Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá kvě 21 @09:00 -
OS Praha 1: JUDr. Klára Samková versus ČAK
pá čvn 11 @09:00 -
OS Praha 1: JUDr. Zdeněk Altner

Nejnovější komentáře

 • 12.05.2021 12:24
  Bohužel, to co jsem chtěl nejvíce od filmu, že významně posunul ...

  Read more...

   
 • 12.05.2021 08:31
  JUDr. L.Müller doplňuje: aktuální generálské hodnosti od ...

  Read more...

   
 • 09.05.2021 18:40
  Můj děda prof. Štefl, autor "Vraha duší", za války pečlivě ...

  Read more...

   
 • 09.05.2021 12:11
  Pan Andrej Babiš je prvním člověkem v moderní historii Českého ...

  Read more...

   
 • 09.05.2021 08:42
  Joe Biden během předvolební diskuze řekl presidentu Trumpovi ...

  Read more...

   
 • 06.05.2021 15:51
  Dobrý den pane Šinágle, bratr mi po dlouhé době zavolal, prý ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Dne 9.září se dožila světoznámá operní pěvkyně Soňa Červená 95 let v neobyčejné duševní a duchovní svěžesti. Na ČT Art byl promítnut v den jejích narozenin od 20:15 hod. Úžasný dokument režisérky OlgyCervena Sona stari Cervena Sona mladiSommerové ČERVENÁ. Je svědectvím života, doby, krutosti nacismu a komunismu. Její maminku komunisté otrávili, aby jí nemuseli vracet majetek poté, co se vrátila z nacistického koncentračního tábora. Její tatínek založil známou Červenou sedmu, její dědeček vynalezl saxofon, spolupracovala s Herbertem von Karajanem… Neuvěřitelný příběh života, který osloví každého, kdo se nenechal zdeformovat a otupit „moderní“ dobou.

Stále je plná života, který ji naplnil velkou moudrostí: „Ve svém rodném městě jsem byla největší cizinkou“ -„Myslím si, že je to největší spravedlnost na světě, stárnout a zemřít, ač smutná“ – „Nechci umřít, nespěchá to“ – „Každý rok v lidském životě je Boží dar“ – „Propadat své vlastní dokonalosti to je opravdu hloupé, to nesmíte. Aspoň já jsem vždycky o sobě pochybovala a ty pochyby mne vynesly ještě výš. Nejdůležitější je to co dáváte vy a ne to co přijímáte. Co já dám obecenstvu a co já dám té roli, jak se na ni připravím, ta pokora a ta disciplína v tom hraje velkou roli, v životě, slávě.“

Reprízu můžete shlédnout dnes od 0:20 hod na ČT Art, což je další ostuda veřejnoprávní ČT (aby vidělo co nejméně diváků!) i to, že na opakování (v rozporu se zvyklostmi), nebyl na programu 9.září žádný odkaz?! Doufejme, že dokument bude trvale dostupný v iVysílání ČT a nestihne ho osud mnoha dalších dokumentů a pořadů ČT, které byly natočeny za peníze daňových poplatníků. Mají být trvale dostupné v iVysílání.

Veřejnoprávní ČT uplatňuje zásadu tzv. „vyváženosti“, ale porovnáte-li počet pořadů o zločinech nacismu a zločinech komunismu, vysílací časy a počet pořadů v iVysílání, je ona proklamovaná „vyváženost“ značně narušena ve prospěch zločinů nacistů, kdy komunistické zločiny a zrůdnosti, jako by nebyly?! Naopak roste počet pořadů z doby totality, které podprahově divákovi připomínají, jak se nám tehdy „dobře a spokojeně“ žilo. Veřejnoprávní ČT se nám nebezpečně „znormalizovala.“!

 

Jan Šinágl, 13.9.2020   

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)