Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.05.2024 19:46
  MZV ČR takřka obratem vždy informuje na svém webu a v médiích ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Horacek TomasBod zlomu začal dnem převzetí společnosti, kdy již bylo zřejmé, že se někdo brání. A to tak, že mi byl odmítnut přístup do společnosti. Což nechápu a nepochopím nikdy, jak k tomuto precedentu mohlo dojít, a to za účasti policie. Jako laikovi mi přijde neuvěřitelné, že se to tak vůbec může stát. Je to organizovaný boj několika skupin, které jdou přes mrtvoly a dovolím si říct, že za hranicí zákona. Síla právní a i fyzická od pana Horáčka je ta na nejvyšší úrovni, kdy se navzájem používají právníci jak věřitelů, tak od p. Tetery, tak i jeho vlastních s jediným cílem, a to vykrást FCC z účtu bankovních a skrze archív věřitelů v účetní hodnotě 1,3 miliardy. Soudy čtyři měsíce nekonaly a policie vše odložila s tím, že nedošlo trestnému činu. Nebudu posuzovatNechci se podílet na čemkoliv, co bude následovat a nést zodpovědnost za něco, čemu ani nerozumím, včetně důsledků. Obklopen právníky s vlastními zájmy a zájmy toho, kdo je platí. poté, co se Jaroslav Ptáček vymezil vůči partě Tomáše Horáčka, velmi rychle došlo k jeho výmazu ze všech společností jež Horáček ovládá, a nahradil ho jeho kumpán Jindřich Štercl. Kdy do těchto ekonomických malformací nejhrubšího zrna zasáhne policie, zatím nikdo přesně netuší…

Vztahy na policii a lidské dno

„Ocitnul jsem se někde, kde ani po manažerské ani právní rovině nikdy nebyl. Zároveň jsem pochopil, že jsem mezi lidmi na úplném lidském dně. Strach, co bude odmítnutím poslušnosti p. Horáčkovi se stupňoval každým dnem. Jeho bodyguardy, vztahy na policii, co prezentoval 3x denně. Banda z jiné planety, krádeže za bílého dne. Jako laikovi mi přijde neuvěřitelné, že se to tak vůbec může stát. Kdy lež je rychlejší než zákon, lež a konstrukt právníků je rychlejší než soudy. A tento meziprostor je příležitost k obstrukcím, průtahům a krádežím za bílého dne.“

Banda z jiné planety, krádeže za bílého dne, kompletní paralýza FCC

„Když pominu právní boje, tak někdy, a už nevím kdy, jsem byl přinucen podepsat u notáře dluh p. Salmona ze smlouvy, kterou jsem podepisoval hned na začátku s vysvětlením, že to je obranný prvek proti druhé straně. Kdyby se druhá strana pokusila vybrat peníze apod. Hledání řešení, jak odejít a neudělat více škod, bylo zase na místě. To už i dámy, správkyně závodu, poznaly, že to je banda z jiné planety a hledaly cestu, jak odejít. Což se stalo i pan Horáček nařídil dát odvolání. To jeho právník připravil a on mi to poslal na WhatsApp jako vždy, abych ho odeslal datovou schránkou. XX věcí ale odesílali právníci sami, na základě plných mocí. Nemůžu vlastně ani říct, co vše a kam se posílalo na základě těchto plných mocí mnou podepsaných, v první den převzetí, jak jsem již uváděl. Správce závodu i já jsme pochopili, že se jedná opravdu o nějaký druh převzetí společnosti FCC, v kterém je něco špatně. Jako laikovi mi přijde neuvěřitelné, že se to tak vůbec může stát. Kdy lež je rychlejší než zákon, lež a konstrukt právníků je rychlejší než soudy. A tento meziprostor je příležitost k obstrukcím, průtahům a krádežím za bílého dne.“

Podle Ptáčka pak Tomáš Horáček získal podobným způsobem jako FCC i jinou firmu – DELTA investiční společnost

„A to, že komunikuje s insolvenčním správcem Teterou (Ptáček tím zřejmě míní insolvenčního správce Ladislava Teteru z Ostravy – pozn. red.), rychlý přesun archívu mimo FCC a odeslání 1,5 mil Kč na digitalizaci jeho firmě. Týden před tím si poslal z účtu úschovy 1,4 mil Kč k umoření svého dluhu s tím, že částku do týdne vrátí. Prostě bezmoc. To křičel na účetní, když to nechtěla poslat. Tak jsem rozklepaný tu částku poslal. To vše a ten stres okolo s provozem, kdy vznikají škody v řádech milionů korun z důvodu nekonání vymáhaní pohledávek a jejím promlčením, jsem nabyl dojmu, že již není cesta ven a je pouze výběr mezi špatnou a méně špatnou stranou,“ diktoval dále Jaroslav Ptáček.

Ohroženo je přes miliardu korun

„Kdy porušoval snad vše, co se dalo porušit, od směrnic až po jednání s lidmi apod. Následující den jsem archív již neviděl a zároveň mi byl dán příkaz zajistit někoho na skenování, že se budou smlouvy žalovat. Na moji odpověď, že musí dojít buď k aukci balíčku nebo žalovat ve prospěch FCC nebo že jsou věřitelé, byla reakce: neřeš to FCC, již není, je tam pakt, pak ti to vysvětlím. Vysvětlení jsem nepožadoval, jen jsem nehodlal nikoho hledat. FCC je paralyzované kompletně. Na základě těchto skutečností jsem se, Jaroslav Ptáček, rozhodl dát kompetentním osobám, míněni zřejmě detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu, k dispozici časovou osu událostí."

„S tím, že nevím do jaké míry a čeho jsem se dopustil do dnešního dne, ale vzhledem k tomu, vím, co vše se chystá, tak toho nechci být součástí. Je to organizovaný boj několika skupin, které jdou přes mrtvoly a dovolím si říct, že za hranicí zákona. S tím, že jsem si vědom toho, že jsem byl k tomuto boji zneužit. Síla právní a i fyzická od pana Horáčka je ta na nejvyšší úrovni, kdy se navzájem používají právníci jak věřitelů, tak od p. Tetery, tak i jeho vlastních s jediným cílem, a to vykrást FCC z účtu bankovních a skrze archív věřitelů v účetní hodnotě 1,3 miliardy. Nejsem schopen se v tom orientovat. Soudy čtyři měsíce nekonaly a policie vše odložila s tím, že nedošlo trestnému činu. Nebudu posuzovat… Každopádně na základě těchto mých poznatků, odstupuji jako jednatel z FCC a eMedic. Vrátím vše do stavu před mým převzetím FCC, Nechci se podílet na čemkoliv, co bude následovat a nést zodpovědnost za něco, čemu ani nerozumím, včetně důsledků. Obklopen právníky s vlastními zájmy a zájmy toho, kdo je platí,“ uzavřel notářský zápis Jaroslav Ptáček.

Jak dále zjistil Ekonomický deník, poté, co se Jaroslav Ptáček vymezil vůči partě Tomáše Horáčka, velmi rychle došlo k jeho výmazu ze všech společností jež Horáček ovládá, a nahradil ho jeho kumpán Jindřich Štercl.

Kdy do těchto ekonomických malformací nejhrubšího zrna zasáhne policie zatím nikdo přesně netuší.

Celý článek>

P.S.

Za Horáčkovy zájmy loboval i bývalý předseda KSČM Vojtěch Filip. Kamarádil se i s Jaroslavem Foldynou a pomáhal také Jiřímu Paroubkovi z ČSSD. Až si PČR a soudy troufnou tyto mafiánské praktiky řešit, prokážou svoji nezávislost. Odsuzováním „malozlodějů“ se neprokazuje ani tím, že „jde na ruku“ spolupracujícímu mafiánovi. To daleko více prokazuje neschopnost, resp. všehoschopnost, pokud jsou ve hře velké peníze a politické zájmy. JŠ

***

Matka se synem statečně bojují proti zločinným strukturám v PČR a justici!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)