáte důkazně velmi dobře podložené trestní oznámení na státního zástupce, napíše JUDr. Hercegová, že je to jen Váš názor a věc úplně smete ze stolu.

Státní zástupci jsou tedy opravdu všemocní. Není v této zemi síla, která by dokázala jejich (zlo)zvůli zlomit. Ani soudci, kteří jsou pro mnohé symbolem moci a síly, nemají takovou sílu a beztrestnost jako státní zástupci. Když krátí daň normální člověk, skončí na mizině a ve vězení. Když je podezření, že daň krátila státní zástupkyně, je samozřejmě obžaloby zproštěna. Kolik znáte příběhů odsouzených státních zástupců? Kolik státních zástupců bylo za své činy postaveno před soud a spravedlivě odsouzeno?

Státní zástupci by měli zažít svoje metody, kterými tyranizují život slušným lidem, aby se vrátili z onoho zmíněného Olympu nohama zpět na zem.

Nový zákon o státním zastupitelství by měl státním zástupcům nejen vymezit jasné hranice, ale především stanovit účinnou a tvrdou nezávislou kontrolu. Kontrolu, která zajistí, že státní zástupci pochopí, že jsou především prostí úředníci placení z peněz nás všech za to, aby chránili poctivé a slušné lidi před lumpárnami. Nejsou placeni za to, aby nad lumpárnami zavírali oči nebo je dokonce sami aktivně páchali.

Současného „šéfa“ MSZ v Praze Mgr. Martina Erazíma znám roky. Pravidelně jezdím na kole kolem jeho domku ve Hředlích, kde bydlí se svým přítelem. Při jedné z návštěv jsem se ho zeptal, kdy mi MSZ odpoví na mé podněty? Jeho odpověď: „Však víte, pane Šinágle.“  

Soudní exekutor Mgr. Jan Beneš mi právě opět zablokoval mé bankovní konto. Naúčtoval si 193.000,-Kč a udělil v pořadí už sedmou pokutu 100.000,-Kč. Můj dům byl vydražen.

Renomované noviny Neue Zürcher Zeitung mne požádaly, jako novináře a politologa, o vyjádření k 10.výročí skonu presidenta Václava Havla. Článek vyšel  dne 18.12.2021.  

Svoboda slova a právo veřejnosti na informace mají svoji cenu. Nikdy se nesmí vzdát! 

  

Jan Šinágl, 19.2.2022

***

Mafie I. MAFIE Z CENTRA PRAHY

MAFIE III. Z CENTRA PRAHY - Mgr. Kateřina Rybáková – soudkyně 

31.1.2016: Konec Jany Hercegové

29.1.2016: Rezignuji, oznámila pražská státní zástupkyně. Ministr rozhodnutí kvituje

Hercegová v minulosti podle médií čelila podezřením, že mařila vyšetřování některých kauz. Právo předloni v létě napsalo, že detektivové z protimafiánského útvaru ji podezírají, že podobně jako někdejší náměstek vrchního žalobce v metropoli Libor Grygárek kryla lobbistu Romana Janouška. V roce 2011 Hercegová podle Respektu nabádala svou podřízenou, aby se nesnažila vyšetřit podezření z korupce na Státním fondu životního prostředí.

Bývalý náměstek VSZ V Praze Libor Grygárek mi vyhrožuje a vydírá...

14. 11. 2010: Dokument KGB z r.1947:„JAK ZACHÁZET S DOMORODCI“ – podle ruského vzoru a návodu !!!

2012: Nechte psát Šinágla – 2021: Umlčte Šinágla!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.55 (11 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)