Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út říj 15 @15:00 -
Brno: RAF 68, vernisáž výstavy

Nejnovější komentáře

 • 20.09.2019 07:16
  Podle popisu individuum s povahou, kterou Džugašvilli potřeboval.

  Read more...

   
 • 16.09.2019 14:32
  Socha Koněva byla postavena za přítomnosti ruských okupantů ...

  Read more...

   
 • 16.09.2019 14:10
  "Od poloviny 90. let přemýšlivější lidé postupně ztrácejí ...

  Read more...

   
 • 16.09.2019 08:40
  Objektivita, nestrannost neznámá slova v ruském slovníku.

  Read more...

   
 • 16.09.2019 04:31
  Jen několik poznámek k předchozím komentářům. První - Ano ...

  Read more...

   
 • 16.09.2019 02:38
  Již sto let máme v čele státu presidenta. A je to vskutku ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Jak píše Hlídací Pes: Prima nespustí zpravodajský kanál se Sputnikem - ČT 24 dostane konkurenci, což jí bude více než k užitku - O dobré novináře bude zas o něco větší pranice - Dorazí sem podstatně více informací o světovém dění, a to v českém jazyce. Poslední důvod považuji za klíčový.

Lidé vůbec netuší co vše se ve skutečnosti ve světě děje. Česká média referují podivným gulášem nezajímavých, spíše bulvárních, provinciálních zpráv, o způsobu formy nemluvě, kdy o mnohých závažných událostech ve světě i doma mlčí. Za 15 minut německé ARD Tagesschau víte vše podstatné o dění ve světě, Evropě, SRN (v tomto pořadí), ve sportu i o počasí a zapamatujete si to – bez reklam a primitivních elektronických efektů, kdy se ztrácí drahocenný čas i koncentrace diváka. Za hodinu sledování Událostí ČT má člověk v hlavě jen zmatek. Neumí to ČT jinak, nebo záměrně udržuje diváky v nekultivovanosti a nevědomosti. Ještě jsem nepotkal normálního člověka, který by byl z vysílání veřejnoprávní ČR nadšen…

Média chrlí denně „senzace“, skandály, které už normální člověk nesleduje, chce-li jím zůstat - i proto, že žádné pozitivní zprávy o vyřešení negativních většinou nenásledují či po dlouhých letech, kdy už nikoho nezajímají. Proč informovat jak policie pracuje a vyšetřuje? Občana zajímá výsledek, stačí jedna informace, že policie vyšetřuje a vyšetřila. Totéž platí o politicích – veřejnost zajímá výsledek, ne nekonečné, nic neřešící a nikam nevedoucí debaty o ničem ve Sněmovně či na obrazovkách televizí. Nepochybuji, že kdyby mohli občané po přímých přenosech z parlamentu okamžitě odvolat politiky, většina by skončila.

 

Jan Šinágl, 8.4.2019      

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.50 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)