Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st čvn 19 @12:45 -
MS Praha - Spálená: Lenka Dubovcová versus MZV ČR
pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
út čvc 16 @13:00 -
OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:23
  Jsem zvědavá, jaké dopady to bude mít na soudkyni a další ...

  Read more...

   
 • 14.06.2024 08:49
  Naši vládní politici jdou ve stejných stopách jako pokrokářští ...

  Read more...

   
 • 13.06.2024 12:29
  „Žádné morální zábrany“. Spekulanti útočí na majitele podílů ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

… Bývalého velitele jedné z nejhorších komunistických věznic v Rumunsku Alexandra Visinescua poslal soud na 20 let do vězení. V procesu, který je označován za "rumunský Norimberk", je Visinescu viněn ze smrti 12 politických vězňů a z mučení vězněných. Nyní má desetidenní lhůtu na odvolání. … 

Aktivista Jan Šinágl chce dohnat před soud bývalého ministra vnitra a pozdějšího československého premiéra Strougal LubomirLubomíra Štrougala. A to kvůli totalitní věznici Minkovice na Liberecku.

Podle Šinágla totiž v Minkovicích trpěli političtí vězni, mimo jiné oběť tehdejšího režimu, disident a nezávislý kandidát proti komunistům do parlamentu Pavel Wonka. Ten se stal posledním člověkem, jehož komunistický režim zabil. A právě Štrougal podle Šinágla o nelidském zacházení s vězněm Wonkou věděl. Jeho rodinní příslušníci, přátelé, ale třeba i německý atomový vědec Egon Kunz na to někdejšího premiéra upozorňovali v dopisech. Premiér ale nic nepodnikl. Podle Šinágla se tak dopustil zneužití pravomoci veřejného činitele.

„Předseda vlády Lubomír Štrougal na žádost politicky pronásledovaného občana a dalších osob nereagoval, nekonal, jak coby odpovědná osoba měl, a nesjednal nápravu. Tím umožnil Wonkovu další perzekuci, věznění, mučení a nakonec krutou smrt ve vězení (26. dubna 1988 v Hradci Králové, pozn. redakce),“ napsal Jan Šinágl v trestním oznámení podaném na Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu.

Za Wonkovu smrt ve vězení nebyl nikdy nikdo souzen. Dočkal se jen rehabilitace. Minkovice měly za socialismu pověst brutálního vězení. U soudu s bývalým minkovickým dozorcem Vondruškou zaznělo, že vězeň přeložený například do Valdic mohl mluvit o vysvobození.

Minkovicím se říkalo Rudý koncentrák

Šinágl dokonce věznici nazývá nelegálním pracovním táborem KSČ. Upozorňuje na to, že rodiny uvězněných Minkovice označovaly jako Rudý koncentrák, kde byli „uvěznění otroci komunismu poháněni ke každodennímu poklusu ve zběsilém tempu nelidskými normami,“ píše v trestním oznámení.

Šinágl poukazuje na to, že důkazy o nelegálnosti tábora vyplývají z toho, že vznikl tajným rozkazem komunistického ministra vnitra. A aktivista rovněž upozorňuje na to, že nefiguroval na mapách ani v telefonních seznamech, aby se jeho existence před světem utajila. „O nelegálnosti tábora svědčí i to, že byl po roce 1989 bleskově vyklizen, vězni rozvezeni po republice, archivy spáleny, dozorci přeloženi,“ poukazuje Šinágl.

Lágr také vláda uzavřela. „Jak je obecně známo, tyto věci se v žádné československé věznici nestaly, Pankrác, Ruzyně, Plzeň Bory a všechny ostatní nebyly tajné, byly uvedeny v telefonních seznamech a fungovaly normálně dál i po roce 1989,“ píše.

ÚDV Šináglovi odpověděl, že se případem Pavla Wonky zabýval opakovaně. Řešily jej policejní útvary, komise zřízená při České národní radě, tehdejší inspekce ministerstva vnitra či státní zastupitelství. A dosud se nepodařilo zjistit skutečnosti, které by mohly zahájit trestní stíhání. Šinágl už reagoval textem Bojí se ÚDV podat žalobu na Štrougala za smrt Pavla Wonky?!

Policie se oznámením zabývá

Ředitelka Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu Eva Michálková ale tvrdí, že se policie trestním oznámením zabývá. „Podání pana Šinágla tu je, bylo přiděleno brněnské pobočce a věc je v šetření,“ zmínila. „Ke všem podáním přistupujeme stejně. Všechny zkoumáme striktně z hlediska naplnění skutkové podstaty trestného činu,“ dodala.

Zatím jediným člověkem spojeným s Minkovicemi, který se dostal před soud, byl exposlanec za KSČM a krajský zastupitel Josef Vondruška. Obžaloba jej vinila z toho, že jako dozorce tloukl vězně Jiřího Wolfa. Proces se vlekl několik let, v roce 2014 byl Vondruška, kterému vězni přezdívali Filipes, definitivně zproštěn. Soud svědectví proti němu označil za nevěrohodné.

Samotný Vondruška tvrzení svědků označil za nesmysly. „Pracoval jsem v zaměstnání, kde se člověk nezavděčí. Zatajit zákrok či konflikt bylo nemožné, vše se v krátké době provalilo a bylo vyšetřováno,“ řekl Vondruška.

Zdroj:http://liberec.idnes.cz/strougal-v-podezreni-055-/liberec-zpravy.aspx?c=A160721_091826_liberec-zpravy_jape

* * *

Dnes bylo podáno trestní oznámení na komunistické zločince JUDr. Lubomíra Štrougala a spol.

Bojí se ÚDV podat žalobu na Štrougala za smrt Pavla Wonky?!

Porovnejte sami rozpor v tvrzení vrchního komisaře kpt. Mgr. Marka Suchánka, PhD, ze dne 26.5.2016 a tvrzení ředitelky ÚDV Evy Michalákové ve článku výše. O současném postupu PČR a ÚDV jsem nebyl ani jedním z nich informován.

Doporučuji všem občanům přečíst si celé TO na Štrougala a spol. - včetně všech příloh !!! Pokud uvedená fakta a důkazy nebudou dostatečná na podání žaloby a potrestání pachatelů žijících stále mezi námi, bude to důkazem neschopnosti PČR a státního zastupitelství, resp. potvrzením jejich závislosti na moci a mocných. Bude to jen dalším potvrzením, že nám stále vládnou pohrobci pachatelů komunistických zločinů a této zločinné ideologie, ať už přímo či nepřímo, skryti ve všech politických stranách, na úřadech a institucích.

Spravedlnost, která používá různá měřítka s ohledem na postavení občanů ve společnosti, není spravedlností, ale jen další formou pokračujícího bezpráví. Dříve či později doplatíme na to všichni, budeme-li k situaci apatičtí. Zlo je třeba vždy pojmenovat. Žijí-li pachatelé zločinů, tak je i obžalovat, především v zájmu občanů a budoucnosti jejich země.

Příští volby rozhodnou, jaká spravedlnost bude v České republice platit. Té východní jsme si snad užili už dost?! Ta západní, nám sama do klína nespadne, na to je příliš cenná!

 

Jan Šinágl, 22.7.2016

* * *

Západočeskou univerzitu v Plzni navštívil „americký producent“?!

Petice za odstranění pseudopomníku strážců hranic na Dyleni

Ruská diktatura překonává v represích Sovětský Svaz. Političtí vězni dostávají za svobodu projevu léta kriminálu.

Válečný pomník je i díky povodním zpět, v Podkrkonoší býval chloubou

* * *

'Rumunský Norimberk'. Bývalý šéf komunistické věznice dostal 20 let

Bývalého velitele jedné z nejhorších komunistických věznic v Rumunsku Alexandra Visinescua poslal soud na 20 let do vězení. V procesu, který je označován za "rumunský Norimberk", je Visinescu viněn ze smrti 12 politických vězňů a z mučení vězněných. Nyní má desetidenní lhůtu na odvolání. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.80 (5 Votes)
Share

Komentáře   

0 #3 Pavel 2016-07-26 20:23
Pravda o podmínkách v Minkovicích byla velmi podobná tomu, co se píše v článku.
Ovšem vzhledem ke stavu současné české justice bych považoval za velký úspěch, kdyby byla žaloba na Lubomíra Štrougala vůbec přijata. Domnívám se, že spíš bude vrácena buď jako nedůvodná nebo jako promlčená nebo pro nějaké formální pochybení.
0 #2 Václav 2016-07-25 22:08
Co si budeme vyprávět. Štrougal byl od roku 1960 ministr vnitra, kterému podléhala pohraniční stráž. Všechna střelba na hranicích jde na jeho hlavu.
0 #1 ugdc5 2016-07-25 15:22
'Rumunský Norimberk'. Bývalý šéf komunistické věznice dostal 20 let
zpravy.tiscali.cz/.../

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)