Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 10.08.2020 14:20
  Zato až půjdou lesby a gayové budou "svobody" plná média i ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 09:34
  Podkarpatská Rus je hříčkou totalitních států, kterým jsme ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 07:27
  Koho to může zajímat Je mi velkým potěšením napsat tento dopis ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 07:24
  Koho to může zajímat Je mi velkým potěšením napsat tento dopis ...

  Read more...

   
 • 09.08.2020 17:37
  Koho to může zajímat Je mi velkým potěšením napsat tento dopis ...

  Read more...

   
 • 09.08.2020 17:28
  To Whom It May Concern It is my great pleasure to write this ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Scarabeus 1Jestli ještě nemáte jasno, koho volit, třeba pomohu při rozhodování. ZDE je možno v rámci virtuálních voleb odevzdat hlas sdružení PRO BEROUN. Hlasovat se dá vždy pouze jednou z jedné IP adresy a z jedné wifi sítě -

BUDEME VOLIT!

Kdyby se takto volilo do Sněmovny a každý občan měl tuto možnost, věru bychom většinu současných poslanců v jejich poslaneckých lavicích nenašli. Znám osobně Janu Královou a její dlouholetou činnost jako skvělé učitelky a angažované občanky. Už jsem ji dal hlas v Pro Beroun. Tomu říkám demokratická volba a skutečná váha volebního hlasu občana. Volit pouhou stranu je urážkou občanů, kdy výsledkem je trapná Sněmovna a reprezentanti zájmů politických stran, nikoliv občanů! Pokud by byl tento systém přímé volby zaveden, volební účast by se blížila 100% a z volících občanů by se tak nestávali voli, kdy by nevolili stranu, ale konkrétní osobnost kterou znají, které důvěřují a která je přesvědčila svým životem, prací a charakterem!

 

Jan Šinágl, 28.9.2014

* * *

SCARABEUS první v České republice – obdivuhodný příklad!

Guest 2011-02-09 09:25

Milé dámy,


děkuji Vám za snahu a vytrvalost při budování školy, jakou náš svobodný svět potřebuje. Jste obrovským důkazem, že když učitel chce pracovat dobře pro děti a jejich budoucnost, dokáže nemožné. Kéž by tohle dokázalo pochopit alespoň 5% českých, moravských a slezských učitelů!!! Rád si udělám čas a přijedu se na Vás podívat a popovídat si s Vámi, abych mohl učitelům ve svém okolí vyprávět Váš příběh a inspirovat je k aktivitě. Protože pasivní učitel, který jen učí a nevychovává ke svobodě, je komunistický učitel. Nejhorší na tom je, že ti učitelé a současní ředitelé škol, mnohdy dosazení ještě za věrnost KSČ vůbec nechápou, co je svoboda a demokracie.
Míra Vojta, Ústí nad Labem

* * *

Tolik z komentáře ke článku o skvělém projektu SCARABEUS. Učitelky Jana Králová a Jiřina Gallová, po letech práce a shánění stovek razítek, dotáhly projekt k zahájení výstavby nové školy do konce. Už chyběly jen peníze od banky. Ta na poslední chvíli podporu odřekla. Nebudu spekulovat proč. Jana Králová nyní vyučuje soukromě a může se „strhat“. Její děti jsou vysoce nad průměrem a bohužel musí další zájemce odmítat. Proto jsem ani chvíli neváhal podpořit jí a Pro Beroun, kde jistě podobných lidí bude více. Nesledují své osobní zájmy či zájmy někoho na úkor města. J.Š.

* * *

BUDEME VOLIT!

Ale koho. Rozhodně ne podle řečí, slibů co tito lidé deklarují verbálně či písemně do budoucna. Volme poslance podle jejich minulých činů, podle plnění jejich minulých předsevzetí. Podle toho co splnili a jak se chovali v nedávné minulosti. Sliby a obří snímky? Kdyby veřejně přiznali co splnili a co ne a proč, vzbudili by zájem. Nejlepší či nejhorší vizitkou poslance je pro nás voliče jejich minulé konání v nedávné minulosti.

K.Mrzílek, 28.9.2014

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)