Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá čvc 29 @18:00 - 10:00PM
Praha Velvyslanectví Švýcarska: Oslava státního svátku

Nejnovější komentáře

 • 04.07.2022 18:04
  Z Ukrajiny odvlekli rusáci 300 000 dětí. Tolik dětí se u nás ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 17:29
  Vážený pane JUDr. Petře Zemánku, jménem Žateckého vlastivědného ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 17:19
  Sehr geehrter Herr JuDr. Petr Zemanek, im Namen des Saazer ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 07:20
  Zemřel ruský vědec, kterého na Sibiři zadržela tajná služba.

  Read more...

   
 • 02.07.2022 12:37
  Dieses sechsjährige Mädchen wurde von den Russen getötet, als ...

  Read more...

   
 • 02.07.2022 12:33
  Tuto šestiletou holčičku Rusové zabili když spala ve své ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Mafie… I & C Energo pod Maďary okamžitě zvýšila tržby i zisk, a to především z velkorysých zakázek pro ČEZ a firmy, které holdingu, většinově vlastněnému českým státem, dodávají. Například hned v následujícím roce po obchodu vyhrála tendr Škody Praha Invest, dceřiné společnosti ČEZ, na přípravu systémů a kabeláže tepelné elektrárny Ledvice. Šlo o zakázku v ceně 900 milionů. V roce 2010 činily zakázky od ČEZ dohromady 730 milionů korun a v 2011 1,2 miliardy. EBITDA toho roku byla rekordních 310 milionů, ale to ještě není zdaleka vše. …

… Vzhledem k tomu, že Roman měl ke svému jednání posvěcení představenstva, dozorčí rady, a tedy i hlavního akcionáře ČEZ (ministerstvo financí), měli by být k odpovědnosti voláni i jejich zástupci v čele s ministrem financí Miroslavem Kalouskem. …

… Půvab I & C Energo totiž spočívá především v Temelíně. Pokud se bude největší česká jaderná elektrárna dostavovat, bude z I & C opravdu velké zlaté tele. Firma má totiž už nyní podepsány dohody, které jí zajišťují účast na dostavbě Temelína, ať ji bude zajišťovat kdokoliv ze současných uchazečů. A podíl jejích dodávek by nebyl zanedbatelný, odhadem by mohl činit až 15 procent. Počítá-li se při budování dalších dvou bloků Temelína s celkovou sumou 200 miliard, jde o opravdu tučnou sumu.

Celá operace započatá v roce 2008 a završená nyní vyvedením třebíčské firmy pod křídla holandské skořápky je tedy mimořádně podezřelá. Předkládáme důkazy, které vedou k závěru, že na transakci mohl profitovat Martin Roman a jeho společníci. MOL sehrál roli vědomého prostředníka.

… Martin Roman na dotaz motejlek.com po smyslu prodeje I & C Energo odpověděl, že se firma prodávala spolu s mnoha jinými inženýrskými a montážními firmami. „Strategicky nezapadaly do core businessu skupiny ČEZ. Ani ostatní velké evropské energetiky podobné firmy nevlastní.“ I kdybychom chtěli přijmout toto vysvětlení, pak nemůžeme akceptovat odpověď na to, jakou roli sehrál v celé transakci Josef Brož. Někdejší šéf představenstva a nyní dozorčí rady ČEZ a od dubna 2010 člen představenstva MOL uvedl, že o jeho angažmá nic neví. Navíc je dobré připomenout, že Roman vždy tvrdil, že vše dělá v zájmu akcionářů. Prodej I & C Energo ale v zájmu akcionářů rozhodně nebyl.

Pomineme-li všechny indicie vedoucí k tomu, že nemluví pravdu, pak nese přinejmenším odpovědnost za čin, jímž by se měla zabývat policie kvůli poškození akcionářů. Jím řízený, státem kontrolovaný holding ČEZ prodal nevýhodně do skryté kapitálové struktury, předem připravené Romanovým přítelem a blízkým spolupracovníkem, lukrativní dceřinou společnost. Tato společnost nadále profituje z byznysu ČEZ a už nyní je připravena k mohutným ziskům v případě (Romanem i jeho nástupcem Danielem Benešem vždy podporované) dostavby Temelína.

… Vzhledem k tomu, že Roman měl ke svému jednání posvěcení představenstva, dozorčí rady, a tedy i hlavního akcionáře ČEZ (ministerstvo financí), měli by být k odpovědnosti voláni i jejich zástupci v čele s ministrem financí Miroslavem Kalouskem.

… Automobilismu propadlý Josef Brož, důležitá postava prodeje I & C Energo, už v minulosti udělal pro Martina Romana mnoho užitečné práce. Deník MF Dnes na podzim roku 2011 velmi důkladně popsal, jak díky Brožově schopnostem a orientaci v offshore byznysu Martin Roman a jeho partneři z managementu ovládli někdejší Škodu Holding.

Rozměr byznysu multimiliardáře Romana je ale dnes už daleko za hranicí Škody a ČEZ. Peníze investuje do rozličných projektů. Kromě charitivních, tedy velmi bohulibých věcí, stojí například v pozadí společnosti Melida, která provozuje lyžařské areály ve Špindlerově Mlýně a disponuje předbíhacími VIP permanentkami ve značném rozsahu. Ty jsou následně distribuovány spřízněným a potřebným osobám. Prostřednictvím velkého tuzemského realitního holdingu investuje do realit.

Celý článek: http://www.motejlek.com/cez-pod-vedenim-martina-romana-prodal-lukrativni-firmu-i-c-energo-napojenou-na-temelin-skryte-ji-koupil-romanuv-pravnik

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)