Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st pro 11 @09:00 -
OS Praha východ: ing. Petr Vlček

Nejnovější komentáře

 • 06.12.2019 09:24
  Vzhledem k udané skutečnosti je vidět že zde má převahu levice.

  Read more...

   
 • 03.12.2019 21:46
  O co jde. Rusům nejde o spolupráci a mírové soužití, ale o ...

  Read more...

   
 • 30.11.2019 11:10
  “Jediná země, kterou vám dáme, budou vaše hroby.” Vzkaz finské ...

  Read more...

   
 • 29.11.2019 20:29
  Pan Vodička zapomněl poděkovat panu velvyslanci za mírové ...

  Read more...

   
 • 21.11.2019 11:51
  Když se řeči jenom vedou realita je za horizontem - Máme v ...

  Read more...

   
 • 21.11.2019 11:47
  Herečka Bára Hrzánová: „Já bych pro české politiky navrhla ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Česko podepsalo klimatickou dohodu z Paříže, podle které uhlíková neutralita bude až do roku 2100. Na změnu do roku 2050 nejsme připraveni – vyžaduje obrovské strukturální změny v ekonomice. Tato dohoda Evropské unie o uhlíkové neutralitě by poškodila český i evropský průmysl, proto jsme ji předběžně zablokovali. Píše Andrej Babiš.

… Na jednání Evropské rady, kde jsme toto projednávali, jsem proto jasně řekl, že jestli chceme opravdu zachránit planetu, musí snížit emise státy, které ji nejvíc znečišťují. Tedy USA, Čína, Rusko nebo Indie. Proti nim je totiž Evropa naprosto čistá! Podívejte se na pár čísel.

… V roce 2018 vypustilo lidstvo do atmosféry 37 miliard tun emisí. Z toho EU pouhé 3,5 miliardy čili devět procent. Současně snížila uhlíkovou stopu o 20 milionů tun CO2. A víte, jaký pokrok udělal zbytek světa? Úplně opačný! Ostatní státy vypustily o 1020 milionů tun CO2 víc! Máme proto dál snižovat konkurenceschopnost Evropy stále tvrdšími opatřeními, snížit tím globální znečištění o pár procent a sledovat přitom, jak ostatní ekonomicky posilují, zatímco na přírodu kašlou? Fakt chceme ekonomicky záviset na Číně, USA a dalších velmocích, které budou naši planetu dál plundrovat?

… V Rusku a Číně dodnes staví uhelné elektrárny s účinností do 25 procent, zatímco ty evropské umí přes 43 procent. A my je v Evropě zavíráme. I přestože na jednotku vyrobené elektřiny vyloučí skoro dvakrát míň CO2.

… Náš závazek v podílu obnovitelných zdrojů byl 13 procent do roku 2020 – a už teď jsme na 15 procentech. Podíl stále navyšujeme a během deseti let budeme někde mezi 20 až 25 procenty. I když to bude český průmysl hodně bolet, respektujeme svůj závazek na zásadní snížení těžby uhlí o dvě třetiny během 20 let.

… Jestliže na ochranu klimatu vydáváme miliardy z kapes daňových poplatníků, musíme se také postarat, abychom je vynakládali na věci, které k prevenci klimatických změn efektivně pomohou a nebudou Evropu poškozovat v její dlouhodobé globální konkurenceschopnosti. Nesmíme proto být ideologičtí. Naopak musíme být pragmatičtí a racionální.

… Co by pro nás uhlíková neutralita v roce 2050 znamenala? Především bychom museli přestat topit uhlím a fosilními palivy. Žádné auto na silnicích by nesmělo jezdit na konvenční pohon. Zřejmě bychom museli dovážet elektřinu a biomasu. Museli bychom snížit spotřebu masa, změnit spotřebitelské vzorce – omezit dovoz potravin, létání a teplotu v místnostech. Bylo by nutné omezit odvětví s vysokým příspěvkem k emisím skleníkových plynů.

Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/forum/pri-ochrane-klimatu-nesmime-podlehat-utopickym-vizim.A190730_004119_pozice-forum_lube#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)