Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Aktualizováno 9.4.2022: Skvělá glosa o Putinovi a nás Karla HvížďalyČroPlus 31.3.2022od 18:51:20 hod.

***

Absolventů moskevské školy MGIMO mezi českými velvyslanci přibylo, Polsko se jich zbavilo

MoskvicVelvyslanci CR 2018Ve službách diplomacie už nesmějí být žádní absolventi známého moskevského MGIMO – Moskevského státního institutu mezinárodních vztahů, rozhodla současná polská vláda a svůj plán i naplnila. Česká republika naopak s absolventy elitní ruské školy problém nemá. Mezi velvyslanci ČR se dokonce počet absolventů MGIMO v posledních letech zvýšil. Stanislav Čerjňavskij:  „V době, když jsem končil školu, tak polovina absolventů dostala umístěnku na ministerstvo zahraničí, třetina šla do KGB a dvacet procent do vojenské rozvědky. To byly stabilní kvóty, to dnes není žádné tajemství.“ Mezi diplomaty jsou všeobecně nazývání „Moskviče“. V české justici jich máme celou armádu, resp. jejich potomků, kteří zločinné praktiky převzali…

METRO Čro Koller 29.3.2022Jan Lipavský, ministr zahraničí ČR na ČT24 (od 2:00 min., 23.3.2022): „Znám celou řadu absolventů této školy, kteří pracovali pro ČSSR a český stát. Otvírat po 30 letech pravidla, která byla nastavena, by nebylo úplně férové. Řadu z nich osobně znám a jsem ochoten se za ně postavit“. V zákoně je slovo MGIMO napsáno! Tito diplomaté pracovali pro komunistický režim  a dnes pracují pro demokratický stát !!!

Absolventem je třeba Štefan Füle. Ten byl od května do listopadu 2009 ministrem pro evropské záležitosti ve vládě Jana Fischera; od února 2010 do října 2014 zastával post eurokomisaře zodpovědného za rozšiřování EU a politiku sousedství a byl i českým velvyslancem při NATO.

Na MGIMO – jen na stáži – studoval i Jan Kohout, v letech 2009–2010 místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ve Fischerově vládě a od července 2013 do ledna 2014 ministr zahraničních věcí v Rusnokově vládě.

Oba muži jsou dnes aktivní zejména ve vztahu k byznysu s Čínou a k čínským firmám. Kohout je předseda Institutu nové Hedvábné stezky v Praze a poradce prezidenta Zemana pro Čínu, Füle je od roku 2017 členem dozorčí rady čínské CEFC.

Absolventy MGIMO jsou bývalí slovenští ministři zahraničí Eduard Kukan a Ján Kubiš a také současný šéf slovenské diplomacie Miroslav Lajčák či eurokomisař Maroš Šefčovič.

Mezi české (a slovenské) absolventy MGIMO patří i některá známá jména z byznysu. Například hlavní tváře investiční skupiny Penta Marek Dospiva, Jaroslav Haščák a Jozef Oravkin, nebo realitní magnát Miloš Červenka.

Školu uvádí ve svém životopise i někdejší náměstek ministra financí, nyní partner PwC Peter Chrenko.

MGIMO kdysi studovali i synové Gustáva Husáka, Vasila Biľaka, vnuk Antonína Zápotockého či Jaromír Johanes, poslední komunistický ministr zahraničních věcí.

Členové Klubu českých absolventů MGIMO, který vznikl v roce 2004 a sdružuje necelých tři sta lidí, se pravidelně scházejí na ruské ambasádě v Praze. Poslední setkání se za podpory Ruského střediska vědy a kultury (Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR) a za účasti zástupců ruské ambasády konalo letos v březnu. 

***

1) SKLENKA Miloš - jmenován ministrem zahraničních věcí České republiky generálním konzulem České republiky v Sao Paulo ke dni 10. září 2019.  

2) JANCÁREK Ivan - velvyslanec ČR ve Španělsku

3) MAZÁNEK Bohumil - generální konzul ČR v Šanghaji.

4) PROCHÁZKA Pavel - velvyslanec ČR v Zambijské republice, Zimbabwské republice a Malawské republice

***

Ŕeditel programu veřejnoprávní ČT Milan Fridrich: 1988–1990 – Filosofická fakulta – Leningradská státní univerzita. Dne 26.2.2022, dva dny po zahájení války na Ukrajině, odvysílala ČT sovětský film „Balada o vojákovi“. Ruská ambasády ani Kreml jistě neprotestovaly. Článek o této donebevolající prasárně je nejčtenější za poslední měsíc!

Dobře, že končí šéfka personálního odboru MZV ČR Iveta Chmielová Dalajková – také pěkné „kvítko“: Chmielová měla dříve i politické ambice, a to v barvách ODS, tedy dnes nejsilnější vládní strany. Za občanské demokraty kandidovala do Poslanecké sněmovny v roce 2009. Kampaň tehdy vedla z Austrálie, kam doprovázela svého manžela Juraje Chmiela. Na její agitační dopisy si podle dobových médií stěžovali krajané v Austrálii.

 Praha VN sv. Vaclav 25.3.2022Praha VN Putin 15.3.2022Dne 25.3.2022, měsíc po přepadení Ukrajiny Ruskem, je pomník sv. Václava na Václavském náměstí zcela „očištěn“ od vlajek Ukrajiny, květin, svíček, tranparentů a karikatur válečného zločince Putina. Kdo vydal pokyn? Další bývalý absolvent MGIMO, Kreml, nebo velvyslanectví Ruska v Praze? Ruská armáda bombarduje školy na Ukrajině a ČR není schopna zabavit ruskou školu (postavenou za české peníze), aby se v ní mohly ubytovat ukrajinské děti s maminkami! Je to prý vázáno smlouvami, proto to nejde?! Rusové se snad ptají, zda smí bombardovat školy, nemocnice, domy a bezbranné civilisty. Skutečný politik se pozná podle činů – ne prázdných řečí a slibů!

 

Jan Šinágl, 27.3.2022

***

Šinágl „výběrovým řízením“ do pořadu ČT „Máte slovo“ o Zemanovi, neprošel, aneb „Nemáte slovo“ ?!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #2 Jan Šinagl 2022-04-07 09:34
Naivně jsem "krmili" naši závislost na Rusku 30 let, přestože jsme věděli jak zločinný je to stát - jak říkají Rusově: "Půlka státu je ve vězení a druhá ji hlídá." Nezapomínejme: Anna Politkovská, Boris Němcov, Alexej Navalnyj, Čečna, seznam by byl dlouhý... Za blahobyt je třeba zaplatit a vrátit se opět ke zdravému rozumu. Blahobyt vždy časem vynese do čela neschopné, krize vede k návratu schopných. Je třeba zavřít všechny ambasády Ruska v EU, ponechat jen konzuláty a diplomatická jednání na nejvyšší úrovni ponechat jen Bruselu. Každý třetí vězeň v Evropě trávil trest za mřížemi v Rusku. Rusko uznávalo a uznává jen sílu ve všech formách, vyjma duchovní a mravní.
-1 #1 Jan Šinagl 2022-04-01 07:58
„Rusové budou hnojivo pro naši černozem“, řekl jeden Ukrajinec. Václav Klaus je jeho sdělením zděšen. Pohoršit se může Václav Klaus, ne slušný občan, když Rusové nepřišli jako turisté, ale jako nepřátelé a vrazi. Zděšeni jsou slušní občané z chování pana Klause, z jeho zločinecké amnestie. Jeho žena Livie Klausová byla dcerou válečného zločince Štefana Mištiny. Je to jen ubohý, další „Moskvič“ mezi českými politiky, který pomalu ukončuje svoji nemravnou, zkorumpovanou „politickou pouť“.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)