Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt čvn 01 @08:00 - 05:00PM
Pochod Postoloprty Žatec
so čvn 10 @08:00 - 08:00PM
Dejvice: CH stánek na Festivalu ambasád
po čvn 12 @14:30 -
OS Praha 2: dr. Bartsch

Nejnovější komentáře

 • 29.05.2023 16:39
  Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:33
  Michael Žantovský už nepovede Knihovnu Václava Havla. Ředitelem ...

  Read more...

   
 • 25.05.2023 12:30
  Tak ještě jedna perlička od soudu. Napsala jsem klientovi ...

  Read more...

   
 • 20.05.2023 16:15
  Nic proti tomu, pokud president jezdí na motorce v okolí Lán ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 12:38
  Vakcíny, obě založené na technologii messengerové RNA (mRNA) ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 07:45
  Jsme ve válce, paní Anežko. Některé bitvy se prohrávají, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Vebrovi rodinaUdálostech ČT dne 2.5.2020 byla opět připomenuta kauza Golf Ještěd. Jak to bylo doopravdy připomínám níže. Úvodem článek Aleše Vébra z roku 2009, který si přečetlo již přes 50.000Vebr spravedlnost pro zemi návštěvníků - Plzeňský masakr práva (a státu) – navazuje na něj článek Několik vět 2011 z něhož cituji:

… Proto vyzýváme vedení naší země, aby pochopilo, že nadešel čas ke skutečným a důsledným systémovým reformám, které by odstranily korupci, státem podporovanou lichvu (např. při exekucích) a klientelismus. Tyto změny jsou možné a mohou mít úspěch jen tehdy, bude-li jim předcházet vskutku svobodná a demokratická diskuse, bez vlivu politickými stranami ovládaných medií, které jsou zneužívány ke kriminalizování, dehonestování a likvidování těch, kteří jsou vládnoucí garnituře jakkoliv nepohodlní. Takové praktiky si v ničem nezadají s praktikami komunistického režimu z 50. let minulého století a nesou prvky nové totality. Prvním krokem k jakýmkoliv smysluplným změnám jsou předčasné volby, kde by již nesměli kandidovat ti politici, kteří po svém dlouhém působení, zavinili neutěšený morální, sociální a hospodářský  stav naší země….

Soud mu dal po letech za pravdu, že byl okraden o 66.000.000,-Kč. Má zákonný nárok o náhradu škody státem. Nemám informaci, že by mu do dnešního dne byla státem uhrazena škoda, kterou způsobily instituce státu a na který podal žalobu. Reportér ČT Hynek se zapomněl soudkyně Zlámalové zeptat, kolik za svoji luxusní dovolenou v Londýně zaplatila?! Bratr Aleše Vébra skončil na invalidním vozíku účelovou dopravní nehodou, aby rodina měla bránění se konkursní mafii stížené! Táta obou bratrů tento donebevolající zločin a nespravedlnost nepřežil…  

21.9.2010: Altner versus Cepl ml., Golf Ještěd, skandální usnesení ÚS ČR, další hroby, Schwarzenbergův ústup...

Dnešní jednání ve věci známé kauzy GOLF JEŠTĚD ve Slezské u soudce JUDr. Tomáše Motla proběhlo též bez zájmu médií, nicméně soudní síň byla zaplněna do posledního místa. Velmi zajímavé bylo svědectví známého novináře Janka Kroupy, který vypovídal jako první, kvůli nadcházející schůzce s premiérem Petrem Nečasem. Otřesné bylo vystoupení soudkyně JUDr. Zlámalové. Obávám se, že mezi soudci není takový intelekt žádnou výjimkou. Je přirozené, že si své trapnosti nemůže být vůbec vědoma. Nebyla schopna ani rozlišit pojmy GOLF CLUB a GOLF JEŠTĚD s.r.o., což bylo určující pro vyhlášení, resp. nevyhlášení konkursu a následné zločinné exekuce jak vyplývá z vyjádření obhájce Aleše Vébra. Svědčí o tom i její naprostá neúcta před soudem, kdy skrze dveře prostrčila veřejnosti lísteček, který byl až při vyvolání soudkyně Zlámalové předán soudci. Ten musel   přerušit jednání, veřejnost opustit soudní síň a soudce musel osobně dojít do kanceláře, kde byla na kafíčku tato povedená soudkyně. Mimochodem s pánem, kterému dala lísteček se vzkazem pro soudce, se při odchodu po svém svědectví oba vzájemně pozdravili slovem NAZDAR…?!  Ten pán se jmenoval Vašek a byl to jeden z odsouzených konkursních správců ve věci PROFu, který si už svůj trest odseděl. Byl to ten, co přijímal za spolupráce Norů usvědčující úplatek 500.000,-Kč ve známé kauze RYBENOR pana E. Stolby.

20.10.2010: Konečně občané začínají chápat, že politické strany jsou v podstatě jen nemravně prosperující firmy!

Úterní soud ve věci GOLF JEŠTĚD u MS Praha a další oběti konkursní mafie Aleše Vébra skončil 50:50 – konkurs zrušen, nezákonný prodej nikoliv – inu není nad dobrou víru kupce, jak nás poučil ctihodný Ústavní soud – jen měl také vysvětlit jak je to s dobrou vírou kupce, když nemůže nevědět jaký (kradený) majetek kupuje…?! Tomuto zpravodajství, vzhledem ke společenské závažnosti se vrátím v nedělním komentáři. V této kauze figuruje i další pěkný vejlupek policista Dvořák. Doporučuji úterní vystoupeni soudce Skývy u OS Liberec na TV NOVA, kdy byl souzen právě tento policista, zapleten také v kauze GOLF JEŠTĚD a kterého chválil i sám bývalý ministr vnitra František Bublan…?!

Dnes jsem náhodně potkal jednoho skvělého advokáta v Metru – jeho ústavní stížnost, ve věci podjatosti soudce,  byla, jako bývalého člena KSČ, který složil doživotní slib věrnosti zločinnému systému, zamítnuta s tím – „…že přece po roce 1989 už složil slib nový…“ !!! Divíte se špatným mravům v naší společnosti, když ani nejvyšší strážce ústavnosti v naší zemi o dobrých mravech nemá ani potuchy…?!

24.10.2010: Po osmi letech začínají Vébrovi vítězit – neskutečně mravně silná rodina!

Úterní jednání MS Praha ve Slezské za řízení samosoudce Mgr. Tomáše Mottla, přes vážnost projednávaného nevzbudilo žádný zájem médií – až ve středu přinesla TV NOVA krátkou reportáž v Televizních novinách.  Dostavil se i svědek, konkursní správce Mgr. Daniel Thonat, ale odmítl vypovídat. Mluvilo se o soudních a policejních mafiích, soudci Berkovi a dalších. Zajímavé, že ÚOOZ (Útvar pro odhalování organizovaného zločinu),  odmítl zaslat požadované policejní spisy, resp. vůbec nereagoval…?! Soudce Tomáš Mottl, místopředseda Soudcovské unie, vedl jednání skvěle a efektivně, jako se zažije málokdy u českých soudců.

9.3.2011: Česká WATERGATE: kauza RYBENOR s kauzou GOLF JEŠTĚD sahají do nejvyšších pater politiky!

Včerejší soudní jednání u VS Praha ve věci GOLF JEŠTĚD bylo odloženo na 12. dubna 2011 od 10:00 hodin kvůli opětovnému výslechu reportéra TV NOVA Jiřího Hynka a soudkyně JUDr. Zlámalové, která má na svědomí okradení rodiny Aleše Vébra v důsledku podvodně vyhlášené exekuce za úplatek. Měla by už dávno místo soudcovského taláru nosit vězeňský „šat“! Aleš Vébr jí zažaloval pro její prohlášení na TV NOVA, kdy prý jí měl pan Vébr vyhrožovat smrtí. Odsouzena nebyla, protože její trestný čin byl promlčen – soudci si zařídili krátké promlčecí lhůty, místo aby neměli vůbec žádné!

16.9.2011: Aleš Vébr: po 9 letech pravomocně zrušen konkurs na Golf Ještěd!  

Článek Aleše Vébra z roku 2009, který si přečetlo již přes 50.000 návštěvníků - Plzeňský masakr práva (a státu)

– navazuje na něj článek Několik vět 2011 z něhož cituji:

… Proto vyzýváme vedení naší země, aby pochopilo, že nadešel čas ke skutečným a důsledným systémovým reformám, které by odstranily korupci, státem podporovanou lichvu (např. při exekucích) a klientelismus. Tyto změny jsou možné a mohou mít úspěch jen tehdy, bude-li jim předcházet vskutku svobodná a demokratická diskuse, bez vlivu politickými stranami ovládaných medií, které jsou zneužívány ke kriminalizování, dehonestování a likvidování těch, kteří jsou vládnoucí garnituře jakkoliv nepohodlní. Takové praktiky si v ničem nezadají s praktikami komunistického režimu z 50. let minulého století a nesou prvky nové totality. Prvním krokem k jakýmkoliv smysluplným změnám jsou předčasné volby, kde by již nesměli kandidovat ti politici, kteří po svém dlouhém působení, zavinili neutěšený morální, sociální a hospodářský  stav naší země….

16.4.2011: TO JE TŘEBA !!!

Včera jsem vás informoval o skandálním rozsudku KS Ústí nad Labem a odměně třem zločinným exekutorům cca 2 miliony Kč, kteří se podíleli na rozkradení nové fabriky RYBENOR (Na tomto zločinu se podílel i Petr Gandalovič, současný velvyslanec ČR v USA, upozorněn a varován byl jak prezident Klaus tak ministr Svchwarzenberg!). Dnes byl vynesen VS Praha rozsudek ve věci žaloby Aleše Vébra na konkursní soudkyni JUDr. Renatu Zlámalovou z KS Ústí nad Labem v kauze GOLF JEŠTĚD. Soudkyně se Aleši Vébrovi, kterého prokazatelně pomlouvala a připravila svým nezákonným rozhodnutím o obrovský majetek, nemusí omlouvat a navíc musí Aleš Vébr zaplatit veškeré soudní náklady cca 100.000,-Kč !!! ZDE si tuto „soudkyni“ při její výpovědi můžete poslechnout.

Na shledanou zítra na Hradčanském náměstí v Praze u sochy TGM v 17:00 hodin!

23.1.2019: TK JUDr. Kláry Samkové 22.1.2019: Janek Kroupa, Jan Pokorný a ČRo se dopouštějí trestné činnosti?! ...

JUDr. Klára Samková: „Jsem přesvědčena, že činnost takovýchto tzv. investigativních novinářů je naprosto zhoubná pro tuto republiku. Všichni nadávají na politiky, že jsou úplatní, líní, že jsou hloupí. Možná jsou, ale to je tak 10% problému. 90% je manipulace novináři, kteří zdůrazní to, co se jim hodí a potlačí to, co se jim nehodí. Ve své podstatě jsou to oni, kdo protidemokraticky manipulují občany této země. Nechci vyvolávat konfrontace, ale ptám se novinářské obce jak dlouho v tom ještě hodlají pokračovat, jak dlouho, sami novináři a sama novinářská obec nechá tady několik málo jedinců řádit jak černou ruku a jak dlouho nechají špinit své profesní jméno takovými osobami jako je Janek Kroupa.“

3.4.2020: Janek Kroupa „investigativec“ a „detektiv“

Opět presentuje svůj další „velký případ“. Komentáře k článku nejsou povoleny, připojím ho tedy zde.

Zveřejněním varoval pachatele, ztěžuje tak vyšetřování PČR a další důkazy už získá těžko. Opět je „senzace“ na světě a čtennost stoupá. Připomínám jeho selhání v kauzách Golf Ještěd (Aleš Vébr) a Budišov (ing. arch. Marek Říčař). Znal pravdu,  mlčel a jen přihlížel likvidaci obou nevinných. 

 

Jan Šinágl, 3.5.2020  

* * *

1.5.2004: Před 16 lety se stala Česká republika součástí zemí Evropské unie

Ladislav Hejdánek: „Víra je to, co děláme navíc. Na tom stojí svět.“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)