Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
út čvc 16 @13:00 -
OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2024 08:49
  Naši vládní politici jdou ve stejných stopách jako pokrokářští ...

  Read more...

   
 • 13.06.2024 12:29
  „Žádné morální zábrany“. Spekulanti útočí na majitele podílů ...

  Read more...

   
 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Kroupa Cisti aversKroupa Cisti revers

Aktualizováno 19.6.2022: Opět mi byl zablokován email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - poslední email dorazil 17.6.2022 v 18:42 hod. Na vyřešení problému se pracuje. J.Š.

***

Právo je reálná společenská koncepce založená na rozsáhlém kriminálním základě

***

Zajímává a poučná diskuse se zajímavými účastníky, do které jsem několikrát vstoupil a mohl položit i závažné otázky. Můžete si poslechnout zvukový záznam celé debaty. Mimo zbytečných slov zazněly i velmi zajímavé informace, pro informované nepřekvapující.

Tento článek obdrželi panelisté i veřejnost (bohužel jsem nepořídil více kopií, nepočítal jsem s takovým zájmem po mém vystoupení). I známí investigativci mají své hranice, zvláště když STAN Hlubocek and companypracují pro větší veřejnoprávní média a mainstream. Nezávislost novináře v tomto druhu médií má své hranice, které si nemohou dovolit překročit, nechtějí-li ohrozit svoji práci, kariéru, výhody, nebo dokonce svůj život. Nelze se jim lidsky divit. V tomto smyslu jsme se s panem Kroupou v soukromém rozhovoru shodli. Knihu jsem přečetl za den a mohu jen doporučit – otřesné čtení o praktikách v pozadí! Na můj veřejný dotaz, zda v knize jsou také kauzy „Budišov“ a „Golf Ještěd“, odpověděl autor „jen okrajově“, přitom jsou to kauzy zasahující do těch nejvyšších pater politiky. Nenašel jsem v ní ani jeden náznak o těchto kauzách. Nedivím se, jinak odpovědět nemohl. Kniha má pouze kapitoly, bez rejstříků, u tohoto druhu beletrie pochopitelné. Aleši Vébrovi dal soud po mnoha letech za pravdu. Dodnes z ukradené částky 60 milionů korun, neobdržel od státu ani korunu…  

KVH Kroupa paneliste 31.5.2022KVH Kroupa verejnost 31.5.2022

Ukázka str. 31:

… Novinář byl sám, bez vlivu, neměl bezedné finanční prostředky, zato měl zábrany - na rozdíl od těch, kterým se věnoval. Přestože nemohl vyhrát, neprohrál, měl Antonii.

„Tenkrát to dobře popsal Václav Havel v Eseji Moc bezmocných – uvažovala kdysi Antonie nahlas v jedné z nočních debat s Martinem. „V roce 1978 to bylo zdánlivě jiné, bezmocní byli bezmocnější než dnes a málo lidí chápalo význam občanské společnosti. Jenže dnešní situace je tak podobná! Vrcholní představitelé státu za jedinou legitimní moc považují tu vlastní, opřenou o zákon, stát a jeho bezpečnostní aparát. A ano, jistě, jsou zvoleni ve svobodných volbách… Ale zapomínají, že jejich úkolem je chránit hodnoty. Moc, kterou mají, je jen prostředkem. Ne smyslem. Potíž je, že o hodnoty je možné opírat se jen tehdy, když je máte. Nebo alespoň chápete, že existují. Zákon bez hodnot se stane často bezprávím.“

***

KVH 1.6.2022: Špidla, aneb zdroje jsou

***

Zajímavý postřeh bývalého elitního policisty Zdeňka Macháčka: „Máme 30.000 policistů, chceme dalších 10.000, přitom by jich stačilo 10-12.000, pokud by mohli pracovat efektivně“, dodal bych. V podstatě policisté jen „píší a čtou“ a poslouchají „generály“, kteří už svým nesmyslným počtem mohou pomalu vytvořit vlastní „vojsko“. Dnes nejsou zločinecké gangy tak brutální jako v 90. letech, ale krade se víc. Všude jsou zaběhlé party – PČR, soudy, SZ, politické strany, kdy sloužit zemi je to poslední, co je zajímá. Končí to tak, že eurokomisařka Věra Jourová se stala nejvlivnější ženou Česka. Dění ve zločinné zemi tak ovlivňuje žena, která se svým skutečným charakterem a minulostí pyšnit nemůže. Jako eurokomisařka má na starosti evropské hodnoty a transparentnost…

Bylo by jistě zajímavé vědět, co obsahuje soukromý tresor Jiřího Paroubka, stejně jako Věry Jourové?

KVH Kroupa krest knihy 31.5.2022K trestné činnosti se přiznala, následně přiznání odvolala, policisté byli odvoláni, důkazy zničeny, kdy a v rekordní době obdržela „odškodné“ 3.600.000,-Kč - za 14 dní vazby! Korunní svědek ing. arch. Marek Říčař (5 let v policejním programu na ochranu svědků s celou svoji rodinou), byl odsouzen na  7 let nepodmíněně (jeho děda byl poslanec za první republiky, skončil v komunistickém kriminále, jeho bratranec je plzeňský biskup).

Nepřekvapuje, že na podobné akce se veřejnoprávní ČT nedostavuje, KVH nenatáčí žádné video a v jejím archivu si nemůžete poslechnout, nebo přečíst, co vše zaznělo. „Moskviči“ jsou všude, hlásí se stále více o slovo – „Občané bděte“ – ve vlastním zájmu!

***

„Správní soudnictví je výkladní síň demokracie právního státu a mělo by o něj být náležitě pečováno.“ Dr. Emil Hácha, předseda prvorepublikového NSS – slouží k ochraně fyzických a právnických osob před nezákonnými zákroky státu.

 

Jan Šinágl, 2.6.2022  

Mezinárodně uznávaný nezávislý novinář, publicista, politolog, t.č.  postihován v zemi EU (za svobodu slova a právo veřejnosti na informace) na majetku i zdraví. Angažovaný občan, dvacet let hájící pravdu, spravedlnost a zachování demokratických hodnot. Občan České republiky a Švýcarské konfederace, respektovaný demokratickými občany Evropy. 30 let života v totalitě, 20  let v demokracii, 20 let v postotalitě.

***

OS Ostrava 1.6.2022: Justiční bezpráví v kauze ing. Marka Gáby už překročilo všechny myslitelné meze a hranice!

TK JUDr. Kláry Samkové 22.1.2019: Janek Kroupa, Jan Pokorný a ČRo se dopouštějí trestné činnosti?!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

0 #1 Jan Šinagl 2022-06-17 18:52
„Můžu si opravdu dovolit leccos.” Takhle šíleně arogantně mluvil Hlubuček o svých bytech ve Španělsku. Bodejť by ne, když si každý měsíc tahal z dopravního podniku 1,8 MILIONŮ KORUN! KAŽDÝ MĚSÍC! To je tak klasická korupce, že by to mělo být v učebnicích.
A co na to jeho šéf Vít Rakušan? Asi včera slavil svátek, protože hrozně dlouho nic neříkal a pak Hlubučka jenom vyzval k rezignaci. Jo, ještě mu pozastavili členství. To je všechno. Žádná osobní odpovědnost. Žádné důsledky.
Ale to by mě od strany tak prolezlé korupcí a skandály asi ani nemělo překvapovat, že?

www.facebook.com/.../?sfnsn=mo

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)