Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.02.2024 10:34
  „Realisticky si musíme připustit, že Evropa pro Ukrajinu ...

  Read more...

   
 • 23.02.2024 10:33
  „Putin chce strach a tím mu dáváme co on chce.“ Premiérka ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Rychetsky Pavel

Podstatné je, že v čele Ústavního soudu sedí osoba, která spoluvytváří normy chování a hlasuje pro ně, aby je pak rušila, kritizovala a prohlašovala za nesouladné s Ústavou. S tou samou Ústavou, kterou se zaštiťoval, když kdysi přijetí těchto norem prosazoval.

***

V minulosti se stávalo, že ve volbách jedné straně stačilo k zisku poslaneckého křesla asi 19 tisíc hlasů, zatímco jiná jich potřebovala přes 43 tisíc. Věděli jste, že strana, která obdržela ve volbách 37,5 % platných hlasů, může získat nakonec 60 % mandátů? Přesně taková situace nastala při volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017 v Karlovarském kraji. Naopak dvěma stranám, které v tomto kraji shodně získaly 9 % hlasů, nebyl přidělen žádný mandát - Institut H21.

20 let trval tento protiústavní stav zavedený a zrušený pod „patronací“ JUDr. Pavla Rychetského a preméra Miloše Zemana v rámci tzv. „opoziční smlouvy“. Jako vícepremiér zákon Rychetský vícekrát obhajoval.

Friday Edition: Jak ústavní soudce Rychetský mluvil v roce 2012

V televizním rozhovoru se Pavel Rychetský rozčiloval, že musí opakovaně čelit otázkám, proč toto flagrantní porušení Ústavy ČR řeší  Ústavní soud ČR až po třech letech, navíc  v tak nevhodné době? Řekl, že soudce zpravodaje vybral náhodně počítač a současně doplnil, že soudce zpravodaj je jedním z největších českých odborníků na volební systémy?! Pan předseda by zřejmě odpověděl, že to byla náhoda… Bohužel mu tuto logickou otázku moderátorka nepoložila. Také náhoda, neschopnost či strach a nepopudit? V západních médiích by tato otázka přirozeně nemohla nepadnout.

Dobře doplňuje v LN v Dopisech redakci (8.2.2021) pan Chalupský v reakci na článek Otočky soudce Rychetského, jen v senátorovu McCainovi se hluboce mýlil. Takto minulost známého senátora USA připomněl Josef Mašín v právě vyšlé knize Mašínové – Ve stínu šibenice.

SDL CZ vyhnani 1945 statistikaMimochodem v roce 1935 vyhráli volby čeští Němci. Urychleně byl změnen volební zákon tak, aby čeští Němci na jednoho svého poslance potřebovali mnohem více voličských hlasů než ostatní strany. Byli to patrioti své rodné země. Představa, že by Hitler nazabral Sudety a později nevznikl Protektorát Čechy a Morava, není zas tak nereálná, kdyby se ujali vlády, stejně jako ta, že by se čs. armáda aktivně zapojila do boje proti nacistům, kdyby se rozhodli zaútočit proti Československu.

Po vzniku ČSR a diskriminační politice vůči 1/3 obyvatelstva, pochopitelně inklinovali k Hitlerovi jako svému zachránci. S jeho nastupujícím radikalismem podpora klesala. O komunistech věděli také své. Jejich voličské hlasy nám po válce chyběly. Proto tolik prezident Edvard Beneš usiloval o jejich vyhnání, jak věřejně říkal „vylikvidování“. V době míru „hrdina“, v době ohrožení země zbabělec.

Jako vrchní velitel vydal rozkaz plně vyzbrojené a odhodlané armádě vzdát se, utekl za hranice, kdy celá země byla odhodlána bojovat. S následky jeho chování a rozhodnutí se potýkame dodnes.

P.S.

Zeman vyznamenal Rychetského Řádem TGM I.třídy ke dni 28.10.2020. Nyní mu řád odebral, přitom ho kontrasignval premiér Babiš. Prezident ho nemůže sám odebrat. Odebrat ho lze jen po spáchání trestného činu. Sluší se poznamenat, že o volebním zákonu nerozhodl sám Rychetský, ale většina soudců Ústavního soudu. Takže Zeman asi podá podnět pro spáchání trestného činu na všechny ústavní soudce, kteří změnu schválili. Názor o Zemanovi a Rychetském si může veřejnost udělat sama.

 

Jan Šinágl, 10.2.2021

***

Rok 2007: Z mé korespondence s předsedou Ústavního soudu JUDr. Pavlem Rychetským

Demokracie je především dobrovolná disciplína a sebekázeň v chování a v myšlení

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (6 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)