Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.09.2023 08:49
  Je to nehoráznost. Prý „Nové znalecké posudky presentují spíše ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:10
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:09
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 08:32
  Manželka zemřelého na ambasádě v Saudské Arábii nedostává ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 07:50
  Rusko své odpůrce pronásleduje vždy a všude. Car Petr I. dal ...

  Read more...

   
 • 17.09.2023 10:17
  Farma-průmysl z nás dělá "pokusné králíky" a ještě na tom ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

MS_Praha_Vebrovi_191010Kauza Golf Ještěd – Video: HLAS MAFIE – SMOLENSK: Ing. Eugeniusz Wróbel zavražděn! - Vítězství občana nad miliardářem – Platíme za chyby politiků – Dopis ombudsmanovi – Klaus a Dyba – TK Altner – Ctirad Mašín Václavu Havlovi – Natálka a skuteční viníci – Co je horší než fašismus? – TK K213 u KS Praha! – Skandální Palas – Přestaňte vraždit stromy – Švýcarsko: Aneb jak zacházet s přímou demokracií.

Úterní jednání MS Praha ve Slezské za řízení samosoudce Mgr. Tomáše Mottla, přes vážnost projednávaného nevzbudilo žádný zájem médií – až ve středu přinesla TV NOVA krátkou reportáž v Televizních novinách.  Dostavil se i svědek, konkursní správce Mgr. Daniel Thonat, ale odmítl vypovídat. Mluvilo se o soudních a policejních mafiích, soudci Berkovi a dalších. Zajímavé, že ÚOOZ (Útvar pro odhalování organizovaného zločinu),  odmítl zaslat požadované policejní spisy, resp. vůbec nereagoval…?! Soudce Tomáš Mottl, místopředseda Soudcovské unie, vedl jednání skvěle a efektivně, jako se zažije málokdy u českých soudců.

MS_Praha_Ales_Vebr_191010ZDE je celé soudní jednání – doporučuji celý poslech, jinak pro orientaci: Daniel Thonat 9:30 + závěrečná řeč obhájceMS_Praha_Mgr._Tomas_Mottl_191010 pana Vébra 1:03:30 + skvělá závěrečná řeč Aleše Vébra 1:08:10 hod.

ZDE je usnesení a ZDE rozhovor s Alešem Vébrem po skončení soudního jednání. Je smutné konstatování, že po zrušení skandálního, nezákonného rozsudku není ukradený majetek automaticky navrácen majiteli a musí o něj nadále bojovat. Tato nemravnost je posvěcena i usnesením Ústavního soudu o nabytí majetku v dobré víře. Je otázkou jak mohl nový majitel koupit Golfové hřiště v „dobré víře“, když nakupoval levně a nemohl neznat okolnosti, které provázely tuto nezákonnou exekuci rodinného majetku. Zajímavé je, že když si např. koupíte v dobré víře v bazaru kradený automobil, musíte jej po zjištění jeho historie vrátit - bez náhrady škody - a podvedený majitel je odkázán na soudy – viz článek „Rizika při nákupu ojetého auta“.

Zrovna tak je smutné, že soudkyně Zlámalové, jejíž intelekt je opravdu chabý, mám-li se slušně vyjádřit o její hlouposti a bezcharakternosti. Tento konkurs „posvětila“ a  bude si dál soudit nepotrestána, protože její trestný čin byl promlčen – místo aby seděla ve vězení a přišla o všechen svůj majetek !!!

Bohužel TV NOVA zrušila pořad „Na vlastní oči“ a tím i jeho archiv. Níže se můžete podívat na její pořad HLAS MAFIE, který byl promítnut v soudní síni veřejnosti.

MS_Praha_konkursni_spravce_Daniel_Thonat_191010Středeční soudní jednání ve věci žaloby slovenského miliardáře Patrika Tkáče na Tomáše Berku stálo také za to. Miliardář žaluje slušného jen proto, že o něm píše pravdu – a to dokonce i v USA, ke požaduje odškodné za utrpěné škody, nijak neprokázané, ve výši 1 milion USD !!! Zejména vynikající byl výkon obecního zmocněnce pana Luboše Patery, která mimo jiné provozuje i známý justiční TV kanál. Obávám se, že by soudkyně Lobotková bez přítomnosti pana Luboše Patery a četné veřejnosti vynesla opačný rozsudek, který už měla připravený ve spise a byl důvodem vyslovení podjatosti, byť nebyl VS Praha jako důvod uznán. Opět doporučuji poslech, zejména pana Patery: ZDE3:40 + 41:50 + 1:02:25 + 2:04:10 hod. ZDE je rozsudek.

Na klidu této podivné „soudkyni“ jistě ani nepřidala moje přítomnost a použití jejího rozhodnutí ve věci mé prohrané žaloby na Haló noviny, kterou použila žalovaná strana. Mimochodem mi odmítla odpovědět na otázku zda-li byla členkou KSČ. Mlčet o své komunistické minulosti může jak se usnesl NS. Mlčení je také odpověď. Uvidíme, jak se k této otázce postaví Ústavní soud? Doufám, že NS brzy rozhodne o mých dovoláních ve věci Haló Novin, M.Grebeníčka st. a F.Šedivého a spravedlnosti tak bude učiněno za dost.

Lobotkov_papirek_241010Soudkyně Lobotková měla zjevně už před prvním jednáním připravený rozsudek – viz fotografie !!! Ve vyjádření uvedla, že je-li ve spise již před jednáním papírek s textem "rozsudek - 2x omluva + 100 000,-" znamená to v podstatě jakousi šifru, která po překladu pro ni znamená "soudní poplatek má činit 2x1000 Kč + 4000 Kč". Vrchní soud se v jednání o podjatosti spokojil s vyjádřením soudkyně, byť měl správně zjišťovat, zda obdobné papírky "se šiframi" jsou založeny i v jiných spisech této soudkyně, příp. jejího asistenta, potvrdilo by se totiž, že  obdobné papírky  v jiných spisech paní soudkyně založeny nejsou !!!

V pátek dne 15.10.2010, byl zavražděn nejlepší polský specialista na letecké katastrofy dr. Ing. Eugeniusz Wróbel. Stalo se 3 dny před dodáním ruské písemné dokumentace z vyšetřování zříceného letadla s polským presidentem Lechem Kaczynskym u Smolenska. Kdo bude dokumentaci nyní kontrolovat a jak asi kvalitně…?!

Účet stále volených politiků, které nikdo nechce: Za chyby politiků platí vždy jen občan - Od roku 1990 se nám platy zdesateronásobily, zatímco státní dluh se zestonásobil. Občan, kterého finanční úřad bezodkladně postihne i za korunové nedoplatky, jen nevěřícně zírá, že jeho dluhový podíl narostl do výše jeho mnoha měsíčních platů, ačkoliv nic nezpronevěřil, ani se nijak neobohatil. Občan s hrůzou pozoruje, že profláknutí politici beze studu opět kandidují, navíc ověnčení hesly boje proti korupci, kterou mnohdy sami tolerovali. Podivuhodný obrat ve spořivosti předvedli ti, co mohli kdysi zabezpečit úspornější nákup padáků, které nepadaly, vojenských plovoucí transportérů, které neplavaly, a předražených bankovních úvěrů, které se nesplácely. Stejní politici si dnes troufnout kázat, jak ušetřit z našich občanských korun, aby se státní dluh, narostlý jejich předchozími chybami, nezhroutil. Je evidentní, že pokud chybný obchodní záměr, vzniklý často i úmyslně, je v řádu miliard, má jeho vlastník dostatek miliónů na zajištění příznivého právního řešení, zatímco občan ve svých korunových chybách si prostě takového právníka dovolit nemůže…

ZDE je dopis občana ombudsmanovi, který se zřejmě zmůže ve své odpovědi pouze na další důkaz bezmocnosti svého úřadu…?!

Komentář E.Seiberta z mého webu: Klaus vyznamenal Dybu!

„Jedna ze zásadních prasečin Dyby a Klause (příkaz Klause Dybovi zmatovat HK, za pomoci Budínského..) bylo rozbití podnikatelských aktivit, neutralizace a likvidace Hospodářské komory ve smyslu německého a rakouského modelu a sice novelou zákona 309 tuším v r. 92/3 - nepovinné členství. Na mnoha okresech komory zanikly, podnikatelé při potížích se státní správou neměli oporu, podporu. V Německu má komora pod sebou rejstřík atd., ale i učňovské školství, které se u nás úspěšně po bolševickém trendu - všichni musí mít vzdělání... podařilo zlikvidovat. Tepláky si zaslouží pan Dyba a ne metál, bolševický řiťolezec a sluha.“

ZDE je záznam celé TK JUDr. Zdeňka Altnera ze dne 21.10.2010 v Mánesu. Z médii se dostavily pouze rádio IMPULS a agentura MÉDIAFAX. ZDE naleznete tiskovou zprávu a ZDE rozhovor rádia IMPULS s dr. Altnerem. Každý, skutečně nezávislý kandidát do Senátu, by toto závažné téma s celospolečenským dopadem, mohl ve své kampani použít. Dosud žádný z kandidátů a politiků dr. Altnera nekontaktoval a obávám se kontaktovat nebude, natož aby byl pozván do OVM Václavem Moravcem. Země se nachází  fakticky  v Ústavni krizi a všichni odpovědní se chovají jako pštrosi. Dlouho tento stav bez následků existovat nemůže.

ZDE – První zprávy: Ať Evropská komise prošetří volby, žádá Altner.

Článek advokáta Václava Vlka z LN „Špiclují nás! Stěžujte si u soudu“, navazuje na dokument „Předběžně podezřelý“ a můj podnět k rukám NSZ JUDr. Renaty Vesecké. Kupodivu navzdory zvyklostem, nebyl ještě jeho příjem do DS NSZ potvrzen…?“

A neškodí také připomenout dopis Ctirada Mašína presidentu Václavu Havlovi z roku 1996.

Prezident Václav Klaus vyznamenal Karla Dybu?! Nebyl to také ten, co si užíval pobytu v Kanadě jako vysoký funkcionář SSM ještě před listopadem ´89…?! Komentář z mého webu k tomuto článku: „Jedna ze zásadních prasečin Dyby a Klause (příkaz Klause Dybovi zmatovat HK, za pomoci Budínského..) bylo rozbití podnikatelských aktivit, neutralizace a likvidace Hospodářské komory ve smyslu německého a rakouského modelu a sice novelou zákona 309 tuším v r. 92/3 - nepovinné členství. Na mnoha okresech komory zanikly, podnikatelé při potížích se státní správou neměli oporu, podporu. V Německu má komora pod sebou rejstřík atd., ale i učňovské školství, které se u nás úspěšně po bolševickém trendu - všichni musí mít vzdělání... podařilo zlikvidovat. Tepláky si zaslouží pan Dyba a ne metál, bolševický řiťolezec a sluha.“ ZDE naleznete zajímavé hodnocení Václava Klause psychiatrem dr. Höschlem. Mimochodem právě vyšla první kritická knížka o Klausovi s názvem "Klaus - Portrét politika ve dvaceti obrazech", od Jiřího Pehe. Zajímavé, že k tomu dochází až po 20 letech – dosud vycházely knihy o Klausovi, které si psal sám…?!

Pachatelé útoku na malou Natálku byli odsouzeni k nejvyšším trestům. Aniž bych se jich v nejmenším zastával – za své činy musí každý nést odpovědnost - ale nikdo se neodváží napsat, že i tito mladí hoši mohou být obětí neřešených polistopadových problémů, resp. nepovedené tzv. „sametové“ revoluce, která nenastavila prakticky žádné účinné hranice zlu. To jsou pak následky nezodpovědnosti odpovědných, které nikdo nikdy k žádné odpovědnosti volat nebude a kteří se nyní předvádějí v TV v rozhorčených prohlášeních na adresu pachatelů zbabělého a zločinného útoku. Kdo pomyslí, že jsou také tito mladí muži sami obětí, mají zničený život, možná už nebudou mít ani své rodiny a jejich rodiče své vnuky…

Tento soudní proces vedl bývalý komunistický kádr - soudce KS v Ostravě JUDr. Miloslav Studnička. Před listopadem 1989 se angažoval v soudních procesech, které měly politický podtext. V odůvodnění rozsudku se někdejší komunista odvolával na motivaci pachatelů, která podle něho pramenila z nacistické ideologie. Bývalý člen zločinecké organizace KSČ tak soudil stoupence ideologie, která v mnohém ani zdaleka nepřekonala zločiny páchané pod jménem komunismus - Toto video „Co je horší než fašismus“ by mělo být neustále připomínáno, abychom nezapomínali !!!

Nezodpovědní a neschopní politici, zbabělý útok a na konci neštěstí mnoha rodin, kdy hlavní viníci nebudou potrestáni, ale mít pořád „plnou hubu“ nápadů, že už konečně po 20 letech ví a umí – neví, neumí, vědět a umět nikdy nechtěli a chtít nikdy nebudou - na lavici obžalovaných by měl zasednout i Václav Klaus a další „divocí privatizátoři“ jako nepřímí spolupachatelé tohoto zločinu!

ZDE je pozvánka na TK organisace K213, která se bude konat v prostorách KS Praha na Smíchově – nepochybně bude její průběh zajímavý a doufejme jen, že ji média také patřičně podpoří!

Senátní volby dopadly podle očekávání – český člověk, deformovaný komunismem, se bojí reforem a risika ohrožení své životní úrovně - volil ČSSD a cestu do bídy jen krátkozrace odložil s o to horším koncem…

ND_UMENI_211010Této plastiky před Národním divadlem v Praze jsem se doslova lekl…?!

Hejtman Jaroslav Palas byl zvolen senátorem za ČSSD. TO na něho podané se v zastupitelstvu neprojednávalo díky hlasům ČSSD a KSČM – takže jeho podezřele rychlé nabytí majetku ve výši cca 100.000.000,-Kč nemusí už nikomu vysvětlovat a pojištěné to má ještě navíc senátorskou imunitou. Před budovou kde jednání probíhalo se konaly demonstrace – referovala média…?! Trpké plody sametové revoluce se nám představují stále více…

Barbaři, přestaňte vraždit stromy – kdy bude řádění nezodpovědné lůzy na úřadech konec…?!

„Ozvěny ze Švýcar: Aneb Jak zacházeti s přímou demokracií“ – tento článek by si měl přečíst každý, kdo se chce více dozvědět o skutečné demokracii. Právě jsem jako švýcarský občan obdržel poštou podklady o Lidovém hlasování dne 28.listopadu 2010:

Vláda se ptá občanů:

1) a: Chcete Lidovou iniciativu o vyhoštění kriminálních cizinců? b) Chcete přijmout rozhodnutí Spolkové Rady o vyhoštění kriminálních cizinek a cizinců ze dne 10.6.2010 v rámci Spolkové Ústavy? c) V případě, že Lidová iniciativa o vyhoštění kriminálních cizinců jakož i protinávrh ze dne 10.6.2010 budou občany a oběma komory Parlamentu přijaty: Má vstoupit v platnost Lidová iniciativa, nebo protinávrh?

2) Chcete přijmout Lidové hlasování o „Férových daních a zastavení jejich zneužívání ?

Přečtu si názory obou stran, zaškrtnu ANO / NE, podepíši hlasovací průkaz, odevzdám na poštu – a mám odvoleno!

Neskutečné, co se dnes děje v české justici !!! Úterní Tisková konference K213  na KS Praha bude jistě nebezpečná – otázkou je pro koho…?!

Před pár dny dosáhl počet návštěvníků mého webu 500.000, nyní se stav blíží už k 700.000!  

 

Jan Šinágl, 24.10.2010

 

„Toť nejvyšší pravda, jakou znám; jen ti zaslouží sobě svobody a života,

kdo dobývají obé každý nový den.“

J.W.Goethe

* * *

„Prachy jsou od slova ,,prach,, jen Pravda zastaví krach.“

„NA LÁHEV S JEDEM LEPÍ SE: ,,J E D E M!“

V.Lamr

* * *

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře

-1 #4 Guest 2010-10-26 15:01
K poslednimu od Tribun 2010 a k jeho zde uvedenemu vyroku - viz "Ovšem stabilata vlády je důležitější, než spravedlnost." Zde si tzv. Tribun2010 tzv. "zadelal" a jen ukazal, jaky je jeho pohled na spolecnost a na jeji rizeni, nebo-li priznal jinymi slovy to, ze je totalitniho mysleni z uvedeneho velmi citliveho vyroku. Nejde pro nej o spravedlanot, kdyz jde o udrzeni vlady nad lidem! Velmi vystizny osobyty projev mysleni!
+1 #3 Guest 2010-10-26 09:26
Když podle Vás Čunek pracoval dobře, může mít nelegální příjmy z trestné činnosti, naproti tomu Špidla pracoval špatně, jako plat je proto nemravný. Jestli Vám jako novináři stále unikají Vaše rozpory, nedokážete pozorně přečíst text a potom odpovídáte úplně na něco jiného, je Vaše práce k ničemu, eventuelně úplně znehodnocuje ostatní dobré články.
PAlasovi imunita nepomůže, stejně jako Čunkovi. Ovšem stabilata vlády je důležitější, než spravedlnost. Přečtěte si všechny bláboly Čunka v Senátu, když ho měli vydat.
0 #2 Guest 2010-10-25 18:50
Pane "Tribune", nedehostenuji volbu občana ať patří k jakékoliv straně, ale vyjadřuji se k jejím možným dopadům. Musíte si zvyknou, že v demokracii máte právo i na "deformovaný" úsudek, deformované je hodnotit autora. O "laciném bulváru" máme viditelně každý jiné představy. Pana Špidlu kritizuji za odvedenou "práci", jejíž hodnota vůbec neodpovídala hodnotě toho co obdžel. Obávám se, že u pana Čunka je tomu právě naopak. Vždy budu měřit "metrem" skutečně odvedené práce, kvality charakteru a dobrých mravů, byť je to pro Vás jen "laciným bulvárem". Tím Vás ani v nejmenším nekritizuji a doufám, že nemáte problém s tím, že někdo má jiný názor než Vy. Dříve tomu bylo poněkud jinak, ale to si jistě ještě pamatujete, alespoň doufám.
+1 #1 Guest 2010-10-25 17:01
Pane Šinágle, senátor Palas může snadno ztratit imunitu, podobně jako pravičák a škůdce Železný, nebo exposlanec Vondruška. Železný nás stál "jenom" 11 miliard. Vaše dehonestace volby občanů ve prospěch ČSSD je naprosto ubohá. Jako žurnalista máte pěkně deformovaný úsudek a sklouzáváte k lacinému bulváru. Jistě budete kritizovat i současného eurokomisaře za jeho zákonný plat a následnou penzi. Že vám podobně nevadí nedoložený příjem senátora Čunka. Špidla peníze legálně vydělal, nemusel rozbíjet prasátko, ztrácet občanku a ukládat peníze v jiném městě. Měřte každému stejným metrem!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)