Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 11:05
  Politici jako pokusné osoby Psychologie ovlivňuje chování ...

  Read more...

   
 • 07.04.2024 07:50
  Jenom mi stále chybí GENERÁLSKÁ policejní odpověď na triviální ...

  Read more...

   
 • 06.04.2024 13:54
  V roce 2050 bude bílých Evropanů v Západní Evropě, vzhledem k ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

EU logo srp kladivoLN DR Lidska prava jako klacek 17.12.2022Mezitím se zjistilo, že skandál by se mohl týkat i dalších poslanců Evropského parlamentu.

Belgické noviny Le Soir a týdeník Knack nakonec rekonstruovaly genezi vyšetřování: podle obou novin začalo v roce 2021 bez jakéhokoli varování nebo zásahu zvenčí, a to na základě vyšetřování belgických tajných služeb, které již předtím tajně vstoupily do domu bývalého italského europoslance Antonia Panzeriho a našly 700 000 eur v hotovosti. Tehdy se rozhodli předat veškerou dokumentaci belgickému soudci, který vedl vyšetřování.

Řecká média: více než 60 poslanců Evropského parlamentu v hledáčku belgické justice

Více než 60 poslanců Evropského parlamentu je údajně v hledáčku maximálního vyšetřování Qatargate, které vede belgická justice. Informovala o tom soukromá řecká televizní stanice MegaTv. Poslanci Evropského parlamentu, kteří by mohli být vyšetřováním a prohlídkami postiženi, by podle řecké televize patřili většinou k politickým rodinám socialistů a demokratů, Evropské lidové strany a dalších levicových stran. O této indiskreci informoval také německý internetový deník Focus.de, belgická federální prokuratura ji však nepotvrdila.

Celý článek>

***

Skandál v Evropském parlamentu: zapojení Maroka

Evropským parlamentem již několik dní otřásá korupční skandál. Kromě Kataru je z podplácení poslanců Evropského parlamentu podezřelé také Maroko.

Po špionážním skandálu Pegasus, pojmenovaném podle softwaru vyvinutého izraelskou společností, který umožnil království špehovat své severoafrické sousedy, včetně Alžírska, a Evropany, například Francii, je Maroko opět zmiňováno v dalším skandálu spojeném s korupcí v Evropském parlamentu.

Celý článek>

***

Bývalý velvyslanec Slovinska v ČR Damjan Prelovšek, reaguje na odpověď premiéra Andreje Babiše poslankyni Janě Černochové na její interpelaci ve věci Maroka

Diplomat - opilec Moravec skončil, diplomatka Hybášková - za opilost povýšena, skvělá diplomatka Chaloupková - za čestnost vyhozena…

***

Kdo je Heiko von der Leyen, manžel předsedkyně EK? Kdo je Ursula von Leyen? Kdo je Věra Jourová?

Jak jsme ztratili svou důstojnost

***

Europoslanec Martin Sonnenborn: Stručné připomínky k návrhům Rady týkajícím se osob. Opravte mě, prosím, pokud se mýlím, ale první přehled ukazuje následující:

Josep Borrell: Španělský šašek, který musel odstoupit z funkce prezidenta Evropského univerzitního institutu, protože zapomněl přiznat roční příjem 300 000 eur od dodavatele energie, by se měl stát zahraničním představitelem EU?

Christine Madeleine Odette Lagardeová: V čele ECB by měla stát Francouzka, která byla v kauze Tapie shledána vinnou ze zpronevěry 400 milionů eur z veřejných prostředků a která nikdy nestála v čele národní banky?

Charles Michel: Jako Belgičan, který nedokázal sestavit funkční vládu ani v Belgii a který se paktoval s pravicovými radikály, se má stát předsedou Rady a starat se o vyvažování stále složitějších národních zájmů v EU.

Ursula von der Leynenová: neúspěšná německá ministryně, která se vyznačuje pouze šílenou zálibou v předražených externích poradcích, špatném hospodaření a eufemismech ("trendové finance" pro největší německé zbrojení od konce války) a kterou podporují neliberální visegrádské státy, jež předtím odmítly konzervativního sociálního demokrata Timmermanse jako radikálního levičáka, se má stát předsedkyní Evropské komise?

To je přehlídka neschopnosti! Nenechávejte Evropu Leyenové...

#FCKHinterzimmerdeals#FCKRAT

***

„Lidé, kteří ode dneška zemřou, zemřou také kvůli vám - Vedení Aliance dnes (4.3.2022) dalo zelenou dalšímu bombardování ukrajinských měst a vesnic tím, že odmítlo vytvořit bezletovou zónu - Všichni lidé, kteří ode dneška zemřou, zemřou také kvůli vám, kvůli vaší slabosti, kvůli vaší nejednotě - Jediné, co Aliance dokázala udělat, bylo dostat přes svůj zásobovací systém 50 tun nafty pro Ukrajinu - Snad abychom mohli spálit Budapešťské memorandum (smlouva z roku 1994, ve které Rusko, USA a Británie slíbily Ukrajině bezpečnost výměnou za to, že se vzdala jaderných zbraní z dob SSSR) - Chtěli jsme takové NATO? - Vy jste takovou Alianci vybudovali?“ - Nekupujte nám litry paliva za litry naší krve, prolité za naši společnou Evropu, za naši společnou svobodu, za naši společnou budoucnost - Vydrželi jsme devět dní temnoty a zla. Jsme bojovníci světla. Dějiny Evropy si to budou navždy pamatovat“.

Volodymyr Zelenskyj 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)