Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st kvě 31 @19:00 -
KVH: Hledání rovnováhy aneb Život soudce
čt čvn 01 @08:00 - 05:00PM
Pochod Postoloprty Žatec
so čvn 10 @08:00 - 08:00PM
Dejvice: CH stánek na Festivalu ambasád
po čvn 12 @14:30 -
OS Praha 2: dr. Bartsch

Nejnovější komentáře

 • 29.05.2023 16:39
  Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:33
  Michael Žantovský už nepovede Knihovnu Václava Havla. Ředitelem ...

  Read more...

   
 • 25.05.2023 12:30
  Tak ještě jedna perlička od soudu. Napsala jsem klientovi ...

  Read more...

   
 • 20.05.2023 16:15
  Nic proti tomu, pokud president jezdí na motorce v okolí Lán ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 12:38
  Vakcíny, obě založené na technologii messengerové RNA (mRNA) ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 07:45
  Jsme ve válce, paní Anežko. Některé bitvy se prohrávají, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Media cenzuraIN MEDIAS RES. Čeští novináři se bohužel až příliš často staví na stranu mocných – ať již státu či policie – a papouškují jejich tvrzení. Žádný div, že jim věří čím dál tím méně lidí.

Po čem myslíte, že skočí tuzemští novináři? Na co šéf redakce nasadí nejlepší investigativce a analytiky?

Nebudu napínat dlouho. Bohužel na kauzu Hlubuček. A to v nepoměru tak strašlivém, až to bije do očí. Monitoring Newton media zaznamenal od 15. června do 7. července v tuzemských médiích přesně 4854 informací týkajících se Hlubučka a spol. A pouze 167 zmínek o fatální prohře českého státu v mezinárodní arbitráži. 30krát vyšší pozornosti tedy média věnovala případu, ve kterém je škoda více než 2350krát nižší!

Na straně mocných

To v kauze Hlubuček tu máme „papír“ podepsaný a orazítkovaný policií, ze kterého se dá citovat jak ze slova božího. S vírou, že policie přeci ví, co činí. A pokud se po letech třebas ukáže, že obvinění Hlubučka a spol. stála na vodě, jako již tolikrát v minulosti? My nic – my novináři. Jen jsme „ve veřejném zájmu“ citovali policii…

Srovnání přístupu českých novinářů ke dvěma různým kauzám spojených 15. červnem letošního roku je pro mě dalším dokladem jejich selhání. Selhání, které ve svém důsledku dále snižuje důvěryhodnost médií a potažmo novinářů.

Ti čeští se bohužel až příliš často staví na stranu mocných – ať již státu či policie – a papouškují jejich tvrzení. Žádný div, že jim věří čím dál tím méně lidí.

Celý článek>

***

„Vláda chce kauzu STAN vymlčet. Ministrům tedy nevadí, že ministr vnitra, který má přístup k utajovaným informacím, kryl několik měsíců styky svých kolegů s mafiány a korupci. Pokud chce očistit své jméno, má jedinou možnost - nedělat ministra vnitra, dokud nebude mít prověrku.“

Alena Schillerová

***

OS Ostrava 9.6.2022: Kauza ing. Marka Gáby - představení hodné Bohnic – vítejte v právním státě!!!

Justiční Palerma v ČR: Po likvidaci ing. Marka Gáby u OS Ostrava, stejně brutální likvidace Ing. Miroslava Sochora – jak vysoké odškodné obdrží za novodobý státní terorismus ?!  

Skotačení zlínských soudců: odsouzení nevinného na 10 let, viníci nepotrestáni!

 Rada ČT 22.6.2022: Další mé krátké vystoupení - řeklo nejvíce!

KVH 21.6.2022: „Diskuse“ o médiích, nesouhlas vyjádřil pouze jeden občan

 

J.Š. 8.7.2022

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)