Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...

   
 • 05.06.2024 19:53
  Fialova vláda prohrála soud s whistleblowerem , jemuž zrušila ...

  Read more...

   
 • 03.06.2024 10:25
  Mnoho chytrých lidí na této síti naprosto správně poukazují na ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Můžete být politickými aktivisty, ve svobodné a demokratické zemi vám v tom nikdo nebude bránit, ale současně nemůžete být novináři veřejnoprávního média

* * *

Česká televize se odkazuje na britskou BBC coby etalon veřejnoprávního média. Starého ředitele ČT Petra Dvořáka by mohl nový ředitel BBC Tim Davie inspirovat v tom, že by ČT měla být nestranná. Podle místopředsedy Rady ČT Pavel Matocha by se rada měla věnovat i právu veřejnosti na kontrolu ČT.

… Za uplynulých pět měsíců (od začátku dubna do 9. září včetně) byly z podnětů a stížností došlých na Radu ČT vyřízeny pouze čtyři a nevyřízených visí v tabulce Stav řešení stížností a podnětů zhruba desetkrát tolik, jak se lze přesvědčit na internetových stránkách Rady ČT.

… Dalším důležitým bodem je snaha některých dotčených (například radního Zdeňka Šarapatky či redaktora ČT Jakuba Železného), aby Rada ČT vyřizovala pouze stížnosti týkající se generálního ředitele Petra Dvořáka.

… Radní Roman Bradáč upozornil na varování nového ředitele BBC Tima Davieho zaměstnancům BBC, že v důsledku připravovaných nových pravidel pro britské veřejnoprávní médium budou muset mnohem více zvažovat svá vyjádření na sociálních sítích. Dle něho by měla BBC dbát, aby její vysílání bylo objektivní a nestranné, a proto její novináři nebudou smět na internetu sdělovat své politické preference ani propagovat názory na veřejně diskutované otázky.

„Pokud chcete být názorovými komentátory nebo stranickými aktivisty na sociálních sítích, je to vaše oprávněná volba, ale pak byste neměli pracovat v BBC,“ řekl Davie na začátku září ve svém úvodním projevu k zaměstnancům. BBC je dlouhodobě považovaná za etalon veřejnoprávního vysílání, a to i Českou televizí. Její generální ředitel Petr Dvořák v reakci na Bradáčovo upozornění odpověděl, že se s novými pravidly BBC detailně seznámí, jakmile budou k dispozici.

… Jak řekl Davie novinářům, můžete být politickými aktivisty, ve svobodné a demokratické zemi vám v tom nikdo nebude bránit, ale současně nemůžete být novináři veřejnoprávního média.

Další úder na novináře BBC dopadl o několik dnů později. Zveřejněny totiž byly platy v tomto veřejnoprávním médiu, díky čemuž se veřejnost dozvěděla, jak je kdo z jejich koncesionářských příspěvků placen. Značně pobouřila nejen informace, že 106 zaměstnanců BBC má vyšší plat než britský premiér, ale i zvýšení platů o 3,5 procenta v době koronavirové pandemie, přestože BBC tvrdila, že je třeba šetřit.

Poté, co Česká televize zveřejnila předminulý týden platy prezidentova kancléře Vratislava Mynáře a mluvčího Jiřího Ovčáčka, mohla by obdobně zveřejnit třeba roční příjem mluvčího ČT Víta Koláře či politického moderátora Václava Moravce. V příštích týdnech a měsících uvidíme, nakolik se starý ředitel ČT Petr Dvořák inspiruje činy nového ředitele BBC Tima Davieho. Provětrat potřebují obě veřejnoprávní média.

https://ceskapozice.lidovky.cz/tema/ceska-televize-potrebuje-stejne-jako-britska-bbc-poradne-provetrat.A200921_204902_pozice-tema_lube#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

P.S.

Nepřekvapuje, že radní Matocha vůbec nezmiňujě svého „stranického“ kolegu v Radě ČT Luboše Xavera Veselého, který proklamované zásady porušuje zdaleka nejvíce!

J.Š. 27.9.2020

* * *

Xaver Luboš Veselý chce do Rady ČT? Jediný majitel pravdy, který nechá lhát a pomlouvat svými hosty druhé bez mrknutí oka…

Petice za odvolání Luboše Xavera Veselého z funkce radního Rady ČT pro vulgárnost k ženě

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.57 (7 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)