Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 01.03.2024 15:44
  Co jsou tedy ty důvody? Mám nějaké vlastní životní plány, je ...

  Read more...

   
 • 01.03.2024 08:30
  Mluvčí Navalného Kira Jarmyšová řekla, že na pohřeb by ...

  Read more...

   
 • 01.03.2024 08:18
  „Poslední dva roky ujedla inflace z každé koruny 37 haléřů. Teď ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 10:44
  Soud hodlá zkoumat středověké podmínky v českých věznicích. Pozdě ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 10:19
  Sokol wurde Opfer eines raffinierten Bank- und Kreditbetrugs ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 09:23
  Válečné výdaje spolknou 40 procent rozpočtu Ekonom podotkl, že ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Benes aversIMG 0015

Aktualizováno 11.6.2023:  V Lidicích jsme uctili památku nevinných obětí v době války za účasti prezidenta a politiků. Kdy uctí stejní politici památku nevinných obětí vrahů z řad čs. armády na místech, kdy byly, v době míru, masově vražděny i ženy, děti, batolata a kojenci?

Aktualizováno 31.5.2023: Na hlavním shromáždění o svatodušní neděli bavorský premiér Markus Söder hrdě prohlásil, s odkazem na historická slova Johna F. Kennedyho "Ich bin ein Berliner" (1963 před radnicí v Schönebergu v tehdy rozděleném Berlíně): "Jsem sudetský Němec!". Bez sudetských Němců a jejich velkého díla obnovy by dnes Bavorsko nebylo tak úspěšné. Za to jim patří z celého srdce dík. "Někdy," řekl Söder, "se dějiny skutečně stávají dobrými.  Sudetští Němci svým odhodláním pro sjednocenou Evropu dosáhli také něčeho historického. Přínos vyhnanců ke zlepšení německo-českých vztahů by měl být oceněn Nobelovou cenou míru“. SdP 31.5.2023

***

Letos jsem neměl čas zúčastnit se po celé 3 dny. Pořídil jsem ilustrativní FOTOGALERII, 3 krátká (zvony z Jihlavy, 2x harmonikáři – viz fotogalerie) a dvě delší videa níže (6 min. nástup spolků+10 min. projev ministra Beka). Omlouvám se za nestihnutí začátku u zvonů z Jihlavy a projevu ministra.

Účast je čím dál tím menší, rostoucí účast českých politiků přichází poněkud pozdě. Pan ministr Bek mluvil spatra, německy, jako umí málokterý člen vlády ČR. Samozřejmě si nemůže dovolit mluvit o Benešových dekretech a o genocidiu etnika, ke kterému podle platného mezinárodního práva došlo. Je ostudné, že Benešovy dekrety jsou stále součástí právního řádu ČR. To je stejné, jako kdyby byly tzv. „Norimberské zákony“ dodnes součástí právního řádu SRN.

***

Edvard Beneš válečný zločinec a masový vrah, stejně jako Stalin a Putin

 

Dodatky k lidskému profilu prezidenta Edvarda Beneše

***

Rád jsem po roce pozdravil 86letého Johanna Slezaka z Mnichova, který skutečně bojuje za svá práva a svých krajanů – viz obsah přiložených letáků ve fotogalerii. Opět Landesverband Bayern e.V. nedostal povolení od SDL umístit svůj stánek v hlavním prostoru. Většinu času tak se svoji paní Karem strávil na slunci, kde neúnavně kolemjdoucím připomínal, o co by mělo především jít a o čem se vůbec nejedná.

Podařilo se mi krátce pozdravit ministra Beka u stolu, kde seděl společně s bavorským premiérem a předsedou SDL. Předal jsem mu statistiku vyhnání. Podruhé už mne paní Schuster, šedá eminence SDL, k němu nepustila (svými chování a způsoby mi připomínala jednání StB). Na dotaz zda mi vydá akreditaci, jako každý rok, odpověděla nasupeně: „Vám už nikdy“ (mimochodem nikdy mi neřekla, že součástí akreditace je jídlo a pití zdarma). Jedna postarší sudetská krajanka mi v autobuse při cestě z nádraží do Donau Arena, spontánně dala 5 Euro, abych si koupil koláč ke kafi…  S ochotou a vstřícností jsem se mezi normálními sudetskými Němci, setkával na každém kroku.

Pana ministra jsem později potkal zcela náhodou s jeho paní při odchodu. Informoval jsem ho, že mu ještě posílám projev Jana Bati z roku 1938 o Výchově mládeže k podnikavosti, jako podklad a inspiraci pro jeho práci.

Sudetští Němci se stali součástí nechutné politické hry, kdy mají být postupně umlčeni, aby mohla nerušeně pokračovat ekonomická spolupráce ČR a SRN, která má prioritu a nesmí být ničím rušena a ohrožována. Bavorská vláda ví moc dobře, proč podporuje SDL 400.000 Euro ročně a jejího předsedu Posselta 8.000 Euro měsíčně. Takový je dnešní svět, kdy na prvním místě je obchod a zisk. Dobré mravy a spravedlnost jsou často až na posledním místě. Ukrajinci nám je svým statečným bojem připomínají. Dávají nám a celému světu možná poslední možnost, abychom se vzpamatovali, postavili se vše likvidující korupci a klientelismu, dokud ještě není pozdě.

Naši politici jezdí uctívat místa nacistických zločinů každý rok, včetně presidentů SRN, kteří navštívili Lidice a Terezín. Kdy začnou čeští politici a president ČR navštěvovat místa masakrů, spáchaných Čechy a příslušníky Armády ČSR na území Čech a Moravy po válce, tedy už v době míru? Francouzi, kde byla válka, si v referendu odhlasovali, že své Němce ponechají a jak nádherné je dnešní Alsasko-Lotrinsko. Jak zpustlé, po všech stránkách, jsou dnes kdysi kvetoucí Sudety.  

Vyšla kniha od  Otokara Löbla, dr. Andrease Kalckhoffa, Petra Šimáčka s předmluvou Jiřího Padevěta: „Co se stalo v Žatci a Postoloprtech v červnu 1945?“ - I.vydání 2022. Proč se "zapomnělo" na autorská práva Heimatkreis Saaz, který z lásky k vlasti, spravedlnosti a pravdě, po desetiletí dobrovolně, časově i finančně náročně, odváděl hlavní práci na této knize. Löbl a Kalkhoff si nechali zaplatit 30.000 eur a nyní na tom dále vydělávají?

Kniha "Co se stalo v Sázavě a Postelebergu v červnu 1945" neobsahuje v podstatě nic nového, kromě nových chyb (např. chybné fotografie na titulní straně), předmluvy Jiřího Padevěta, "Nachlese" Andrease Kalckhoffa a Jana Novotného (s. 505-510). Chybí ještě další vyšetřovací protokoly z českých tajných archivů (viz odkazy na s. 124 a 516) a další svědectví pamětníků! Chybí také jmenný a místní rejstřík pro českou část záměrně dvojjazyčné knihy, a to jak pro původní protokoly, tak pro překlady. Proč nejsou protokoly o návštěvě otištěny ve faksimilii? Proč se Löblovy texty v němčině a češtině od sebe liší? Proč tento narativ?

Nelze nevzpomenout na Jana Masaryka: „Komunismus je 10% ideologie a 90% taktiky.“

Tuto knihu zveřejním se souhlasem majitele autorských práv Heimatkreiss Saaz – v úctě k památce nevinných obětí masakru v Žatci a Postoloprtech!

***

Období před Mnichovskou dohodou - hnutí Konrada Henleina

Před 100 lety vznikl v Československu "Zákon na ochranu republiky", dozvuk ze 4. března 1919?

100. leté výročí narození našeho nejlepšího historika poválečné doby prof. Josefa Kalvody

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)