Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 11:05
  Politici jako pokusné osoby Psychologie ovlivňuje chování ...

  Read more...

   
 • 07.04.2024 07:50
  Jenom mi stále chybí GENERÁLSKÁ policejní odpověď na triviální ...

  Read more...

   
 • 06.04.2024 13:54
  V roce 2050 bude bílých Evropanů v Západní Evropě, vzhledem k ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Lekarnici logo

Statečná zdravotnice řekla pravdu

***

„Počítat se svědomím vědce je příliš slabý nástroj ochrany společnosti.“ 

MUDr. Soňa Peková

***

Vážené kolegyně, vážení kolegové, zdravotníci!

 

V médiích se v poslední době často skloňuje povinné očkování proti SARS-COV-2 u vybraných skupin obyvatelstva ČR. Vím, že je to v současné době ožehavé téma, ale jako farmaceut s určitou (byť již trochu zaprášenou) znalostí bezpečnostních protokolů při schvalování nových léčivých přípravků jsem nucen na to reagovat.

Je mi jasné, že vy jako lékárníci, na rozdíl od politiků, rozlišujete značný rozdíl mezi registrovaným léčivým přípravkem a přípravkem s podmínečnou registrací. Všechny „covid“ vakcíny mají v EU pouze podmínečnou registraci. Pro plné schválení musejí držitelé registrace dodat závěry spousty teprve probíhajících studií, které budou jednotlivě vyhodnoceny za měsíce či roky!

Jen pro ilustraci:

Studie C4591015 - posouzení bezpečnosti a imunogenicity u těhotných žen – ukončení 30.4.2023

Studie C4591001 – posouzení dlouhodobé bezpečnosti, snášenlivosti a účinnosti mRNA vakcína COVID-19. – ukončení 31.8.2023

Studie C4591021 – posouzení bezpečnosti u polymorbidních osob, osob s autoimunitním či zánětlivým onemocněním, riziko myokarditidy a perikarditidy – ukončení 30.9.2024

Existuje také podezření, že mRNA vakcíny mohou zvyšovat např. riziko vzniku prionů, zasahovat do opravných procesů při transkripci DNA v jádře buňky či vyvolávat zkříženou autoimunitní reakci proti syncytinu-1 (vývoj placenty).

Dokud tyto údaje nebudou dodány a vyhodnoceny, musíme léčivé přípravky bez plné registrace považovat za potenciálně nebezpečné, a držet se primárně zdravotnického primum non nocere. Do té doby nemůže zodpovědně uvažující člověk ani přemýšlet o povinné vakcinaci, a každá aplikace by měla být pečlivě zvažována na miskách vah přínos versus riziko.

Chápu nutnost řešit přeplněnost nemocnic, ale není přece řešením, aby veškeré signály proti vládní propagandě (nemohu to nazvat jinak) byly označovány jako dezinformace, a nebyla jim věnována žádná pozornost.


Neuklidnily mne ani poslední informace o designu klinických studií Pfizeru pro děti ve věku 5-11 let. Studie byla uspěchaná – žádost o podmínečnou registraci byla podána u první skupiny 2 měsíce po 2. dávce a pouhých 17 dní u skupiny druhé. Navíc kontrolní placebo skupina byla „z etických důvodů“ následně zlikvidována – přeočkována „ostrou“ vakcínou, a tím bylo znemožněno dlouhodobé hodnocení nežádoucích účinků.

Dat máme sice spoustu, ale časový faktor nenahradíme ani kvantem údajů. Připomínkou důležitosti času ve studiích může být thalidomidová aféra či dokonce nežádoucí účinky diethylstilbestrolu projevující se v druhé generaci u dospělých dcer žen, které jej braly v těhotenství.


Důkazem omylnosti lékových agentur jsou stažení již registrovaných léčiv z trhu poté, co se ukázalo, že nežádoucí účinky léčiv převažují na možným přínosem. Připomeňme: z vakcín je možno jmenovat Hexavac, z tabletových forem Vioxx, Cholstat či Lindaxu, u sprejů třeba Bioparox.

Vyzývám Vás proto, kolegyně a kolegové, kteří považujete bezpečnost léčiv za základní podmínku jejich užívání, abyste se začali ptát politiků a ostatních zodpovědných osob ohledně bezpečnosti vakcín proti SARS-CoV-2 a pomohli rozproudit širší vyváženou odbornou diskuzi.

 

Děkuji za Váš čas věnovaný přečtení tohoto dopisu.

 

PharmDr. Štěpán Latner

7.12.2021

***

V Kanadě podána žaloba za zločiny proti lidskosti – „Norimberk 2“!

Můžeme ještě důvěřovat médiím? Aneb neuvěřitelné podvody médií

16. leden 1969: 53.výročí sebeupálení Jana Palacha: nezapomínejme na jeho odkaz, aktuální i dnes!

Podporujeme akci za svobodu a občanská práva! Zítra od 15:00 - Václavské náměstí

Otevřený dopis ministrovi zdravotnictví: Medici proti diskriminaci

Proč chce FDA opět odložit zveřejnění údajů o vakcínách?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.88 (8 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2022-01-18 18:34
Politik SVP Martin Wernli (52) po deseti letech odchází z kantonálního parlamentu Aargau. Na začátku úterního zasedání Rady kantonu to oznámila její předsedkyně Elisabeth Burgenerová. Přečetla rezignační dopis.

Důvodem odstoupení z politiky jsou komplikace po prvním červencovém očkování Corona, jak informují různá aargauská média. Wernli byl proti Coroně očkován v červenci a od té doby se potýká s komplikacemi.

blick.ch/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)