Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.07.2024 08:14
  Ve volbách do europarlamentu ale v poměru 12:9 uspěli ...

  Read more...

   
 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zeman maly krokZeman Putin

Aktualizováno 1. 5. 2022: Odpověď ČT (25. 4. 2022) – Můj rozhovor s dramaturgem ČT Janem Smržem

***

Dobrý den, vážený pane Šinágle.

Obracím se na Vás jako na autora Petice odsuzující chování prezidenta České republiky Miloše Zemana, s požadavkem jeho odstoupení z funkce!

Zítra ve čtvrtek 31.3. večer budeme v pořadu Máte slovo s M. Jílkovou diskutovat o tom, jak prezident Zeman zachází s mimořádným instrumentem udělování prezidentské milosti (viz čerstvá kauza odsouzeného Baláka), o tom, proč léta zlehčoval varování tajných služeb před ruskou hrozbou.

Pozvání přijali:  Václav Láska - senátor, iniciátor ústavní žaloby na prezidenta Zemana za hrubé porušení ústavy, Džamila Stehlíková - bývalá ministryně pro lidská práva, Ivan Gabal - sociolog a spoluzakladatel Občanského fóra, podepsal výzvu za odstoupení prezidenta Zemana, Tomáš Klvaňa - bývalý mluvčí prezidenta Klause, a další.

Nechcete se zúčastnit?

Děkuji za brzkou odpověď.

 

Jan Smrž, dramaturg

736 531 188

***

Vážený pane Smrži,

děkuji Vám, rád. Jako panelista, nebo účastník za veřejnost?

 

S pozdravem

Jan Šinágl

775 239 148

***

Dobrý večer, vážený pane Šinágle.

Míním do publika, ale budete tam asi 4, takže budete-li se chtít zapojit do diskuze, půjde to snadno.

Přišel byste?

Děkuji za brzkou odpověď.

 

Jan Smrž

***

Dobré ráno pane Smrži,

přijedu.

S pozdravem

 

Jan Šinágl

***

Dobrý den, pane Šinágle.

Výborně.

Budeme Vás čekat ve 20.30 v recepci hlavní budovy České televize na Kavčích horách, Praha 4.

 

Jan Smrž, dramaturg

***

Díky pane Smrži,

autobus mi jede ze Žebráku v 19:06. Omlouvám se předem za případné malé zpoždění. 30 min ze Zličína by bylo na taxíka:-) Nemá ČT nějaký levný hotel, nebo tip v okolí? Korupce nehrozí:-)

S pozdravem

 

JŠ:-)

***

OK, zjistím u produkce, pane Šinágle.

Určitě to půjde.

JS

***

Pane Šinágle, máte zařízený nocleh se snídaní zdarma.

Jan Smrž

***

Díky! JŠ:-)

"Neexistuje nejde!"

Tomáš Baťa

***

Čtyři hod. před začátkem vysílání pořadu mi dramaturg ČT Jan Smrž už smutně volal, že to bohužel nepůjde a velmi se mi omlouval s tím, že zástupci Hradu ani zastánci Zemana se nedostaví, tak musí být počet účastníků z řad veřejnosti omezen na dva a že budu kdyžtak pozván příště. Nebyl, dostavili se čtyři jak plánováno. Dnes už mi svůj mobil nezvedal… Kdo to asi nařídil a jaké byly důvody? Možná se mýlím a chtěli mne „nasadit“ jako „účinnou munici“ proti Hradu, který se zbaběle, jak jinak, nedostavilJ

Řadoví zaměstnanci ČT, či méně výše postavení, za to jistě nemohou. Jejich vstřícného jednání si vážím.

Veřejnoprávní ČT opět ukázala, že svoboda projevu a právo veřejnosti na informace má i u ní své hranice, které někdo bedlivě střeží. Každý, kdo by potenciálně mohl říci něco, co si někdo nepřeje, aby slyšely miliony diváků, je preventivně „umlčen“. Jinak včerejší pořad „Máte slovo“ patřil k těm lepším, kdy moderátorka pořadu paní Jílková, vystupovala mnohem kultivovaněji a věcněji, než bylo dosud jejím zvykem. Měla to snadnější, kdy byla zastoupena pouze jedna strana. Bohužel, zase jsme si jenom povídali, konstatovali – a nekonáme - v rámci staleté tradice.

Rozumně promluvil mladší muž z řad veřejnosti – udělat demonstraci vyhnat Zemana z Hradu, byla jeho výzva. Bohužel i on je jedním z 10 milionů, který čeká, že to udělá ten druhý a vůbec ho nenapadne, že to může zorganizovat i on sám. Zajímavé, že tradiční avízo na večerní pořady ČT (po skončení Událostí ČT dne 31.3.2022), na pořad „Máte slovo“ neupozornilo?

Na mé Petici za odstoupení prezidenta Miloše Zemana bych ani dnes nemusel nic měnit. Kdyby ji dnes pomohla šířit média, měla by jistě brzy statisíce, či miliony signatářů…

Zeman pomoceny Kladno orgSe Zemanem jsem se „utkal“ dvakrát – V Hořovicích při volebním mítinku ČSSD v roce 2010, kdy mi nenechal dokončit argumentaci, aby poté zmizel v Zemáku (volební autobus ČSSD) a kde už na mé otázky nereagoval. Podruhé na vojenské posádce v Jincích v roce 2016, kde se řešil nový název naší země, opět mi vzal slovo, kdy Ovčáček rychle ukončil TK.

Prezident Zeman je obětí výchovy své maminky, kdy ho otec nemohl vychovávat. Jsou lidé, kteří v sobě mravno geneticky nemají, nebo jej ztratí díky prostředí, ve kterém se po většinu života pohybují. Rozumí, uznávají a respektují jen hrubou, primitivní sílu, stejně jako Putin.

Stali jsme se "Banánovou republikou", "Potěmkinovou demokracií", jsme po zásluze vyspělému světu jen k smíchu a hodni opovržení. Takového partnera nemůže brát vážně, zvláště když si zvolí takového prezidenta a jen bezmocně a nečinně přihlíží zločinům na Hradě českých králů pod taktovkou Kremlu!

Před českým plebejstvím, maloměšťactvím a provincionalismem varovali už KHB, Palacký, TGM, Švehla a další naši velikáni ducha. Naštěstí těch, co nebudou volit „nohama“, ale „hlavama“, přibývá. Základem je výchova, vzdělání a osobní příklad.

Už se mi to stalo v pořadu „Máte slovo“ podruhé, poprvé v roce 2014, kdy bylo téma „Ukrajina Majdan“. I tak mne to překvapilo. Před lety, po mém vystoupení v pořadu TV NOVA „Kotel“, moderovaný také paní Jílkovou, pořad skončil. To už by byla jiná historie, nicméně se zajímavými konotacemi i k dnešku. Zřejmě naivně jsem si myslel, že „soudruzi Moskvičové“ už odcházejí a stávají se nepozornými. Boj za svobodu slova a právo veřejnosti tak pokračuje – prozatím jen na těchto webových stránkách.

Nemám potřebu se osobně zviditelňovat, zato co nejvíce šířit závažné informace, které média zamlčují, pravidelně sledují a které by občany zajímaly jistě daleko více, než prokazatelně, vědomě zamlčované závažné kauzy veřejnoprávní ČT. Např. v současnosti největší skandál – kauza ing. Marka Gáby. Dalibor Bártek, z Reportérů ČT projevil o kauzu zájem, ale potřebnou odvahu už neprojevil – má prý mnoho kauz… Obávám se, že i Marek Wollner je „malým pánem“ a také musí poslouchat ty vyšší… Naštěstí za 20 let mé práce se informace dostávají do povědomí milionů lidí, díky jejich formě a obsahu a hlavně tam trvale zůstávají, na rozdíl od "jednodenních stálic" otupujících a oblbujících širokou veřejnost.

Jako jediný novinář kauzu ing. Gáby sleduji roky, soudkyně mi zakázala vstup do soudní síně - na veřejné jednání! MSP mělo moji stížnost vyřídit v zákonné lhůtě do 15 dnů čekám už od 4.1.2022?! Mgr. Jaroslav Rozsypal z MSp mi sdělil, že mi „propustku“ dá, ale že prý nestíhá… Na vyřizování stížností jsou jen dva a do výběrového řízení se prý nikdo nehlásí... Věřím, že to stihne alespoň do 1.6.2022, kdy je ve věci nařízeno další jednání. Vyřízení mé druhé stížnosti na soudkyni se tak mohu dočkat až v příštím roce – a to máme 6x více úředníků na počet obyvatelstva než Švýcarsko. Tam kde se vyžaduje vysoké pracovní nasazení nejsou a kde není co dělat je jich zřejmě většina…

Budu muset opět navštívit zasedání Rady ČT a opět ji trochu „postrašit“. Jen si nejsem jist, zda mi jako zástupci veřejnosti udělí slovo hlasováním, které si dali do stanov. Mluvit se smí jen 3 minuty – to ovšem ve stanovách není, zato radní mluví o ničem často hodiny… Bude mít svobody slova veřejnosti opět své hranice? 

Držme si palce, občané!

„Neexistuje nejde!“ Tomáš Baťa

 

Jan Šinágl, 1.4.2022

Mezinárodně uznávaný nezávislý novinář, publicista, politolog, t.č.  postihován v zemi EU (za svobodu slova a právo veřejnosti na informace) na majetku i zdraví. Angažovaný občan, dvacet let hájící pravdu, spravedlnost a zachování demokratických hodnot. Občan České republiky a Švýcarské konfederace, respektovaný demokratickými občany Evropy.

***

Kdy doslouží „Moskviče“ na MZV ČR, v ČT, ČRo a v Parlamentu ČR?!

Exekutor Beneš žádá o doplnění mého podání ?!

Obává se NSZ České republiky odhalovat prokazatelné podvodníky a zločince ve vlastních řadách?

***

2012: Nechte psát Šinágla – 2021: Umlčte Šinágla!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (6 Votes)
Share

Komentáře   

0 #3 Jan Šinagl 2022-04-01 16:10
Kolaborantů a Quislingů bylo v naší zemi vždy dost. Vše vystihl Karel Hašler v kupletu "Nejsme národ fašistů,
jsme národem statistů" z roku 1926. Vždy počkáme a přikloníme se na stranu
vítěze - hlavně "hospoda, pivo a knedlíky..." Proto naše armáda nikdy
nebojovala, odevzdala zbraně nepříteli a ještě ho české zbrojovky pomáhaly
vyzbrojit.

V Ukrajinské armádě bojuje 30.000 žen - 15% stavu.

SLÁVA UKRAJÍNI – HERÓJAM SLÁVA!
0 #2 Jan Šinagl 2022-04-01 16:07
„A že je třeba opravdu hned a opravdu fundamentálně změnit priority, jinak se budoucí splátkou za toto dnešní pohodlí stanou i životy daleko západnější.“

Karel Oliva Bismarck na plakátech (LN 24.3.2022)
0 #1 Jan Šinagl 2022-04-01 16:06
„Potřebujeme muže, kteří jsou ochotni z mísy povinností brát ten největší podíl“.

Tomáš Baťa

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)