Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.04.2024 07:59
  Vážený pane Šinágle, ještě jednou Vám chci poděkovat za půjčku.

  Read more...

   
 • 13.04.2024 09:48
  Není podstatné kolik lidí sleduje informace, ale kdo a jak ...

  Read more...

   
 • 13.04.2024 07:45
  Vondráčková s Michalem se na soudy obracejí často, vedou ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN Bila hora mapa 23.10.2020Už od 23. října vychází k tématu seriál v LN. Začal rozhovorem s historikem Jaroslavem Čechurou – mohu vřele doporučit. LN Bila hora kolem nas 7.11.2020

České stavy nebyly ani schopny navrhnout českého krále... Máme už v povaze přisvojovat si zásluhy druhých a vlastní neúspěchy svádět na druhé. Jakoby nad naším územím přetrvávalo stigma, které začalo v dávných dějinách, které se dodnes projevuje na naší povaze, našem chování - skepsi, negativismu, kritizování, nepřipouštění naděje, neschopnost jednoty apod. Nedávno mi jeden čtenář naše dávné dějiny připomenul a věru je těžké neuvěřit, sledujeme-li následný vývoj dějin:

U Přemyslovců se praktikovala kastrace v rodině. Není divu, že vymřeli, také se sami likvidovali… Kdo byl největší nešťastník mezi českými panovníky? O tento titul může soupeřit hned několik českých knížat a králů. Například Václav II, který byl jako malé dítě vězněný na Bezdězu, takže se i v důsledku toho bál koček a bouřky, nebo mladičký Ladislav Pohrobek, jenž zemřel v sedmnácti letech. Ale zřejmě nejtragičtější osud ale měl kníže Jaromír (okolo roku 975-1035), bratr slavnějšího Oldřicha. Jeden sourozenec ho nechal jako mladého vykastrovat, druhý později oslepit a nakonec se stal obětí atentátu, když seděl na záchodě.

LN KO Bila hora a cestina 121120Národy vznikají na idejích a dějích. Těmi čistě českými se mnoho „pyšnit“ nemůžeme. Ke slávě našich dějin přispívali i „cizáci“. To bylo ještě donedávna tabu. Habsburci zavedli do chaosu řád, ze kterého profitovala celá země. Pokud si Češi vládli sami, většinou to nedopadlo dobře, resp. nakonec to dopadlo vždy špatně.

Češi nejsou národem, jsou jen etnikem – co by jinak byli Moravané, Slezané a další etnika? Podřadní Češi? Češi mají dva nositele Nobelovi ceny (ke třetímu se neznají). Z řad českých Němců pochází 10 nositelů Nobelovy ceny, včetně první ženy. U dvou třetin popravených českých pánů kolovala v jejich žilách i německá krev. Anketa určila za největšího „Čecha“ Karla IV. Jeho otec byl francouzský Němec a jeho matka už měla jen pár procent české krve. Mohl bych pokračovat…

Žijeme po staletí na území slavné Bohemie, tedy jsme Bohemianové různého etnického původu, podobně jako je tomu ve Švýcarsku, kde právě rozmanitost etnik a schopnost spolupráce byla základem jeho nezávislosti, síly bránit zemi, zachovávat staletou tradici, uchovat a ctít demokratické hodnoty.

Ztrátu třetiny obyvatelstva země (které jsme barbarsky vyhnali a okradli o vše v době míru, poté co jejich předci u nás žili po několik staletí), nemůžeme nikdy nahradit, zvláště jsme-li tak malá země. Platili jsme a platíme za to dosud. I bitva na Bílé Hoře nám to připomíná.

Pokud si nepřiznáme pravdu o našich dějinách, tedy nás samých, budeme stejné chyby opakovat a vracet se neustále na začátek – se zaslouženými následky.

 

Jan Šinágl, 8.11.2020

P.S.

Události ČT informovaly o 400. Výročí bitvy na Bílé hoře jako poslední z 28 zpráv v délce 130 vteřin i avizem „speciálu“ na ČT 24 od 20:05 hod. (místo „speciálu“ jsou v iVysílání celé Události ČT stejného dne – stav 9.11.2020 10:30 hod.) Na ČT1 ve stejné době běžela „Studentka Anežka“ (o tom jak nemá ráda konflikty). Na ČT 2 Paul Belmondo. Komentuje se samo jaké „hodnoty“ upřednostňujeme i dnes, resp. vedení veřejnoprávní ČT. Obávám se, že se v pořadu o Bílé hoře více hovořilo o „počtu zbraní, vojáků a mrtvých“, než o hodnotách a jejich dopadem i na dnešek. Statistika sledovanosti těchto třech pořadů by byla jistě zajímavá a vypovídající o kulturní „úrovni“ obyvatelstva. J.Š.

* * *

Praha 15.8.2020: Mariánský sloup v Praze nám opět ukazuje správný směr

28.říjen: „Oslava“ potlačení zájmů více než poloviny obyvatelstva a zločinu proti lidskosti

Díl druhý: 400. výročí „bitvy“ na Bílé hoře, aneb jak to ve skutečnosti bylo

Maršál Radecký, příkladný symbol jednotné Evropy

* * *

Prosinec 2018: prof. Josef Kalvoda: Genese Československa - doplněné vydání

* * *

„Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají.“

George Orwell

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.57 (7 Votes)
Share

Komentáře   

-2 #1 Jan Šinagl 2020-11-22 22:57
To co jste napsal o Bílé hoře je celé pravda až po dnes. Realita je na Hradě, my si píšeme a říkáme co chceme. Armáda za hranicemi, ale tady? Kdy jsme o ní slyšeli? Až nás dostihne v jalovém tom shonu Rus. Bude po ptákách a armáda v kasárnách.

KM

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)