Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.04.2019 19:19
  Pane Šinágle, těch 875 napadených kostelů ve Francii (někde se ...

  Read more...

   
 • 11.04.2019 16:45
  Vážený pane Šinágl, souhlasím s Vámi, ale pro můj věk 78 let ...

  Read more...

   
 • 09.04.2019 21:23
  Kdyby byl Nikulin vrácen do Ruska, jak Rusko požadovalo ...

  Read more...

   
 • 09.04.2019 18:46
  Žijeme v divné době, ve které si neustále stěžujeme a ...

  Read more...

   
 • 02.04.2019 10:35
  Dobrý den pane Šinágle, napsal jsem "vězení" a tak mě napadlo ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 14:07
  Někdy se chováme jako Rusové. Co už jsme jednou zabavili ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Spici president Zeman„Spící“ president

Pan Zeman před sedmadvaceti představiteli evropských států provokoval, aby na židli „reprezentoval“ národ. Národ, který má několik nositelů Nobelových cen, jednu z nejstarších univerzit ve střední Evropě, několik státníků uznávaných po celém světě, královské majestáty ve staleté historii. Sám nikam nezván ukazuje ve své pochybné obskurní originalitě současnou úroveň české státnosti.

 

K.Mrzílek, 6.9.2018

* * *

Naše země postupně od roku 1948 až po dnes ztrácela a ztrácí svoji elitu ve všech sférách života společnosti. Moudří a schopní emigrovali, pokud stihli… Následkem je i tato volba prezidenta. Vzhledem ke stavu nevyspělé postkomunistické společnosti s vysokým stupněm korupce ve všech jejích oblastech a občanské nevyspělosti, nelze vůbec vyloučit, že volba presidenta republiky vůbec neodpovídá přání většiny. Každý si to může ověřit debatami se spoluobčany. S výsledným volebním poměrem takřka 1:1 jsem se nikde dosud nesetkal - a to se pohybuji v různých prostředích? Kde jsou potom voliči Zemana – nejsou vidět ani slyšet jako „půlka“ voličstva? Můžeme jen spekulovat jak mohly být volby ovlivněny technicky, tak z vlastní vůle a rozumu voliče? Nezapomínejme také na volební neúčast – jistě je mezi nimi hodně občanů, kteří nemají koho volit, či už vědomě rezignují na jedinou možnost jak ovlivnit politickou situaci v zemi. Rozhodnou, negativní a manipulativní roli sehrála média, zejména sociální s proruským či ruským pozadím. Podobně jako tomu bylo při volbě Trumpa a brexitu. Většina voličů volila tak, jak by nikdy nevolila, kdyby byla včas objektivně informována. Svobodná, nezávislá média slouží demokracii, jsou jejím pilířem. Opačná slouží zájmům zcela jiným, než jsou zájmy slušného občana a jeho země. Stav politiky bude vždy obrazem stavu společnosti. Stále máme možnost tento nedobrý obraz zlepšit.   

 

Jan Šinágl, 8.9.2018 

* * *

Emocionální nejednotnost patří do rakve

Jediní Češi mezi 27 evropskými státy se tradičně opět ukazujeme jako permanentní narušitelé vyvíjejících se společných morálních evropských hodnot. Cokoliv se nám v historii podařilo narušit, zbourat nikdy jsme nedokázali své citově podložené nápady dovést k solidnímu politicky stabilnímu státu. Pouze ke vzájemně se hašteřící nejednotě do doby nežli se státu zmocnila nacistická, bolševická či současná skrytá plíživá totalita, kterou svým udavačstvím, kolaborantstvím podporujeme dodnes.

 

K.Mrzílek, 8.9.2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)