Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá čvc 29 @18:00 - 10:00PM
Praha Velvyslanectví Švýcarska: Oslava státního svátku

Nejnovější komentáře

 • 06.07.2022 19:01
  Pane Šinágle, mně připravil soud o majetek za asi 60.000.000,-Kč ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 13:24
  Česká televize, je jediná televizní stanice u nás, která ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 11:04
  Předseda vlády Petr Fiala po půl roce oslovil projevem ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 10:58
  Byť je Hybášková prozatím řízením odboru pověřena jen dočasně ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 10:53
  Opoziční smlouva 2.0 Ministr Blažek staví s pomocí Hradu v ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 18:04
  Z Ukrajiny odvlekli rusáci 300 000 dětí. Tolik dětí se u nás ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Mate slovo„S dovolením také tradičně posílám okruh otázek a poprosila bych na ně odpovědět. Vaše odpovědi jsou podstatné pro seznámení se s Vaší argumentací, připravuji z nich podklady pro přípravu paní Jílkové na vysílání,“ napsala dramaturgyně Máte slovo Kateřina Dušková Novotnému. Prý z nich (sic!) sestavují „kostru diskuze“. Sečteno a podtrženo: tedy žádná on-line myšlenková pohotovost moderátorky na situaci ve studiu, ale už předem zkonstruované a nacvičené reakce podle odpovědí hostů, doručených dramaturgii pořadu ještě před vysíláním.

Představa, že by například Václavu Moravcovi politici předem posílali své odpovědi na avizované otázky, které jim bude ve studiu teprve pokládat, je doslova k smíchu. U Michaely Jílkové je to ale zjevně „tradiční“ praxe. Představení, které ve veřejnoprávní televizi sehrává se svým týmem týden co týden „pro občany“, tedy není podle uveřejněného e-mailu nic víc než předem zrežírovaná fraška.

https://www.forum24.cz/zdenek-sarapatka-podraz-na-divaky-e-mail-novotnemu-odhalil-praktiky-u-jilkove/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Kdysi jsem třikrát vystoupil v pořadech „KOTEL“ na TV NOVA. Mé poslední vystoupení na téma BIS za účasti jejího ředitele Františka Bublana, bylo posledním vystoupením veřejnosti, stejně jako vysílání tohoto pořadu. Diváci se tehdy nemuseli předem přihlašovat. Paní Jílková přišla před vysíláním mezi čekající diváky a ptala se kdo a na co se bude ptát? Řekl jsem jí téma, reagovala: „To je důležité, dám vám slovo“ – nedala. Až v posledních minutách živého vysílání jsem byl nucen zakřičet, aby mi bylo dáno slovo a mluvilo se konečně k věci. Nemohla si dovolit mi slovo neudělit. Mé vystoupení bylo hodnoceno diváky jako nejlepší – i když jsem nestačil říci vše kvůli ukončení pořadu. Měl jsem tak skutečně poslední slovo.

Jednou jsem se přihlásil také do „Máte slovo“ na téma MAJDAN. Paní Dušková mi volala, že je škoda, že nejsem politik, ale dá mne do první řady. Dvě hodiny před začátkem pořadu mi volala, abych se nezlobil, ale že špatně spočítala židle a už nemá místo?! Zřejmě si paní Jílková přečetla článek na mém webu, kde jsem stejného dne zveřejnil  závažný článek k tématu odstřelovačů na Majdanu, zaslaného mi profesorem jedné ukrajinské university.

Takže „Máte slovo“, ale pod naší kontrolou tehdy i dnes. V podstatě se jedná o skrytou cenzuru, která s demokratickou diskusí nemá vůbec nic společného. Osobně bych se nesnížil k vyplňování nedůstojného a urážejícího dotazníku. Že je s tímto pořadem spokojen gen. řed. ČT Petr Dvořák (bývalý ředitel TV NOVA) nepřekvapuje – hlavně statistiky, sledovanost ve stylu „chléb a hry“ - bez ohledu na kvalitu a úroveň. Na druhé straně je paní Jílková dcerou bývalého předsedy KSČ v divadle Jiřího Wolkra. Tak se jejím způsobům v bulvární kariéře v TV NOVA a ve které pokračuje v ČT, zas tolik nedivme.

Spíše je s podivem, že si veřejnost ČT platí a přitom ji kritizuje pomalu každý – a stále více, pokud má ještě sil se na tuto „produkci slabomyslnosti“, zejména ve zpravodajství, „zábavných“ pořadech a diskuzích, se  dívat. Neschopnost, lenost, pohodlnost, nebo cílený záměr? Vyberte si.

 

Jan Šinágl, 29.5.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (6 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 Jan Šinagl 2020-05-30 08:44
Ústupčivost.

Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace. Ústupčivost z bojácnosti. Ústupčivost z možnosti být vyhozen. Ústupčivost všude kolem nás kam se podíváš. Nepleť se do toho a pojďme pryč. Buď zticha, stejně to nemá cenu. Kdo uteče ten vyhraje.
Tento způsob uhýbání zbyl české společnosti po dvou protektorátech.

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)