Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 03.03.2024 11:12
  Špičky tenisového svazu posílaly „malé domů“ přes rodinu a ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 11:00
  Pokud by PČR jednala bezchybně, není co řešit. Pokud pochybila ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 10:52
  14 mrtvých. 25 zraněných. Pořad ABJ probírá vraždění v Praze.

  Read more...

   
 • 03.03.2024 09:09
  V Senátu se připojím a budu hlasovat pro pozměňovák zaručující ...

  Read more...

   
 • 01.03.2024 15:44
  Co jsou tedy ty důvody? Mám nějaké vlastní životní plány, je ...

  Read more...

   
 • 01.03.2024 08:30
  Mluvčí Navalného Kira Jarmyšová řekla, že na pohřeb by ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Snehurka a sedm trpaslikuVytvořit skutečnou kvalitu dnes veřejnoprávní ČT neumí, tak opakuje osvědčenou „klasiku“. Divil bych se, kdyby opět nevysílala ruskou stálici „Mrazíka“...Mrazik

České děti už prakticky neznají Sněhurku a sedm trpaslíků, Kačera Donalda, Pepka námořníka a další seriály, které milovaly a milují stamiliony dětí po celém světě. To by byly skutečné stálice, které by české děti milovaly – nevnucené, oslovují přirozeností, lidskostí a dobrým příkladem pro život, ze kterého profituje i celá společnost.

Opět jsem se díval na úžasný britský film „Malý lord“ z roku 1980, který německá ARD vysílá už od roku 1982 každý rok před Štědrým dnem. České děti i dospělí by byly nadšeny i kdyby neuměly německy. Nádherné prostředí, dialogy, idea a hluboká lidskost, která právě před svátky Vánoc povznáší a nutí k zamyšlení. Dočká se česká veřejnost někdy i české verze? Byl by to skvělý dárek od veřejnoprávní ČT. Navrhoval jsem to vedení ČT, poděkovala, dosud marně. Vánoční mši a kázání Papeže Františka na Štědrý den z Vatikánu ČT přímým přenosem nevysílala. Vysílala Vánoční koncert Karla Gotta…

Jan Amos Komenský POSELSTVÍ, aneb kdy se probudí člověk?!

Jako každoročně jsem dnes sledoval tentokrát už 44. Mezinárodní cirkusový festival v Monte Carlu. Vynikající artisté z celého světa, včetně ruských, ukrajinských, čínských a mongolských. Ukrajinské duo Vladimir Vladimir bylo neuvěřitelné (obě těla jako svíčka, spojená na špičkách nožů!) I oni obdrželi z rukou pořádající knížecí rodiny nejvyšší ocenění Zlatého klauna. Komentátoři jsou také jedineční, jejichž úroveň s českými nelze srovnávat. Pořady vysílají přímo a ze záznamů opakovaně všechny veřejnoprávní západní televize. Tak se spojuje Evropa a vyspělý svět. V tomto ohledu jsme „1000“ let pozadu, v zajetí své provinciálnosti a pocitu, že jsme „pupkem světa“. Neschopnost či záměr udržovat obyvatelstvo v nevědomosti a o to snadnější manipulovatelnosti?  

Moderátoři se rozloučili slovy: Děkujeme, hezký zbytek večera a zůstaňte zdrávi.

 

Jan Šinágl, 26.12.2020

* * *

Česká televize se zřejmě snaží odstranit předsudky většinové populace

Česká televize se snaží vnucovat menšinový aktivismus a destrukci lidských vztahů. ČT by neměla být jako veřejnoprávní médium zrušena, ale je třeba změnit její pokrokářské směřování v dramaturgii i zpravodajství. … Otázkou je, proč ČT netočí seriály o lidech z padesátých let 20. století, kteří prokázali statečnost nebo se vzepřeli totalitě. … Většina kritiky ČT se týká neobjektivního zpravodajství, ale mnohem tragičtější situace je v její dramaturgii zaměřené na pokrokové vidění světa.

Namísto hodnot, jako je rodina láska k národu, víra či slušnost, se však ČT snaží většinové společnosti vnucovat menšinový aktivismus a destrukci lidských vztahů, když je vydává za normální chování. ČT by neměla být jako veřejnoprávní médium zrušena, ale je třeba změnit její pokrokářské směřování v dramaturgii i zpravodajství, což se neobejde bez reformy této instituce. Česká televize by za peníze nás všech neměla financovat aktivistické agitky.

* * *

Zemanovo Vánoční poselství - o Vánocích a jejich poselství ani slovo...

Poslední popravený politický vězeň. Skauta Vladivoje Tomka oběsili před šedesáti lety

Zemanovo Vánoční poselství - o Vánocích a jejich poselství ani slovo...

Česká televize se zřejmě snaží odstranit předsudky většinové populace

Facebook a Demokracie, aneb o zneužívání uživatelů!

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2020-12-26 18:04
Sametová revoluce pelichá.

Česká televize může vysílat Karla Gotta do aleluja. Je to náš zpěvák. Vánoční projev papeže Františka se vysílá, ale jen jednou v roce.

Přestože našeho zesnulého pilného zpěváka může nám ČTV zprostředkováva t po celý rok kdykoli, už opět jsou zde zamezující síly, které v době pražského jara stály na hanbě.

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)