Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út pro 12 @19:00 -
Praha: Vymazat ukrajinský národ

Nejnovější komentáře

 • 04.12.2023 16:30
  Jsou to zbraně drahé a ještě více předražené tím, jak na ...

  Read more...

   
 • 03.12.2023 09:21
  NBS ! Obyvatelé města Frýdku s Místkem jsou odjakživa vždycky ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 19:08
  Venezuela is under the enormous influence of Russia, Iran and ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 19:07
  Venezuela je pod obrovským vlivem Ruska, Íránu a Číny. Potvrzují ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 17:21
  Dědictví bolševického hnusu Ad LN27.11.: Disidenti vyhráli a ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 14:38
  „… Nejméně milion kritiků společnosti se po takovém dni ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

AC paneliste 10.11.2021AC hoste 10.11.2021Po pauze dvou let, pokračovala v Praze dne 10.11.2021 debata o médiích. Moderoval senátor David Smoljak. Zúčastnili se: moderátorka, reportérka, novinářka a donátorka Nora Fridrichová, datový analitik a předseda Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky Josef Šlerka, zdravotní bratr, bloger a levicový volič Karel Paták.Další má následovat za půl roku. 

Pořídil jsem zvukový záznam celé debaty, 2x vystoupil (47:15 min+1:39:50 hod.) Druhý příspěvek jsem si musel vyžádat (oceňuji férovost moderátora debaty). Vnímal jsem se jako „občanský panelista“. Samozřejmě jsem nemohl řící vše z důvodů časových i jiných. Debata byla natáčena na video, tak snad bude přístupna veřejnosti. Byla to opět tzv. „demokracie mezi čtyřmi stěnami“. Víceméně konstatování známého a nic převratně nového. Proto jsem si nedemokraticky „vynutil“ druhý diskusní příspěvek, aby zaznělo podsatné, tzn. jak současné problémy začít řešit a nejen je konstatovat a vysvětlovat.

Země je rozdělená na různé party, nejen politické, soudní, policejní, ale i mediální a další. ČT byla a je rodinný podnik, kde ne vždy rozhoduje kvalita ukazeče, ale potřebné vztahy. Např. Nora Fridrichová je bývalou manželkou ředitele programu ČT Milana Fridricha (v letech 1988-1990 studoval filisofii na Leninfradské státní univerzitě. Na Wikip1edii tento údaj chybí.), aniž bych snižoval její kvality.

V plnění veřejnoprávní funkce ČT jsem se s panelisty neshodl a připomenul jak ji skvěle plní ARD. Tam má ovšem Televizní radu složenou z desítek respektovcaných osobností, známých v celé zemi, kteří vykonávají tuto funkci čestně a jsou vybaveny velkými pravomocemi. Kvalita programů ARD tomu také odpovídá – stejně jako kvalita ČT odpovídá „kvalitě“ Rady ČT. Hlavní zprávy na ARD trvají 15 minut, dozvíte se vše podsatné, včetně sportu, počasí a hlavně si to zapamatujete – samozřejmě bez „oblbovacích“ různých znělek a hrátek. ČT tak zůstavá provinciální obsahem, nekultivovaností a mnohdy i bulvárností pořadů jako je např. pořad  „Máte slovo“, který s kultivovanou debatou nemá absolutně nic společného.

Komunistické zločiny mizí stále více z obrazovek ČT, zato nacistické můžeme sledovat denně. Programy EU televizí, které evropu spojují v hlavních časech, nevysílá. Ponechává nás tak a udržuje v totalitní minulosti a jejím dědictví. Nedávno jsem se díval na televizní kanál Volksmuzik (lidová hudba), kde hrála německá dechovka "Už kamarádi..." s německým textem, potešilo mne to. Umíte si představit v české televizi, jak hraje česká dechovka německou melodii s českým textem? To jsou ty rozdíly mezi provincií a vyspělostí. Provincie ze své  přirozenosti jen kritizuje a uznává je nto své. Vyspělost chápe druhé a spojuje. Mnohdy se dozvím neznámé zajímavosti o naší zemi právě z vysílaní televizí zemí EU.

Po skončení debaty jsem chtěl krátce pozdravit panelisty. Neodešli, ale doslova se ve spěchu až nedůstojně „odřítitli“. Alespoň potěšilo, že mne dobře znali i když mne Nadační fond nezávislé žurnalistiky nikdy neoslovil, resp. nenabídl pomoc v mém roky trvajícím boji za svobodu slova a právo veřejhnosti na informace o veřejných osobách.

Debata začala o takřka 15 minut později, aniž by se někdo omluvil. Abych stihl poslední autobus, musel jsem si vzít taxi za 500,-Kč. Dosud jsem nezaplatil. Taxikář neměl zpátky, dosud se neozval. Třeba se podíval na mé webové stránky a chtěl mne podpořit i touto cestou? Rád ho na Andělu potkám, poděkuji, nebo dluh vyrovnám. Ocenil jsem, že AC nabízelo antigenní testy zdarma, prošel jsem až na druhý pokus:-)

 

Jan Šinágl, 13.11.2021

***

Zásadní zjištění o cenzuře v ČR

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)