Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 13.08.2020 16:59
  Včera v Událostech komentářích na ČT 24 od 22:00 hod. si ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:43
  Předseda senátu, který si notoval s místopředsedou Filipem ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:29
  Life is full of happiness and some times need some people to ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 14:20
  Zato až půjdou lesby a gayové budou "svobody" plná média i ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 09:34
  Podkarpatská Rus je hříčkou totalitních států, kterým jsme ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 07:27
  Koho to může zajímat Je mi velkým potěšením napsat tento dopis ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Irving Jan A R

„Věřím, že tato knížka udělá radost všem leteckým fanouškům a srdcařům. Stejně tak věřím i tomu, že táta by měl radost, že se na jeho odkaz nezapomíná, když on sám už nemůže své válečné i poválečné osudyIrving Jan a Iveta vyprávět přímo. Ať již třeba ve školách či na veřejných besedách tak, jak to obětavě činíval s rizikem ještě v dobách totality, ale zejména pak po listopadu 1989 až do posledních svých dnů a sil. …“

* * *

Předsednictvo spolku »Patrioti odkazu gen. Jana R. Irvinga, z. s.« v Plzni s hrdostí všem oznamuje, že za vzájemné přátelské podpory byla právě dokončena vlevo uvedená letecká novinka naší čestné členky paní Ivety Irvingové.

Knížka by měla být v prodeji již před Vánoci 2019 a zásluhou propracovaného pojetí proto může být velmi působivým dárkem i pod Vaším stromečkem.  

Již nyní ji lze objednat na: www.regiona.cz, ISBN: 978-80-88182-14-6. Cena: 190,-Kč. Níže tisková informace vydavatelky:

 

Tisková informace

Vychází pozoruhodný životopis generála Irvinga

Knihu s názvem »Po stopách lovce ponorek« autorky Ivety Irvingové vydala ve svém vydavatelství Helena Rezková.

Ke čtenářům se tak poprvé dostává životopis generálmajora československého letectva Jana Romana Irvinga, který se ještě za svého života stal legendou napříč profesním leteckým spektrem. Těm, kdo se alespoň trochu orientují v naší letecké historii není rozhodně toto jméno neznámé. Ihned si vybaví jeho příslušnost a působení v naší 311. bombardovací peruti RAF za 2. světové války, ale i jeho poválečné působení u ČSA a útrapy, které se nevyhnuly snad žádnému z našich válečných letců.

„Věřím, že tato knížka udělá radost všem leteckým fanouškům a srdcařům. Stejně tak věřím i tomu, že táta by měl radost, že se na jeho odkaz nezapomíná, když on sám už nemůže své válečné i poválečné osudy vyprávět přímo. Ať již třeba ve školách či na veřejných besedách tak, jak to obětavě činíval s rizikem ještě v dobách totality, ale zejména pak po listopadu 1989 až do posledních svých dnů a sil. A jelikož si současně připomínáme i výročí 30 let od pádu komunismu, budu moc ráda, když jak jeho, tak i mé (byť stručné) vzpomínky na tuto dobu temna, budou jakýmsi mementem pro to, abychom všichni v jednotné solidaritě už nikdy nedopustili návrat obdobného zla do našeho národu, za který se naši letci i vojáci už v dobách války tolik bili,“ říká autorka knihy a dcera generála Irvinga – Iveta Irvingová, která kromě unikátních vzpomínek vybrala do knihy z rodinného archivu přes 200 unikátních jak válečných, tak i poválečných čb i barevných fotografií a listinných příloh.

Formát knihy A5, 152 stran.

 

Helena Rezková, vydavatelka knihy

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)