Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.05.2022 18:32
  Zatímco Ukrajinci celému světu předvedli, že jsou hrdým a ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 18:31
  Putinův generál Beseda zašantročil 2 mld. USD na vítání ruských ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 16:48
  Ruský deník: Putin má prý smrtelnou chorobu, zdravotnictví ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 16:45
  „Když trpí civilní obyvatelstvo, není to válka, ale genocida.

  Read more...

   
 • 16.05.2022 16:44
  Ukrajinka: "Žili jsme si dobře – Rusové nás osvobodili od ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 16:41
  Ukrajinské sestřičce mina utrhla obě nohy, přesto si zatančila ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Druhé video (na konci článku) je z roku 1978 v Praze. Málokdo ví, že to byla obrovská konference státních bezpečností všech satelitů Varšavské smlouvy. V jednom záběru na začátku je dobře vidět gen. Krjučkova (vlevo). Celému davu funkcionářů je jasno, že Brežněv je „mimo“ a že de facto vládnou oni. Proto se česká strana třese (ne z Brežněva). Ve stejném roce proběhla konference tajných služeb. Údajně měli diskutovat o novém kandidátu za Brežněva. Celou perestrojku údajně vymyslel Andropov, Gorbačev to jen odehrál…?! (svědectví účastníka)

Opilý Brežněv řídil Husáka jak Lunochod

(svědectví účastníka): Brežněv projevuje jasnou demenci v dobré náladě, mátožně tvoří slova, tempo zoufalé, ví se, že byl těžce závislý na lécích na nespavost a bral je nadmíru, proti radě lékařů, měl osobní léčitelku, a fakticky si diktoval co bude užívat... Trpěl těžkou nespavostí... Asi si i vypil, ale tento projev je spíše medikamentosní euforie. Kdysi utekl Brežněv Husákovi do Nerudovky a agenti ho lovili mezi lidma  před hradem. Nevěděl kde je, byl veselý a mával rukama. Bylo to okolo 11:00 hod.  Gabo Zelenaj to tehdy komentoval: „Súdruh Brežněv sa vrhá mezi Pražanov.“ Pohybově byl perfektní, nevypadal opilý. Husáka a mladý pár s chlebem a solí ignoroval. Večer v TV to vůbec nebylo.

Z konce článku: Během tohoto aktu soudruzi zapíjeli vítězství nad kontrarevolucí a na sovětském vůdci to bylo znát. Jednoduše řečeno, zřídil se pod obraz, což je patrné i z přiloženého videa. Zjevná je z něj i neutuchající servilita nahrbených československých papalášů. Otřesný pohled. Mám za to, že by se to dalo uzavřít po cimrmanovsku: Tak takové to tedy bylo a doufejme, že už nikdy nebude.

* * *

 

J.Š. 16. 11. 2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.50 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)