Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.07.2024 08:14
  Ve volbách do europarlamentu ale v poměru 12:9 uspěli ...

  Read more...

   
 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zeman a Adventni venecNestátnické, malé, nedůstojné, s poselstvím Vánoc nemající nic společného. Nezapřel svoji povahu. Jiný nebude. Nemůžeme očekávat, že bychom se politických projevů hlavy státu dočkaliZeman PRAVO 31.8.2002 na místech a ve dnech kam především patří: v Den české státnosti 27.září, či 1.ledna Dne obnovy samostatného Českého státu.

Neopomněl zkritizovat minoritní média a jejich novináře, dokonce i jmenovitě, zato neřekl ani slovo o současném největším problému země – exekucích, kdy téměř milión lidí není schopno splácet své dluhy a kdy se do nich z nemalé části dostali díky nefunkční české justici. O ní se samozřejmě také nezmínil i když nemůže neznat rozsudek ESLP ze dne 25.6.2020 o „disfunkci české justice“ a porušování vnitrostátního práva na „ostří nože“. O skandálu na české ambasádě v Maroku také mlčí. Sám aktivně přispívá k jeho neřešení neodvoláním velvyslance Viktora Lorence. „Pravda vítězí“, ale u Zemana jen jak se mu hodí či nehodí…

ČR na svátky Vánoc opět „nezklamala“…

Miloš Zeman: „Chtěl bych kromě jiného poděkovat dobrovolníkům, o kterých se málo mluví. A přitom, aniž by je kdokoli nutil, pomáhají, pomáhají republice. V Rakousku mají zákon o dobrovolnictví. Možná, že by stálo za úvahu, aby obdobný zákon platil i u nás, abychom mohli dobrovolníkům efektivně pomáhat.“

Zákon o dobrovolnické službě byl v Česku přijat v březnu roku 2002, v dubnu ho podepsal prezident Václav Havel. Předkládala ho tehdejší menšinová vláda ČSSD v jejímž čele stál Miloš Zeman. Nedivme se, že ho ani v tomto směru nedokážou „ochránit“ jeho zkorumpovaní poradci.

Vyzývá k očkování, sám nejde příkladem ani neřekne proč? Řeší ekonomické otázky, zadlužení, věří tomu, že v příštích volbách budou „kandidáty lidé, kteří už v životě něco dokázali, nikoli lidé, kteří se vynoří z neznáma a řeknou, že sice nic nedokázali, ale že slibují, že budou hodně pracovat“, ale už neřekne jak toho dosáhnout? Samozřejmě jen změnou volebního zákona. To občané zákonodárci nikdy dobrovolně nepřipustí, pouze pokud si hospodářská krize vynutí, aby neschopní odešli, přestali  škodit zemi a jejímu obyvatelstvu.

Poslechneme-li si Vánoční poselství presidenta SRN Franka-Waltera Steimaiera, vidíme ten nebetyčný rozdíl i bez znalosti německého jazyka – v obsahu, formě a provedení. I Hrad nám tak ukazuje svoji provinciálnost v osobě nejvyššího představitele země – „král je nahý“. Jeho skrytá nenávist se opět projevila.

 

Jan Šinágl, 27.12.2020

***

Poslední popravený politický vězeň. Skauta Vladivoje Tomka oběsili před šedesáti lety

Česká televize se zřejmě snaží odstranit předsudky většinové populace

ČR na svátky Vánoc opět „nezklamala“…

***

“Nerozčilujme se otázkami hospodářskými a politickými - problém dneška není jen hospodářský a politický, nýbrž především mravní; v celém veřejném životě, v hospodářském a politickém, musíme se vzdát vší násilnosti.”

T.G. Masaryk, Vánoční poselství z roku 1933

***

Prominentní britský historik Paul Johnson, kniha "Intelektuálové": Na zadní straně knížky je uvedeno:

 „Paul Johnson ve své nejslavnější knize brilantně analyzuje nejhorší z lidských chorob – intelektualismus. … Na životě a díle známých osobností ilustruje britský historik ono zvláštní přesvědčení (polo)vzdělanců, že jsou povoláni rozumět všemu: morálce, politice, ekonomii, náboženství, filosofii, ba i smyslu dějin a řádu světa. Ze svých amatérských představ vytvoří světonázor, jako by si ani neuvědomovali, že lidské vědění je omezené a odbornost v jednom ohledu nutně nezaručuje autoritu v disciplíně odlišné. Co ale u hlasatelů nového a „lidštějšího“ světa překvapí nejvíc, jsou časté morální debakly a místy až monstrózní podlost, jíž se vyznačuje jejich soukromý život. V dalekosáhlých plánech na zlepšení podmínek lidstva jako celku totiž dočista zapomněli na konkrétní lidi – především na své nejbližší.“ 

***

„Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující, dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání. Máte pravdu, je třeba překonat krizi důvěry, technickými zásahy, finančními a úvěrovými ji však překonat nelze, důvěra je věc osobní a důvěru lze obnovit jen mravním hlediskem a osobním příkladem.“

Tomáš Baťa st.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (4 Votes)
Share

Komentáře   

0 #3 Jan Šinagl 2021-01-01 11:15
Moudrá slova mají vzbudit čin

HOLD

Z těch tří slovutných mužů, jejichž projevy byly zveřejněny nejkonkrétnější je pan Tomáš BAŤA.

T. Baťa srozumitelně vysvětluje jak a čím lze jmenované hodnoty vytvořit a zlepšovat. To nejsou hraběcí rady, ale pojmenování způsobů jak postupovat, na čem pracovat, aby to o čem se státníci zmiňují, se skutečně stalo, opravdu působilo, mělo vliv.

KM.
0 #2 Jan Šinagl 2021-01-01 11:14
Mluvit ve společnosti o Zemanovi to je jako mluvit sprostě.

KM
-3 #1 Jan Šinagl 2020-12-27 13:24
Česká nedbalost a nezájem v minulosti i současnosti přináší své plody.

Československé úřady po druhé světové válce zkonfiskovaly Lichtenštejnsku a jeho občanům majetky, protože je označily za Němce a aplikovaly na ně Benešovy dekrety. Lichtenštejnové se, ale hájili vždy tím, že jsou občany samostatného lichtenštejnské ho státu, nikoliv Německa, takže se na ně nemohly Benešovy dekrety nikdy vztahovat.

To se stalo proto, že jsme nechali komunisty v našem českém státě si s cizími i našimi majetky manipulovat jak soudruzi chtěli. To všechno jsou plody našeho nezájmu o dění ve státě.

Nyní už opět skupujeme kdejakou chatu a chalupu, abychom si na nich uskutečňovali své zájmy, ostatní nám bude jedno. Potom se nedivme jak skončíme.

Vybral KM

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)