Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Chadalik Radomir„Národ, který není ochoten umřít za svoji svobodu, nemá na ni právo.“ – „Dnes pocit národní hrdosti a odpovědnosti za národ, byť z hlediska sebezničení, jeHB 1 50 1968 pametni medaile 111117 nulový.“ – „To je náš odkaz budoucím generacím.“

Byl to výjimečný večer o výjimečném člověku. Stojí za to poslechnout si celý zvukový záznam, doplněný třemi videi. Na POZVÁNCE si můžete přečíst program. Moderoval i komentoval Jan Schneider, redaktor LN.

Mladý historik Petr Tvrdý (od 3:30 min.) promluvil skvěle. Začal citací Vladimíra Vysockého: „Jsou věci, které se nesluší říkat v sedě“, kdy připomenul neskutečný příběh plk. Vladimíra Chadalíka. Po něm promluvil vojenský historik Daniel Povolný (od 19:50 min.), který připomněl dobu a co vše se odehrávalo na území ČSSR v době okupace vojsky Varšavského paktu. Vystoupení bývalého vojenského prokurátora JUDr. Miroslava Kříženeckého (od 40:40 min) bylo velmi zajímavé, stejně jako informace Jana Schneidera o tom, co se dělo v Německu a jak důkladně pracovaly jeho tajné služby (od 59 min.). Stojí za poslech citace z německých dokumentů a výpovědi plk. Chadalíka, které jen potvrzují jeho skvělý charakter a vlastenectví. „Porušil rozkaz, ale splnil přísahu“, jak na závěr připomněl plk. Miroslav Havelka. Jeho čin naplňoval tzv. „špagátovou kvalifikaci“: důstojník, letadlo, cizina. Na místě natáčela po dva dny TV Barrandov, která odvysílala dvě krátké reportáže v hlavních večerních zprávách 10 a 11.listopadu.

Hovoří manželka plk. Vladimíra Chadalíka paní Alena Chadalíková

 

Plk. Miloslav Havelka o plk. Vladimíru Chadalíkovi

Jan Schneider a plk. Miroslav Havelka

HB 2 sal 111117Diskusi (od 1:25:40 hod.) začal pplk. Josef Musil, který připomněl rehabilitované vojáky. Po něm promluvil plk. Miroslav Havelka (od 1:29 hod.), který osobně plk. HB 3 Tvrdy 111117Chadalíka znal a promluvil o něm a jeho charakteru jako skutečný voják. V závěru diskuse připomněl jak ho Jan Kasal z KDÚ-ČSL vyhodil s návrhem na vyznamenání plk. Chadalíka „Co je nám do toho.“ V diskusi jsem vystoupil (od 1:38:35 hod.) a připomněl čin plk. Chadalíka v širších souvislostech. Také zazněla informace dr.Kříženeckého (od 45:20 min.) jak ministr vnitra Jan Ruml vyzradil Západu agenty ČSSR, což si žádná tajné služby nikdy nedovolí a kdy se dopustil vlastizrady. Připomněl i zaprodanost a kariérismus Milana Codra bývalého šéfredaktora Květů a komentátora v ČT.

Základní charakter máme každý v sobě od narození. Výchova a vzdělání ho jen formují. Buď to v člověku je nebo není. Stále u nás existují lidé, kteří vše hodnotí pouze penězi. Nepochopí, že jsou i lidé, kteří se nedají nikdy "koupit" právě proto, že morální a mravní hodnoty vždy podporovali, byli jejich příkladnými nositeli a odváděli poctivou práci podloženou dobrými mravy a pevným charakterem.

HB 4 Musil a sal 111117Skutečné hodnoty jsou u nás popírány už od roku 1948. S tímto komunistickým dědictvím se potýkáme dodnes. Ta menšina, který to chápe se zvětšuje. Bilance našíHB 5 TV Barrandov 111117 armády za 72 let = 1 kapitulace. Ani kapitulací v roce 1939 se nemůžeme moc chlubit. Jan Antonín Baťa, který s firmou Baťa pomáhal narychlo vyzbrojit a vystrojit armádu v době mobilizace (jiné firmy v ČSR nebylo, která by to dokázala), připomněl prohlášení gen. Heidera před Norimberským tribunálem, kdy Hitler jen blafoval. Wehrmacht vůbec nebyl dostatečně vyzbrojen. Nedokázal by porazit plně vyzbrojenou čs. armádu, navíc se skvělým opevněním. Následně čs. tanky vjížděly do Paříže pod hákovým křížem... Už tenkrát nám chyběli ve velení armády skuteční vojáci - Chadalíkové, Žižkové a Pavlové, stejně jako je tomu dnes! 

Pokud pro většinu vedení AČR a politiků jsou prioritou „frčky, funkce a peníze“ bez osobní odpovědnosti, službě sobě a ne vlasti, ruské tajné služby to budou mít u nás nadále snadné, resp. budou si dělat co se jim zlíbí bez zábran a odporu. Že mají kontakty na vedení AČR a na české politiky je jisté, stejně tak, že budou ovlivňovat nadcházející presidentské volby ve svůj prospěch stejně jako v USA, či v EP.

HB 6 KHB EmigramyJe nejvyšší čas vážnou situaci řešit, nebo situace začne řešit nás! Pouhé teoretizování a konstatování nám mnoho nepomůže a už vůbec neohrozí ty, co stále více ohrožují nás a naše stále ještě demokratické zřízení.

Hybridní válka je v plném proudu. Skutečná ji může vystřídat rychleji než tušíme a jsme ochotni si připustit. Slova svého profesora, které citoval dr. Kříženecký jsou aktuální více než tušíme a jsme ochotni si v naší zpohodlnělosti bezbřehým a nemravným konzumem připustit:

„Národ, který není ochoten umřít za svoji svobodu, nemá na ni právo.“    

Článek KOLIK ČASU ZBÝVÁ z roku 2014, bychom si měli připomínat a číst opakovaně!

 

Jan Šinágl, 14.11.2017

* * *

Plk. Vladimír Chadalík: výjimečný projev vlastenectví 21.srpna 1968!

"Nemáme pro Vás místo." Odcházím bez zášti, tvrdí elitní generál Žižka, vyhozený z generálního štábu Armády České republiky

Tak proběhl „odprodej“ výstrojového materiálu armády za náměstka ministra obrany Kalouska v době povodní!

Zeman je nemocny stařec a kolaborant. Měli by ho soudit za velezradu

* * *

Friedrich Logau: „Každý dělej svoje, milý pane můj: sedlák žito z hnoje a ty z žita hnůj.“

Německý epigramatik (1604-1655) do památníku Jeho Výsosti (str. 171) - EMIGRAMY

* * *

K.H.Borovský - Oznámení (z ruských novin):V Evropě se ztratil před dvěma sty lety – český král, žádá se uctivě, by ho, kdo ho najde, - odevzdal v Petěrburku Mikuláši cáru, dá mu za to bečku kaviáru.“

(str. 56) – EMIGRAMY

* * *

K.H.Borovský – Zlé a dobré srdce: „Když nechválím bídné kousky tvé, trousíš o mně, že mám srdce zlé. Nesplácím ti stejně za tvou vinu; dobré jest tvé srdce – psovi na svačinu.“

(str. 109) – EMIGRAMY

* * *

Tajemná mise podplukovníka Chadalíka 21. srpna 1968

Podplukovník Vladimír Chadalík po začátku okupace Československa přistál s vrtulníkem v západoněmeckém Straubingu a vrátil se vlakem z Jugoslávie. Poté byl propuštěn z armády a odsouzen nepodmíněně. Zemřel v roce 1987. V roce 1990 byl in memoriam povýšen do hodnosti plukovníka a rehabilitován.

* * *

* * *

Jediný voják, který 21.srpna 1968 aktivně konal – plk. Vladimír Chadalík

Fotografie níže pořídil pan Pavel Chadalík, syn plk. Vladimíra Chadalíka.

1 Tvrdy2 panel a verejnost3 Krizenecky4 verejnost zpredu5 paneliste6 Scheider a Chadalik7 Havelka8 Havelka9 Sinagl

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentáře   

0 #1 K. Mrzílek 2017-11-14 20:33
Ten starý citát
Názory mějme různé avšak vůli mějme svornou.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)