Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 02.06.2020 07:57
  I tato kauza o trestání nevinných lidí jde na hlavu komunistů.

  Read more...

   
 • 02.06.2020 07:56
  Jestli se této ženě podaří s ostatními nejen zatočit, ale ...

  Read more...

   
 • 01.06.2020 17:58
  Komunistům hanba nevadí a nám zřejmě také ne. K.Mrzílek

  Read more...

   
 • 30.05.2020 10:44
  Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou. Pane plukovníku ...

  Read more...

   
 • 30.05.2020 08:44
  Ústupčivost. Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace.

  Read more...

   
 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Nedivím se, že už se dočkala „přepadu“ občana s nožem, ani tomu, že média mlčí o motivu jeho pokusu. Nepochybně by jeho motiv měl podporu většiny obyvatelstva. Tím nemyslím někoho  zavraždit, ale upozornit na neudržitelnost poměrů v zemi, která na první pohled rozkvétá, ale pod povrchem se hromadí hnis, který může rychleji než tušíme, nekontrolovaně explodovat.

Premiér dělá co může, ale sám vše nezmůže. Opozice „hází klacky pod nohy“, jako zřejmě jedinou činnost, které je schopna. Novela zákona  o zabránění propuštění těhotných z vězení, odsouzených za vraždu, prošla hladce prvním čtením – BRAVO! To se stane jednou za 100 let a už na to musí být zákon, ale že je zde 800.000 lidí v exekuci, likvidovaných zločinným exekučním zákonem denně, neřeší!

Debaty o maturitě z matematiky jsou také hodné zamyšlení. Všude nás obklopuje matematika, myslí za nás. Vyřazením matematiky jako maturitní zkoušky bude jen pokračovat proces všeobecného zhloupnutí, ztráty logického myšlení, podpora nenáročnosti a závislosti na různých „krabičkách“.

Produkujeme desetitisíce vysokoškoláků, kteří by z nemalé části neuspěli ani na totalitních VŠ, nebo na gymnáziích první republiky. Nedivme se potom, že stále obtížněji nalézají místa a stále více narůstá potřeba řemeslníků. Elita národa je daná jeho dějinami, tradicí a velikostí. Jsme malá země, s narušenou tradicí a likvidací velké části elity. Velké země si její úbytek vždy dokážou nahradit, malé ne vždy a mohou i časem zaniknout. VŠ neprodukují potřebnou kvalitu (nemají z čeho brát), ale jen výsledek obchodu se vzděláním. Je to trvale neudržitelný stav a jasný každému, kdo si dokázal zachovat v dnešném stále více nenormálnějším světě zdravý rozum. 

PČR také zrovna nepřesvědčuje občany o svých schopnostech, když v médiích opakovaně upozorňuje o svých opatřeních a radí občanům, jak se bránit proti sériovým vykradačům bytů. Normální by bylo, při opakovaných vykradení na stejných mistech či ve stejných oblastech, mlčet, nasadit lidi, techniku, informovat a spolupracovat s místními. Pachatelé tak už mohli být dávno ve vězení - s vysokou pravděpodobností.

 

Jan Šinágl, 2.2.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.80 (5 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)