Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 13.08.2020 16:59
  Včera v Událostech komentářích na ČT 24 od 22:00 hod. si ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:43
  Předseda senátu, který si notoval s místopředsedou Filipem ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:29
  Life is full of happiness and some times need some people to ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 14:20
  Zato až půjdou lesby a gayové budou "svobody" plná média i ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 09:34
  Podkarpatská Rus je hříčkou totalitních států, kterým jsme ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 07:27
  Koho to může zajímat Je mi velkým potěšením napsat tento dopis ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Arnold Schoenberg: „Prostřední cesta je ta jediná, která nikam nevede“.

Přestože organizační tým, který řídil přípravu MS 2022 a již od začátku roku 2016 pečlivě připravil všechny potřebné a vyžadované podklady, tak čas a okolnosti byly proti. Již v dubnu 2017 bylo vše připraveno, ale od května 2017 se situace na MŠMT prudce změnila a tento stav pokračoval až do oficiálních voleb, resp. do dnešního dne. Vzhledem k výsledkům voleb nebylo reálné v čas zajistit finální písemnou garanci a riziko propadnutí kauce ve výši 50.000 CHF bylo pro VV ČGF neakceptovatelné a tudíž hlasoval pro nepodání kandidatury.

Snažil jsem se ve věci jako občan co nejvíce napomoci, bohužel marně. Konečný termín přihlášky - 10.12.2017 - potvrdil předseda ČGF. ČGF si nemůže dovolit poslat kauci, protože o ni s největší pravděpodobnosti přijde a bylo to příliš riskantní a likvidační pro ČGF. O ukončení projektu MS a nepodání kandidatury hlasovalo vedení ČGF s výsledkem - akce ukončena.

Je dost smutné, že naše země s tak bohatou sportovní tradicí připustila, aby situace došla tak daleko. Je však otázkou, jak moc vedení ČGF vlastně o projekt MS stálo. Předseda ČGF sice zmínil přípravu kandidatury MS ve své zprávě pro volební valnou hromadu v roce 2017 i 2018, ale v realitě jsou jeho zájmy pravděpodobně jinde.

Slavik RomanPředsedovi ČGF panu Romanu Slavíkovi jsem volal celkem třikrát – 22.listopadu 20171.prosince 20178.prosince 2017, vždy v dobré víře, že lze kandidaturuLN JK Hnilicka 121217 podat. Nemohu znát celé, jistě složité pozadí. Mám i jisté pochopení pro situaci ve které se nachází, nicméně jeho přístup mne dost překvapil. Sportovní funkcionář, stejně jako aktivní sportovec by měl věřit v naději ve vítězství, bojovat z principu. Jen boj a úsilí může přinést vítězství. Bez boje, osobního nasazení, rizika a odvahy, se žádné nezíská, jen jistá prohra. Neházejme ještě předčasně „flintu do žita“, třeba se to ještě ČGF ve spolupráci s novou vládou podaří. Její finanční i morální podporu jistě bude ČGF mít - i podporu celého gymnastického světa, kde je Věra Čáslavská stále velkým vzorem a pojmem. Jistě na to máme! 

Paní Věro odpusťte, že jsme teď selhali, ale boj za hodnoty, který jste prokázala svým celým životem nebyl marný. Budeme v něm pokračovat, abychom byli Vaší památky a odkazu hodni! Držte nám palce!

 

Jan Šinágl, 11.12.2017

* * *

V České republice se nenajde 10,- Kč na občana, aby se mohlo uskutečnit velkolepé MS v gymnastice v Praze v roce 2022?! V roce 80.výročí narození Věry Čáslavské?! Nevěřím, že jsme tak CHUDÍ a MALÍ!

* * *

Milan Hnilička bude vládním zmocněncem pro sport

* * *

Aktualizováno 19.12.2017


Dne 11. prosince 2017 21:46 Jan Šinágl <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.> napsal(a):

Dobrý den,


bude-li se chtít ČGF k mému článku vyjádřit, samozřejmě její reakci rád uveřejním v rámci tiskového zákona a práva vyjádření druhé strany.


Přeji ČGF mnoho zdaru a nadějeplný Adventní čas.


S pozdravem


Jan Šinágl


--
SODALES SOLONIS o.s.

www.sinagl.cz

==============================================


Dne 15.12.2017 v 16:41 Roman Slavík napsal(a):

Dobré odpoledne pane Šinágle,

se zájmem jsem si přečetl Váš článek týkající se rozhodnutí České gymnastické federace nepodat nakonec kandidaturu na pořádání Mistrovství světa ve sportovní gymnastice v Praze v roce 2022.

Po konzultaci se svými kolegy si Vám dovoluji oznámit, že Česká gymnastická federace nemá v úmyslu vyjadřovat k Vašemu článku uveřejněnému na serveru www.sinagl.cz

Na závěr si dovolím jen osobní poznámku. Ke sportu patří nejen touha a naděje ve vítězí, ale patří k němu neodmyslitelně také pokora, sebereflexe a umění přijmout také porážku a poučit se z ní do budoucna pro další boje ...

Přejí i Vám mnoho zdaru a příjemně strávený čas Adventu ...

Roman Slavík          

--

Roman Slavík

předseda / President

ČESKÁ GYMNASTICKÁ FEDERACE

CZECH GYMNASTICS FEDERATION


Zátopkova 100/2, 160 17   Praha 6

Tel./fax: +420 242 429 260

GSM:     +420 739 300 960

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Web:  http://www.gymfed.cz

==========================================

-------- Přeposlaná zpráva --------

Předmět: Re: MS v gymnastice v roce 2022 se konat nebude, protože ČGF si odhlasovala nepodat kandidaturu…
Datum: Tue, 19 Dec 2017 11:12:31 +0100
Od: Jan Šinágl <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;
Komu: Roman Slavík <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;
Kopie: Hnilička Milan, Machů Kateřina, Čáslavská Radka, Čáslavská Věra ...

Vážený pane předsedo,


děkuji Vám za Vaši reakci a přání. Chápu ji, nicméně věřím, že s pomocí nového vládního zmocněnce pro sport (pokud vláda získá podporu), dokážeme společně s podporou ČGM uspořádat MS v gymnastice v roce 1922 v Praze k uctění památky a odkazu Věry Čáslavské. Mezinárodní gymnastická federace jistě pochopí mimořádnou situaci (korupce na MŠMT, nová vláda), která zabránila včasnému podání přihlášky před konečným termínem. Jistě by jinak podána byla se všemi potřebnými garancemi. Porážky patří k životu. Jsou porážky s úsilím, bojem, tedy čestné a porážky, kdy nebylo vyvinuto takové úsilí, aby mohly být za takové považovány. Konstatovat, že něco nelze je Vaším právem. Odpovědní by měli vždy udělat vše pro to, co je v jejich silách a možnostech, aby jim svěřené pravomoci plně využili - i s případnými riziky - v zájmu dobré věci. V tomto smyslu Vám i ČGF přeji mnoho zdaru, energie, elánu a odvahy do další práce a těším se na setkání na MS v gymnastice v Praze v roce 2022. Podporu Mezinárodní gymnastické federace a celého gymnastického světa jistě máme. Jsem si jist, že ho naše země nezklame. Je to jistě přáním velké většiny sportovního i nesportovního světa u nás i v zahraničí.

Dovoluji si připojit myšlenky zakladatele Sokola dr. Miroslava Tyrše: "Malý je ten, kdo malý má cíl." - „Peníze nejsou nic, jsou-li všechno, peníze jsou všechno, nejsou-li nic.“ - "Člověk je tu proto, aby si něco předsevzal a aby to vykonal. Pouhá existence je moře bez vody, kniha bez obsahu, život bez života."


Nadějeplný Adventní čas a úspěšný rok 2017


Jan Šinágl

P.S.
Naši komunikaci ve veřejném zájmu přidám k poslednímu článku. Samozřejmě k němu přidám i případnou reakci ČGF.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.33 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)