Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt bře 30 @17:30 -
Praha AC: Člověk a média
út dub 25 @12:30 -
OS Praha 1: JUDr. Vratislav Vajnar

Nejnovější komentáře

 • 25.03.2023 09:35
  Proruští dezoláti. twitter.com/.../...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 10:35
  Kdo řekne veřejně v Rusku, že na Ukrajině je válka, dostane 15 ...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 09:16
  Další lidský příběh z nelidské války: Ukrajinský operátor ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 18:20
  "Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 17:36
  „Rada, kterou mu mohu dát, nebo spíše tvůrcům jeho projevů, je ...

  Read more...

   
 • 21.03.2023 21:49
  Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že je ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

KVH I. panel Zavoral Dvorak 21.6.2022KVH II.panel 21.6.2022KVH pokračoval ve své tradici převažující prezentace jednotnosti panelistů. Se skutečnou, demokratickou diskusí a věcným střetem názorů to nemá nic společného. Ve svých diskusních příspěvcích jsem se pokusil to připomenout. Bylo mi kráceno slovo – odpovědí jsem se nedočkal. Bohužel ze dvou hodin zbylo na otázky a názory veřejnosti jen pár minut.

KVH obecenstvo 21.6.2022KVH panel Denik N 21.6.2022V prvním panelu mi na mé otázky gen. ředitel ČRo René Zavoral, ani gen. ředitel ČT Petr Dvořák, neodpověděli (od 47 min.) Druhý se zmohl pouze na: „Já jsem neviděl ten otazník na konci otázky, takže si myslím, že pan nepotřebuje odpověď, ale spíš potřeboval prostor pro presentaci, takže využil ho a myslím si, že všichni si udělají obraz.“ Rád jsem se nechal poučit od mediálně zběhlého, jak se vyhnout nepříjemným otázkám útokem na jejich autora. Neměl jinou možnost, jinak by musel přiznat flagrantní selhání veřejnoprávní ČT. Samozřejmě, že se dobře, osobně známe už roky, ze zasedání Rady ČT a bohaté korespondence, která pochvalu, bohužel, neobsahuje…

 

KVH 30.5.2022: Janek Kroupa "ČISTÍ" - o zkorumpované PČR, (ne)závislosti tisku – video pořízeno nebylo…

OS Ostrava 9.6.2022: Kauza ing. Marka Gáby - představení hodné Bohnic – vítejte v právním státě!!!

Komunistická justice v Ostravě řádí jako v 50. letech

***

Druhý panel už byl zajímavější. Do diskuse jsem vstoupil od 1:55:10 hod. Zpětně hodnotím, že Reportéři ČT mohli alespoň zmínit autorku či autory znaleckých posudků ve věci Redla. Informace byla známá už během natáčení. Můžeme se těšit na další díl.

V soukromém rozhovoru jsme se bavili i o kauze Maroko (Deník N o ní napsal jen jednou, poté už jen „monitoroval“, jak mi řekli v redakci). Pan Wollner o kauze ví, ale nic zajímavého neobjevili, proto nic nenatočili. Připomínám, že šlo o obchod s vízy do Schengenského prostoru, který může souviset i s obchodem s lidmi, drogami, terorismem a zbraněmi. Ani likvidace konzulky dr. Jany Chaloupkové (28 let v diplomacii, znalost 12 jazyků) na ambasádě v Maroku nepovažují Reportéři ČT hodnou reportáže?! Na okraj uvádím, že velvyslanec ČR v Maroku Viktor Lorenc byl odvolán (na MZV pracuje nadále) a státní tajemník MZV ČT Miroslav Stašek, který se na likvidaci vynikající diplomatky podílel, byl jmenován novým velvyslancem v USA (doufejme, že agreement president USA Biden nepodepíše, USA jsou mnou informovány).

Reportéři ČT kauze Čapí hnízdo věnují hodně času, ale protokol o schválení dotace pro Čapí hnízdo (mělo jich být schváleno více najednou), nikdy nezveřejnili, resp. nikdo nezveřejnil? (ředitel ROPu Střední Čechy pan Munia, mně ho odmítl vydat).Téma jsem opět nemohl rozvinout a byl jsem „utnut“.  Pan Wollner považuje za podstatné, že šlo o podvod a že to úředníci nevěděli?  Na co tedy úřady a úředníky máme, když nenesou osobní odpovědnost za svá rozhodnutí a nejsou schopni poznat oprávněnou dotaci od neoprávněné? To bychom mohli podobné úřady rovnou zavřít, pokud nejsme schopni úředníky a ředitele potrestat za způsobení miliardových škod od listopadu 1989.

Veřejnost jistě ocenila výrok Jindřicha Šídla: “Pořad Máte slovo je největší ostudou veřejnoprávní ČT“. Jen bych nesouhlasil s jeho názorem, že „nejsme ve válce“. To, že kolem nás nevybuchují  bomby a neumírají lidé, ještě neznamená, že v ní nejsme. Válka má různé formy, kdy střely dopadají přímo i nepřímo a i ty druhé mohou usmrcovat.

***

Rada ČT 22.6.2022: Další mé krátké vystoupení - řeklo nejvíce!

***

Mimochodem kolik má zahraniční redakce ČT zpravodajů v zahraničí? Jsou opravdu na všech místech zapotřebí a dodávají exklusivní, závažné zprávy, skutečné zajímající a obohacující veřejnost? Smekám před jejich prací na Ukrajině. Za nejlepšího českého novináře považuji Tomáše Etzlera. V roce 2008 pracoval pro ČT na LOH v Pekingu, nezbyla ne něho novinářská akreditace, protože „rodinní příslušníci“ ČT měli přednost. Rozdělili si akreditace přednostně mezi sebou. Potřebnou akreditaci mu zajistila jeho švýcarská manželka, pracující pro švýcarskou televizi. Český novinář tak posílal zprávy do ČR jako „švýcarský“. Jeho film NEBE jsem také finančně podpořil – konečně ho lze shlédnout – doporučuji!

Poděkování důchodkyně médiím na závěr bylo symbolické - nemá informace a chválí, co by nechválila, kdyby věděla. Dokument o selhávání veřejnoprávních médií jsem jí nestihl předat a bude tak dělat nadále, co se od ní očekává, aniž tuší. Nepochybuji, že takových naivních, neinformovaných lidí ubývá. Na demokracii si jen hrajeme, nejsou lidi. Máme zločinnou justici a nedostatečně nezávislá média. V podstatě je země zralá na zásah armády, kdy instituce země flagrantně selhávají. Zatím nevidím velitele, na úrovní gen. Josefa Mašína či gen. Heliodora Píky.  

BATA Inspirace avers 2022BATA 99 postrehu avers 2022Přikládám dokument, který jsem nabízel v KVH a na Radě ČT - o flagrantním selhávání veřejnoprávní , který končí slovy: „Přeji Radě ČT a vedení ČT mnoho zdaru a odvahy, při jejím rozhodování, do nastávající těžké doby – dovoluji si doporučit knihu Inspirace Baťa, která je skvělým návodem, jak nastávajícím krizím čelit“.  

 

Jan Šinágl, 24.6.2022  

Mezinárodně uznávaný nezávislý novinář, publicista, politolog, t.č.  postihován v zemi EU (za svobodu slova a právo veřejnosti na informace) na majetku i zdraví. Angažovaný občan, dvacet let hájící pravdu, spravedlnost a zachování demokratických hodnot. Občan České republiky a Švýcarské konfederace, respektovaný demokratickými občany Evropy. 30 let života v totalitě, 20  let v demokracii, 20 let v postotalitě.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)