Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 02.03.2021 08:33
  Jak rikame v Indii; Atcha! Asi vis, nesetkava se muj ...

  Read more...

   
 • 02.03.2021 08:29
  Vážený pane Šinágle, jak je vidět, oba dva uctíváme ty správné ...

  Read more...

   
 • 02.03.2021 08:25
  Ke dni 2. února byla vakcína Sputnik V. jedinou, při ...

  Read more...

   
 • 01.03.2021 17:24
  Pane Šinágle, jsem hltavým způsobem nucen číst Vaše články. Jsem ...

  Read more...

   
 • 01.03.2021 17:08
  ... Před chvílí jsem vylezl z další dávky chemoterapie s tím ...

  Read more...

   
 • 01.03.2021 09:27
  Co všechno se dnes píše o Trumpovi, Bidenovi, mluvčí a ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

MFD_Zemela_Trudie_Bryksov_300411Úplné rehabilitace se gen. Josef Bryks dočkal až po 17 letech po listopadu ´89 !!! MO ČR žádost o odškodnění pro Trudie Bryksovou ve výši 1.100.000,-Kč po zvážení uznalo a ocenilo částkou 200,-Kč !!!

Ve čtvrtek dne 28. dubna 2011, zemřela ve Washingtonu ve věku 91 let paní Trudie Bryksová, statečná žena a manželka mjr. brig. gen. in memoriam  Josefa Brykse. Věnujte jim prosím tichou vzpomínku. Gen. Josef Bryks by se dnes za chování většiny obyvatelstva České republiky a stav, který připustili, musel hanbou propadnout. Za to rozhodně nebojoval, nenasazoval a neobětoval svůj život. Nejvyšší čas si to uvědomit, začít konat a být alespoň trochu hodni jeho odkazu a památky!

 

Při prvním soudním stání byli angličtí letci osvobozeni, komunisté pohrozili soudci smrtí, který nato vynesl rozsudky mnohaletých těžkých žalářů. Ohledávací lékař 12.8.1957 konstatoval, že takový infarkt ještě v životě neviděl. Při ranním odvozu zemřelého Josefa Brykse stáli všichni vězni v pozoru – bez rozdílu!  Život mu zachránil i Winston Churchill, kdy hrozila poprava anglických letců v německém koncentráku za útěk – pohrozil, že za každého letce, který nosí anglickou uniformu bude zastřeleno 10 německých pilotů! Jeho tělo nebylo vydáno pozůstalým se zdůvodněním jeho trestné a protistátní činnosti, neobdrželi ani jeho popel !!! Komunisté tak měli strach i z jeho mrtvoly. Chcete více důkazů o jak hrůzný systém se jedná, který mění svůj „obal“ dle potřeby, ale uvnitř zůstává nezměněn…?

Je smutné, že o muži o kterém natočila Velká Británie celovečerní film, nemůžeme dnes ani říci, kde leží jeho popel – někde na neznámém místě na vězeňských hřbitovech na Jáchymovsku…

MFD_Bryksov_v_Brn_141108Úplné rehabilitace se gen. Josef Bryks dočkal až po 17 letech po listopadu ´89 !!! MO ČR žádost o odškodnění pro Trudie Bryksovou ve výši 1.100.000,-Kč po zvážení uznalo a ocenilo částkou 200,-Kč !!! Teprve 28.října 2006 se dočkal Josef Bryks Řádu Bílého lva a jeho manželka jednorázového odškodnění ve výši 229.500,-Kč. Vdovský důchod tehdy nebyl ještě „vyřešen“, dost možná, že se ho paní Trudie Bryksová dočká také in memoriam…?!

Poděkujme JUDr. Lubomíru Müllerovi za jeho neúnavnou práci na očištění jmen našich hrdinů. Má zásluhu na tom, že jméno tohoto vskutku národního hrdiny a nositele těch nejlepších a nejkrásnějších lidských vlastností, nebylo zapomenuto.

Muž, který přecenil českou duši aneb Útěky Josefa Brykse

Angličané o něm natočili film, u nás nesměl být ani pohřben. Unikátní příběh dlouho zapomenutého letce, který dostal Řád britského impéria a v komunistickém lágru ho umučili k smrti.

Celovečerní film o Josefu Bryksovi natočili Angličané již krátce po válce. Film se jmenuje „Srdce v zajetí“.  Film, na který odkazuji výše, byl natočen u nás a měl předpremiéru 9. května 2007 na britském velvyslanectví v Praze. Josefu Bryksovi byl také věnován jeden díl v seriálu „Příběhy železné opony“. V archivu ČT jsem ho nedokázal najít…?! Je také vynikající, kratší, v mnohém ještě více působící!

Z komentářů k dokumentu:

Velmi smutné, ponaučme se konečně!

Tento dokument by se měl povinně ukazovat českým studentům na školách, aby oni, budoucnost české země, dobře věděli, jakých zvěrstev se dopouštěli komunisté. A dnešním komunistům by měla být zákonem odebrána všechna práva na další existenci jejich zrůdné organizace a veškerá možnost pro jejich dnešní, stále zrádnou politickou činnost! Že komunistická strana není zakázána a klasifikována jako strana fašistická je největší hanbou českého národa v naší nové historii po r. 1989!

Zlomené srdce

Musela to být velká láska, osudová, za kterou se pan Bryks vracel tolikrát z veliké dálky, za podmínek, které si nikdo z nás neumí představit. Nic pro něho nebylo překážkou, žádní nacisté, ostnaté dráty, stráže s kulomety, až komunisti mu vzali i tu jedinou spojnici se svou láskou a rodinou, kterou bylo zasílání peněz a tím dávání najevo, že nezapomněl, že mu na nich stále záleží. Práce se pro něj stala smyslem života, který mu bolševici vzali tím, že mu zakázali to jediné, co pro něj mělo ještě smysl. Zlomili mu srdce žalem. Je to neodpustitelné, žádnou kompenzací nenahraditelné. Ani 200 milonů dolarů Mrs. Bryks manžela nevrátí, vždyť byla celý život bez něj. Velice kruté. Děkuji za vynikající dokument, připojuji se k ostatním a doporučuji odvysílání na školách.

Poděkování

děkuji za nádherný dokument......zároveň je mi smutno, že dodnes tito hrdinové a jejich rodiny jsou nedostatečně oceněni. To jsou situace kdy se stydím za svoji národnost....

Poděkování

Děkuji za úžasný dokument. Vždy, když se dozvídám o podobných osudech, chce se mi plakat. Jak moc toho dokázal komunistický režim zničit! Zároveň cítím ohromnou hrdost, že takoví hrdinové, jako byl Josef Bryks, vzešli z našeho národa. Myslím si, že je velmi potřebné, aby se tyto a podobné dokumenty promítali na základních a středních školách.

Trudie Bryksová:

„Lituji, že nežil dost dlouho, aby si užil svobodu, kterou Československo získalo. Bylo mi těžko. Vychovávat dceru bez otce nebylo lehké a měla jsem v životě i další problémy, ale vždy jsem brala život jako cestu. Někdy má člověk štěstí a někdy ne, ale má se snažit, aby ostatní lidi na té cestě nezranil.“

Stát dosud nevydal peníze, které si Josef Bryks na jáchymovském uranu vydělal…!!!


Jan Šinágl, 30.4.2011

 

Aktualizováno:

Hrob byl objeven v říjnu 2009. Viz přiložený článek z MFD 10. 10. 2009 V následných soudních procesech nakonec Nejvyšší soud ČR:

- dne 17. 2. 2009 přiznal Trudie Bryksové odškodnění podle § 27 zákona č. 119/1990 Sb. ve výši 100.000,- Kč. Viz podrobnosti v příloze .

- dne 20.10.2010 odmítl nárok Trudie Bryksové na náhradu nemateriální (citové a morální) újmy ve výši 1.000.000,- Kč. Viz rozsudek NS ČR

Vdovský důchod byl paní Bryksové opakovaně zamítnut, ale nakonec byl „vyřešen“ na základě výjimky, kterou ve prospěch paní Bryksové udělila dne 3. 12. 2007 tehdejší ministryně obrany JUDr. Vlasta Parkanová. Důchod byl paní Bryksové přiznán s účinností od 1. 12. 2007.

 

MFD_Bryks_hrob_101009

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)