Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
út čvc 16 @13:00 -
OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
st čvc 17 @12:45 -
MS Praha: Dubovcová versus MZV ČR

Nejnovější komentáře

 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...

   
 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:23
  Jsem zvědavá, jaké dopady to bude mít na soudkyni a další ...

  Read more...

   
 • 14.06.2024 08:49
  Naši vládní politici jdou ve stejných stopách jako pokrokářští ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Volby EP 2024Aktualizováno 13.6.2024: Qatargate, marocký disident Mohamed Dihani: "Tak mě Rabat požádal, abych špehoval v Itálii

***

„Demokracie značně kazí mravy. Zvyká veřejnost na žvanění, totiž na chvástavost a pomluvy.“

Jean Dutourd

***

„Spojí-li se špatní lidí tak, že vytvoří sílu, musí dobří lidé udělat totéž. Jak je to prosté.“

L.N.Tolstoj

***

Aktualizováno 7.6.2024: 

Aktualizováno 5.6.2024: Jeden europoslanec stojí ročně 85 milionů korun - Kdo je větší blázen Parlament, nebo většina která se jen dívá a nekoná?  Slušný člověk ve Sněmovně bez drog a prášků nevydrží, chce-li zůstat slušným… Poslanci si kupují tituly a šňupají kokain, Malostranské náměstí, Malá strana, malost, malý Parlament… ČR 2024 - Opraváři všech zemí, spojte se. Právo na opravu je už úplný bizár: Není čas. Chystáme se na eurovolby. Po nich všechno spolu vyřešíme. Včetně opravy žehličky za dva tisíce, u které vyhořel spínač za pětikorunu a ten není k sehnání… Nám, EU i světu chybí silní lídři. Konstatují co je špatné, ale efektivní řešení nenabízejí. Věřme, že je nadcházející krize vygeneruje. Bylo tomu tak vždy, po dobách velkých hospodářských krizí a blahobytu. Doufejme včas, bez potřeby války.

***

„Ano, vy jste si nás sice zvolili, ale ve skutečnosti na práci pro vás kašleme nebo ji za nás bude dělat někdo jiný, někdo v pozadí a my se budeme moci soustředit na to nejdůležitější. Tím je obsluha nás samých.“

Ani v roce 2022 se europoslanci nepředřeli, hlasovacích dnů bylo jen 52. Uvážíme-li, že rok 2022 měl celkem 252 pracovních dnů, pak i ti nejpilnější poslanci museli do práce jen přibližně každý pátý den. Přesto se našli poslanci, kteří nedokázali ani to. V roce 2022 byl největším absentérem na jednáních Jiří Pospíšil z TOP 09. Ten absentoval na 36,5 % hlasování. Stanislav Polčák, zvolený za STAN, nebyl na 28,8 % hlasování. Již výše zmíněný Ivan David z SPD moc nechodil do práce ani v roce 2022, absentoval v 26,9 % případů.

Nikoho patrně nepřekvapí, že nejvíce si „přivydělali“ ti europoslanci, kteří v EP absentovali nejvíce. Poslanec Jiří Pospíšil (TOP09) přiznal, že v roce 2023 vydělal jako náměstek primátora hlavního města Prahy 1,2 milionu korun. Jen o něco méně přiznal Stanislav Polčák (STAN). V roce 2023 si advokátní a poradenskou činností vydělal celkem 1,1 milionu korun. Celý článek>

***

Šel Ježíš po zemi, když v tom uzřel plačícího muže. I optal se Ježíš muže, proč pláče."Oheň mi vzal dům a já teď s rodinou nemám kde žit". "Hle muži, Tvůj dům!" řekl Ježíš a před jejich zraky se objevil nádherný dům. Šel Ježíš dál a spatřil plačící ženu. "Zemřel mi můj maličký syn!", hořekuje žena. I vztáhl Ježíš ruce na dítě a řekl: "Hle ženo, Tvůj syn žije!". Procházel Ježíš dál zemi, když v tom uviděl sedět v Praze na Smíchově plačícího mladíka. "Proč pláčeš mladý muži?", zeptal se ho Ježíš. Mladík k Ježíši zvedl své uplakané oči a odvětil: "Jdu poprvé k volbám a nevím koho volit." Ježíš si prohlédl volební lístky, přisedl a plakal s ním…

***

Skutečná volba začíná smyslplným hlasem. Kolik kandidátů předloží svůj podrobný životopis a co vše už sami pro zemi smyslplného dokázali? Do EP kandiduje za ČR 30 stran, 675 kandidátů na 21 europoslanců pro ČR (EP má 705 europoslanců). Demokracie už je dnes zcela jiná, než původně byla. Sama na sobě potřebnou radikální reformu nevykoná, pouze občané. Cestou je omezení institucí, radikální snížení nesmyslných zákonů, předpisů a vyhlášek. Zrušení politických stran a jejich „živení“ daňovými poplatníky, jednotná kandidátka z nezávislých osobností, pro které není cílem „služba sobě“, ale služba zemi, kteří své lidské, charakterové a odborné kvality prokázali svým životem. Tak jednoduché to je.

Pokud nebude společnost schopna změny a budeme nadále odsuzováni k (ne)volbě, skončíme špatně, jako vše co není vedeno schopnými v zájmu všech, ale všehoschopnými v zájmu menšiny, kdy voliči „volí jako voli“, ale svoji vůli vždy prosadí ti, která nikdo nevolil a které poslušně poslouchají politici i (ne)závislá média. Stále platí „bez práce nejsou koláče“ a blahobyt na dluh budoucích netrvá věčně. 

Opět nutně nastává doba „velkých mozků“, silných osobností, které se prosadí, jak v dobrém, tak i ve zlém, jako tomu bylo vždy v kritických dobách a dějinách lidstva. Člověk a jeho přirozenost je neměnná. Proto se dějiny stále opakují. Krize nastávají vždy, když vládnou skupiny sebestředných, všehoschopných „malomozků“, či zájmových, finančně mocných uskupení. Nebudou mít nikdy dost a své nepřirozené chování už nejsou schopni vnímat, ani to, že i oni jsou v ohrožení.  

Tomáš Baťa nám ukázal cestu!

 

 

***

Korupce na nejvyšší úrovni EU: Tajná schůzka v Apartmá č. 412

Ing. Stanislav Vrbík: O BATISMU NADČASOVEM, aneb zámožnost všem

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Komentáře   

-2 #1 Jan Šinagl 2024-06-02 13:52
Mnoho chytrých lidí na této síti naprosto správně poukazují na nesrovnalosti, nelogické postupy či přímé lži některých politiků. Po dobu asi 15 let jsem také měl pocit, že uvedením skutečných faktů lze změnit názor stoupenců těchto politiků.

Až po těch letech mi došlo, že jsou jejich příznivci právě proto, že jim lžou, jak jsou zvyklí lhát oni sami, že jim úspěšně prodávají nesmysly, kterých jsou plní oni sami, že je mají rádi, protože se dokonale tváří, že jsou stejně jednoduší jako jejich stoupenci, tedy oni sami.

Od té doby je ignoruji. Naopak hledám lidi, kteří jsou opakem tohoto kmene:-)
A je jich mnoho. Jsou různí a jsou fajn.

Alexandr Mitrofanof

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)