Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Program SevcenkoLvov aversOpět jsem využil pozvání Ukrajinců a shlédl vynikající představení před zaplněným hledištěm. Ukrajinsky nehovořím, ale i „neukrajinec“ porozuměl poselství doby. Připojuji dvě krátká videa níže a malou FOTOGALERIII.

„Kateřina“ je zobecnění, že osud ženy je odrazem osudu Ukrajiny, jakýmsi smutným paralelám. Pro diváky je připraven zvláštní příběh, vynikající ženy, která hledala podivné poklady a našla vážnou zátěž. Osud je cesta a jsme připraveni přijmout všechny tresty za naše činy a absolvovat všechny zkoušky, abychom dosáhli ráje? Jsme zodpovědní za naše činy před lidmi, a hlavně především sami před sebou?

Obraz dite 8.5.2023Ševčenko vždy najde něco nového, záhadného, které je skryto ve slovech. Psal svou duší a jeho duše byla krásná. Cítil vnitřní svět, lidskou povahu a psychologii Ukrajinců, jejich pocity a národnost. Každé jeho slovo je naplněno historií nejen Ukrajiny, ale i něčeho jiného, hlubšího. Taras Ševčenko je všestranný. Pro někoho je romantický, pro ostatní je nacionalista a svobodný otrok. Fenomén Taras Ševčenka je v tom, že on je ten, kterého chceme vidět, protože nám to umožňuje vytvořit z jeho příběhů své vlastní.

Neplánovaně jsem se zúčastnil dražby na pomoc ukrajinským vojákům (nešlo nezúčastnit se). Získal jsem tak už druhý obraz (první v Divadle Brodway s dítětem). Byl jsem dokonce pozván na podium ke společnému fotografování. Až později jsem realizoval, že obraz ukrajinského malíře, který představuje náměstí ve Lvově, představuje budovy, jež jsou dílem českého architekta. JŠ

***  

 

 

***

Praha Divadlo Broadway 10.10.2023: Taras Petryněnko jako Karel Kryl

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)