Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá srp 26 @15:00 -
Lošany: Otevření Památníku rodiny Mašínů

Nejnovější komentáře

 • 14.08.2022 15:44
  Das ist überhaupt keine Science-Fiction . Da ich seit 2 Jahren ...

  Read more...

   
 • 14.08.2022 15:34
  Tohle vůbec není sci-fi. Jelikož jsem byl izolován 2 roky ...

  Read more...

   
 • 14.08.2022 06:56
  Hořký návrat letců RAF: Z hrdinů udělali komunisté zrádce ...

  Read more...

   
 • 14.08.2022 06:48
  Přeji si drtivou porážku ruské armády. Dramatik odsoudil ...

  Read more...

   
 • 12.08.2022 12:59
  ... Podle vládního zdroje má nicméně horká kandidátka podporu ...

  Read more...

   
 • 09.08.2022 12:44
  Díky, díky, díky. Když mi bylo 17 až 19 let, tak můj parťák byl ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Ruzyne RAF pamatnik 240815Odhalení památníku u příležitosti 70. výročí NÁVRATU ČESKOSLOVENSKÝCH PERUTÍRuzyne RAF model 240815 RAF na starém letišti Praha Ruzyně. Velký podíl na vzniku památníku má Společnost patriotů Slaného. Tato akce se konala pod záštitou prezidenta republiky, ministra obrany a dalších významných osobností.

Vrchní velitel armády, prezident Miloš Zeman, se dle očekávání k dnešnímu odhalení památníku čs. letců RAF na starém letišti Praha Ruzyně nedostavil. Pouze převzal záštitu. Neposlal ani věnec!!! Máme opět ruského sluhu na Hradu?! Východní vojáky a oběti nacismu uctívá často a osobně. Západní vojáky a oběti komunismu už méně, nanejvýš věncem, pokud vůbec, o našich vlastních poválečných zločinech na nevinných nemluvě. Parlament vyslal pouze svoji místopředsedkyni Miluši Horskou. Dva majestátní Grippeny třikrát přelétly na počest letců RAF (11:10 min. naposledy). Následovalo 10 projevů: 13:25 plk. Václav Pašek, 38:30 – Miluše Horská, 41:50 – náčelník GŠ ČA Josef Bečvář, 45:30 – Ondřej Kolář starosta, 48:05 – hejtman SK Miloš Petera, 50:10 Dagmar Havlová, 51:25 gen. por. Štefan Gombík, 54:10 – ing. arch. Martin Zajíček – autor památníku, 56:40 – zástupci sponzorů, 58:00 – kardinál Dominik Duka. Doporučuji zejména projevy plk. Václava Paška, starosty Ondřeje Koláře a kardinála Dominika Duky!

 

 

Škoda, že se opomenulo zmínit jméno Jana Antonína Bati, který založil leteckou školu a podporoval vyškolení 1000 pilotů. Mezi letci RAF jich bylo nemálo, včetně sudetských Němců.

Za urážku památky čs. letců považuji moderování poslancem Stanislavem Borkovcem. Na můj přímý dotaz odpověděl, že na Krym jel jako novinář a za své?!

Bohužel mi selhal mobil s cennými záběry, hlavně dvou malých dětí, které chtěli mermomocí pozdravit veterány v uniformách. Doprovodil jsem je s jejich maminkou do terminálu, kde se konal velký raut pro pozvané. Děkuji tímto vojákům u vchodu, kteří měli pochopení a bez problémů nás vpustili dovnitř (jen nám museli pohlídat dětský kočárek a koloběžkuJ). Oba chlapci byli nadšeni, podali si ruce se všemi veterány. Jednoho si vzal dokonce jeden veterán do náručí k radosti přítomných fotografů. Bohatě prostřené stoly s mnoha dobrotami chlapce vůbec nezajímali, takže jsme nezpůsobili žádnou „škodu“ jako nezvaní hostéJ Oba chlapci byli nadšeni a mnozí, někteří více než devadesátiletí váleční veteráni, jistě také.

Je smutné, že ani 70.let nestačí, abychom dokázaly skutečně po všech stránkách důstojně vzpomenout a uctít naše piloty RAF. Nepřítomnost vrchního velitele armády a prezidenta je neomluvitelná a neodpustitelná. Horší chování a vyjádření neúcty snad už ani být nemůže! To platí i pro politiky, kteří si také nedokázali najít čas a projevit patřičně úctu.  

Ruzyne RAF dudaci 240815Skotští dudáci z Prahy nebyli součástí oficiálních oslav, ale jejich vystoupení na závěr bylo skvělým vyvrcholením slavnostního aktu (zasekl se mi mobil, bohužel). Jejich vystoupení patřilo k esteticky a duchovně k nejhodnotnějším. Věřím, že přijdou také zahrát i na Olšany 2.září v podvečer spojeneckým vojákům.

Zvu tímto širokou veřejnost k pietnímu aktu na Olšanech k ukončení II.světové války, dne 2.září 2015 od 15:00 do 18:00 hod. na Vojenském hřbitově spojenců a u pomníku pilotů RAF. Růže a věnce budou zajištěny. Pietní akt proběhne bez projevů. Děkuji za šíření této informace všemi prostředky. Všichni významní ústavní činitelé České republiky budou mnou pozváni osobním dopisem.          

V úctě k památce a odkazu pilotů RAF a všem obětem nacismu a komunismu!

Odpusťte nám, stále si Vás nezasloužíme, ale držte nám palce, abychom byli jednou Vás a Vašeho odkazu hodni!

Z posledního veřejného vystoupení pana generála Jana Romana Irvinga: „Nechte si všechny pocty, vyznamenání a prázdná slova. Za ty si nic nekoupíme. Za tohle jsme vážení nebojovali! Chtěli jsme svobodu pro všechny – tu snad máme, rovnost - ej, kde je jí konec a bratrství – toho už je snad ještě trochu mezi námi letci. (…) Naším bojovým heslem bylo – VĚRNI ZŮSTANEME – a moc bych si pro celý národ přál, aby se tato věrnost svobodě, našemu lidu i zemi nevytratila, ale aby nadcházející oslavy výročí osvobození byly připomínkou našich útrap a boje za tuto rádoby demokracii, na prolitou krev všech, kteří si přáli, aby u nás bylo lépe.“

 

Jan Šinágl, 24.8.2015

* * *

Hradčany: 70 let od návratu válečných čs. pilotů RAF do vlasti

Stará bolest: Nenávist-kukaččí vejce

Pro-ruská dezinformační kampaň v České republice a na Slovensku

„Atentát" č.4 na pomník okupantům na Olšanech - PČR konečně konala

Koho dnes ještě skutečně zajímá 47.výročí okupace z roku 1968 a 70.výročí návratu pilotů RAF do vlasti?!

Zapomenutá historie: Jan Antonín Baťa podporoval vyškolení 1000 nových pilotů k obraně Československa v roce 1935!

Plzeň - PEKLO: Výstava k 75.výročí vzniku většiny čs. perutí RAF

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)